Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

pre 21 minuta, Mikorist reče

 

20200728_095142.jpg

neuništive...pored njih imam sečice i za skidanje izolacije...1987 godina;)

evo gledam slične tipove sad... ma jok...ovaj alatni čelik ne prave sad...

dva para sam razvalio - koje nisu ove - puknu im drške - pogotovo ako držiš nešto usijano i vrelo i tučeš čekićem.

kineske sam gornji deo uspeo da polomim :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, neskor reče

 ovaj set nije ni kupljen za elektroniku i neke finije radove, vec za malo prljavije poslove ;)

Onda izvini,

nisam znao da se rubrika zove "novo pridošle skalamerije u kuću". 

Ako je tako , onda da se i ja pohvalim sa prolećnim ulovom na KP-u. 

595261712_Husqvarna323HD60.JPG.94a89f0cf2d846b7ec3097fa61959253.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, vladd reče

Ima preskupih i specificnih visokokvalitetnih alata, ali to nije bas za po kuci.

NJh vise raduje neki precizan i obiman biznis nego imanje u fioci.

Imam recimo makaze iz  cirka 1930 godine . Stajale zalivene u vosku. Švabske..Schneiderschere Schere

Kao žilet...možeš da se briješ na sečice

20200728_105216 (1).jpg

 

 

Više ni makaze ne znaju da naprave. Zapravo se ni ne prave u Nemačkoj ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vinko said:

Koje su dobre marke odvjaca za preciznu mehaniku. Ako moze hint. I jel imaju kod nas da se kupe?

Trošim Wihu (mislim da su Picofinish, eto slike), zadovoljan.

Bilo ih u Okovu u Bg. Set Torx je ~4k, set ravni i Philips ~2k7 ako se dobro sećam.

IMG_20191213_232701.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, vinko reče

Koje su dobre marke odvjaca za preciznu mehaniku. Ako moze hint. I jel imaju kod nas da se kupe?

E sad, mnogo hoćeš. Mislim to je cela nauka u posebnom odeljenju :D:D.

( Samo da ti kažem da trenutno ima oko 40 vrsta šrafova, koje treba neki šrafciger da odvrne pa zavrne, pa ti vidi).

Iz mog iskustva (dosta skromnog , tek 35 god. držanja šrafcigera svaki dan). Mogu samo da ti navedem moju top listu.

Koja naravno je samo moja i naravno ništa od toga nema ovde.

Šrafcigeri:

1.  PB PB SWISS TOOLS: PB Swiss Tools (za EU standard)  

2. HOZAN https://www.hozan.co.jp/E/catalog/products.html (za JIS i JCIS šrafove)

3. BELZER (BAHCO) https://www.bahco.com/int_en/asp/front/index.asp/

4. Snap-on  https://shop.snapon.com/categories/Screwdrivers/629033 (colovni standard)

5. C&K https://www.carlkammerling.com/

6.  Wiha https://www.wiha.com/de/de/werkzeuge/schraubendreher/?p=1

7. Facom https://www.fac18.eu/fr-fr/categorie/tournevis-cles-males-embouts-de-vissage/tournevis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

@Mentok

Prvo da ti cestitam na novom instrumentu. :bravo:

Par pitanja :

- koji je ono polukoncertni klavir u cosku ( firma, koje je konstrukcije )

- ko od ukucana chuka bubanj & ne vidim koji je to komplet ?

- Cart akusticna gitara. Uzeo si po nekoj preporuci ili znas za ovaj brand ? Zadovoljan ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitanja su jednostavna, ali odgovori malo komplikovani, a ja popio tek prvu kafu pa dok proradi mozak, moraću jedno po jedno :D

elem, prvo klavir, ništa posebno, a ni vredno, neki generički bečki, piše na njemu Franz Fuchs Wien, ono što je bitnije u vezi s njim je to što je to poklon pokojnoj prababi za 18. rođendan, star je preko 100 godina i u kući je otkako je sagrađena. nije ga dugo niko svirao, moja supruga je krenula pre nekoliko godina vanredno na klavir u osnovnu muzičku školu :D pa smo nekako uspeli da nađemo pravog majstora kadrog da izvadi kompletnu mehaniku, dotera klavir i naštimuje ga (kažem "pravog" pošto danas ima dosta "štimera"), ali nažalost zbog ove korone, trebalo je da dođe još u Aprilu, ali evo još ga čekamo :(

evo stiže druga kafa pa uskoro sledi nastavak ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veliko hvala na prvom odgovoru. 

Ne znam da li znas da postoje dve vrste konstrukcija kod klavira.

Becka i engleska.

