Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Sony CDP-CX300 MegaStorage 300-CD Changer 
 

Danas stiglo, interesuju me misljenja, i da li da otvaram temu za restauraciju. Prima 300 cd-a i ima line i optic izlaz. Nisam ga jos upalio, cekam da dostigne sobnu temp.

 

14FC16F6-A497-419E-A551-96DD8730BDCE.jpeg.a89f204efad2cf61441979abea4e6698.jpeg

1EBE3490-1059-4396-841D-169EE7F12B06.jpeg.471502b4217739f2620e55da9a1ca681.jpeg
 

EDIT: Cena polovnog 300$, ima renewed za 600$. Nisam naso informacije o ceni u srbiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, vladd said:

A gde to ima da se pazari tako lepa test ploca?

@Lemić će već da se javi. :)

 

Ono što sam ja uspeo da pronađem na net-u kada sam saznao za poklon je ovo :

https://www.tacet.de/main/seite1.php?language=en&filename=production.php&bestnr=02101

https://www.monoandstereo.com/2014/03/tacet-vinyl-check-insights.html

https://snvinyl.co.uk/Vinyl-Check#:~:text=New Tacet 180 gram Vinyl,angle error check up etc.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Doktor said:
On 9/3/2020 at 4:03 PM, vladd said:

A gde to ima da se pazari tako lepa test ploca?

@Lemić će već da se javi. :)

Na Kumino ćoše bb.

Menjo sa glavu na vrtešci jednom poznaniku, nisam hteo da naplatim naravno, a on navro, novac, pa ploču, ja odbio oboje, pa poreko, imam kom ću da darujem od srca  i prihvatih je, jednom slušana samo jedna strana.

Na ovu temu, antiskejting polje vrlo brzo dobije rilne i nije za upotrebu, tako da se koristi staklena ploča i tad ručka valja blago da klizi ka spolja jer nema centripetalnog povlačenja koje čine rilne, tako da takva podešenost čini rezultujuću nulu na ploči. Video sam da ima "traking angle eror", verovatno je to VTA ugao, ne znam kako su napravili test animaciju da se to prepozna. I nema "gemetry eror", praktično se projektuje kao preslušavanje kanala, kad je tačna geometrija i kad se okrene faza, potire se signal, možda je to na ploči broj 3, "phase", no, analogna tematika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Kao test ploca je  odlicna, nisam video tako dobru, a meracim neku pristojnu.

Ne moze bas sve da upegla, ali postoje i mikroskopi i vage i ostale pomocne sprave.

 

Imam ja jednu Ortofonovu a imao sam prilike da se sretnem sa nizom nekih ovakvih izdanja. Posedujem ceo potreban pribor a kroz niz godina mi je Nebojša Ristić kontroliso iglu pod mikroskopom, prevashodno jednakost poliranja obeju kanala, tako da je i iskustveno potvrđena valjanost pristupa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, drVelinov reče

Galvanski izolator za kablovsku. Ubio je brum totalno.

Korisna i često neophodna stvar. Iz nekog razloga kablovska instalacija u mojoj zgradi nije uzemljena u glavnom ormanu nego ko zna gde jer je zajednička za tri zgrade u nizu. Dešavalo mi se da iskače FID sklopka kad uključim stari LG TV koji ima šuko utičnicu, ovim je to rešeno trajno. Privremeno sam pravio neki izolator sa kondenzatorima za taj TV ali bilo je smetnji na digitalnoj TV, na analognoj nije. Instalaciju u stanu sam izemljio na šuko u koji je zaboden baš taj TV.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SUB Monitor Audio ASW 100. Nije uzet za moj sistem, samo se malo igram. Može da se podesi da doda malkice ispod 40Hz, mojim zvučnicima samo malo i treba, i to uglavnom ovom levom, onom desnom zbog blizine ćoška ništa ne treba dodavati.  Sad otprilike imam ideju šta ću da napravim u ovom skučenom prostoru. Unutra nema nikakvog dampinga, to će se dodati pod obavezno, piramidalni sunđer. I bolje nožice, ove su od mekane gume. Ostalo nema šta da se dira, ko novo iz radnje bez ogrebotine. Kupio od finog čoveka koji pazi svoje sprave.

20200907_225812_copy_2064x1161.jpg

20200907_225902_copy_2064x1161.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...