Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Pre neku godinu na sajmu je bio predstavljen Devialet sistem sa njihovim zvucnicima - nekim kao sa snimka. Ne znam da li je to uopste isti model ali to je sviralo vrlo respektabilno.

 

 

Imaju tri modela Defialet Phantom. Prvi ne znam kako se zove, drugi je Silver-Srebrni i treći Zlatni-Gold.

Ovaj Devialet Phantom Gold im je najbolji (na slici).

Mislim da sam pomenuo, sin reče (verovatno da bi ga ubedili da kupi) pustili su mu nekoliko zvučnih kutija sa cenom od 15-20000 funti, A-B test, i "ubedili" ga da Devialet Phantom Gold svira bolje od njih (tako se reklamira Devialet Phantom Gold).

Očito da su uspeli čim je kupio[emoji16].

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko zna nesto o ovim zvujama.Na netu nista nema o njima.Zanima me sta bi moglo od njih da se uradi ,napravi , nasvajsuje koja kutija litraza itd.Nema podataka o snazi na njima osim ovog sto se vidi na slici inace su 30 cm.Ove visoke bih mogao kao super visokotonac ako bude da fali.Kao novi su pa bi bila steta ne iskoristiti ih.Ako neko moze da pomogne bio bih zahvalan.

DVRN5KM1_001_2.jpg

DVRN5KM1_002.jpg

ZVH3DHWZ_001_2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, 2a3 said:

Da li neko zna nesto o ovim zvujama.Na netu nista nema o njima.Zanima me sta bi moglo od njih da se uradi ,napravi , nasvajsuje koja kutija litraza itd.Nema podataka o snazi na njima osim ovog sto se vidi na slici inace su 30 cm.Ove visoke bih mogao kao super visokotonac ako bude da fali.Kao novi su pa bi bila steta ne iskoristiti ih.Ako neko moze da pomogne bio bih zahvalan.

 

 

 

Visaton FR 31 NG 8 Ohm

https://www.visaton.de/downloads/tsp_daten_alt.htm

http://lsv-achenbach.de/listen/visaton.htm

http://forum.visaton.de/showthread.php?t=6972

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavi ih na neku što veću dasku i poslušaj kako zvuče. Našao sam neki komentar da su dobri za gitarska pojačala, a za hifi kao nisu, imaju naporan zvuk. Ne mora biti tačno naravno. Sa tim Qts nekako bi prošlo u kompresiji sa varioventom ili na OB uz dodatak jednog bas drivera, bassreflex verovatno teško, uz ogromnu kutiju. Možda su vremenom promenjeni bitno TS parametri, moraš ih izmeriti. Za početak nađi neki online simulator, pa sa fabričkim parametrima probaj da vidiš gde si sa kutijom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Visaton FR 31 NG 8 Ohm prikopcani  i probani jedno 2 sata bez icega na vazduhu:D.Bogami ima tu potencijala .Jesu malo agresivniji ali se veoma lako pokrecu i membrana se veoma precizno da tako kazem pomera.Iznenadio sam se prirodnoscu zvuka cak i kolicinom basova bez kutije.@mutayu sto je okacio link vidim da ima skretnica tj prigusnica sa bay pasom pa cu probati i to da napravim.Visokih kao da ima dovoljno ali sve je to na prvu loptu.:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...