To sto je taj klavir iz becke firme ne mora da znaci da je i becke konstrukcije.

Medjutim, sama istorija klavira ( poklon za prababu ) vec nagovestava da je to, na zalost, ipak becka konstrukcija.

Zasto kazem na zalost. Jednostavno.

Becka konstrukcija ima onaj ram gde su civije sa srafovima koje drze zice od drveta.

Engleska konstrukcija ima ram od celika. To je prednost, jer drvo vremenom propada, civije se razlabave i onda klavirstimeri nemaju mogucnosti da perfketno nastimuju klavir. Imaju samo glavobolju.

No, kako bilo da bilo, porodicno je to nasledje, ima sentimentalnu vrednost, sa one slike izgleda dobro ocuvan.

Btw, ja poodavno popio prvu kafu. Atm slusam RBgd 2 i uskoro cu spremiti jos jednu kafu.

:coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, to za konstrukciju nam je predočeno, srećom, majstor je imao priliku da ga pregleda, ima dve mrtve dirke na krajevima, ima posla, izvadiće celu mehaniku, treba izmenjati neke sunđere i štošta, ali kaže da može da se namesti, jedino će morati češće da se štimuje. u svakom slučaju namestićemo ga da radi najbolje što je moguće, greota da stori raštimovan.

bubnjevi, bubnjevi su moji, sviram ih onako on-again off-again, u nekim periodima sam imao i neke ekipe za probe, nekad vežbam sam, kako kad, nisam baš neki ekstra bubnjar, ali snalazim se na njima, imam previše hobija u životu pa stalno skačem s jednog na drugi ? Ništa specijalno, Premier APK iz osamdesetih, ali fin bubanj, lepo radi. prvobitno je bio obložen sa belim celuloidom, ali sam ga u napadu DIY ludila pre desetak godina (kad imaš čekić sve ti liči na ekser) skinuo do drveta, šmirglao, bajcovao u crveno i ručno lakirao u jedno 20 slojeva, trajalo je to jedno mesec dana ali je lepo ispalo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

srećom, čovek je dao neki "estimate", za ovo što može da uradi, uzeće tek nešto preko 100 eura, što je vrlo prihvatljivo da se dovede u kakvo takvo radno stanje. inače sad istražujem tržište MIDI kontrolera, da nabavim suprugi nešto pouzdano za vežbu, sviđa mi se Studiologic SL 88, više mi se sviđa Studio verzija zbog cene :P, Grand je malo skup, ali videćemo...

elem, gitara, okušao sam se sa električnom gitarom pre par godina, ponešto sam naučio ali nije mi se baš primio instrument pa sam batalio. nedavno sam kod drugara muzičara uzeo malo da drndam akustičnu prstima, skontao da je potpuno drugi osećaj i odlučio da si nabavim neku gitaricu za zabavu.

da skratim priču

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prekide mi se poruka. uglavnom, da skratim priču, kupovina je bila poprilično histerična na našem ludom tržištu polovne robe i radnji koje nemaju ništa na lageru, budžet je očas posla višestruko porastao, a gitara kupljena čistom srećom pošto je dobavljač nabavio samo jedan komad i to 2 dana pre kupovine i ko zna kada će opet.

uglavnom, slušao sam i ranije Cort-ove, odlične gitare za ne veliki novac, proizvodni proces im se popravlja iz godine u godinu, svakako preporuka ko kupuje akustičnu da posluša i nekog Corta, iznenadiće se. Probao sam i neke entry modele i ne mogu se porediti s đubretom koji nude Yamaha ili Fender u tom "entry" segmentu.

Ovaj model ima mnogo featura, nezamislivih za taj rang cena do skora, aged solid top, grover open čivije i fretboard i bridge od ebonovine.

U svakom slučaju, treba još malo da je setujem, ali zvukom sam prezadovoljan.

https://www.cortguitars.com/product/item.php?it_id=1279

https://lyrastyle.rs/product/cort-l200-atv-sg-akusticna-gitara

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i ja malo majstorisao. Opremam đaka prvaka. Sastavio sto iz  Lidla sa nekoliko nivoa podešavanja po visini i nagiba radne površine. Pisaće se domaći, crtaće stripovi autići devojčice..., a kasnije šeme i razni projekti(bar se tata nada).

Klinac je trenutno sa bakom i dekom na selu pa nije učestvovao u radovima inače kad god uvatim nešto da radim eto ti ga da asistira.

p.s Više se obradovao stikiima iz Lidla nego stolu:D

image.thumb.jpeg.72e07c8e7c176476461e3283e1beb2d7.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...