Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

7 hours ago, ninja said:

 

Bianca27_2.JPG

Bianca27_3.JPG

Bianca27_4.JPG

Bianca27_5.JPG

Bianca27_6.JPG

Jaaaaaaaaaoooj!

Koja je navigacija, ima li kakav autopilot, koliki je rezervoar goriva a koliki za vodu,kolika je autonomija sa punim gorivo  !

Ja bih sad odplovio i nikad se ne bih vratio!

Svaka ti cast na ovoj kupovini! Zelim ti da se naplovis i nauzivas na svom brodicu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Aleks said:

u Francuskoj som, smuđ,

U Seni ima sarana preko 20 kila po komadu, somovi na Ebru zahtevaju opremu za sabljarke....

Samo ovde ne mozes da imas ni pentu ni barkicu a da te ne odrape od taksi, dozvola, vezova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

 

 

U Seni ima sarana preko 20 kila po komadu, somovi na Ebru zahtevaju opremu za sabljarke....

 

Nisam razumeo ovaj Vaš post.

Pa ako negde ima somova to ih ima ovde[emoji16].

Kapitalac do kapitalca[emoji16].

Ima ih kao i u Ebru i preko 100kg. žive vage sa sve Rolex-om[emoji16].

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Aleks said:

@ninja

Koja lepota.

Al bi ja ovde pecao, ne znam šta više. Od onih švedskih ludih štuka u brakičnim vodama, pa morska pastrmka, pa bakalar u Severnom moru, pa tek po ovim kanalima nemačkim što ima krupnog bandara, u Francuskoj som, smuđ, i finale na Mediteranu lice, gofovi, dorada, brancini, auh! :)

Da, ali traje i treba imati "plici" brod. Ima dva rijecno/kanalska puta, drugi prolazi kroz Beograd :-)

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

VDH D102 MK3, 20 EUR metar. Veoma dobar interkonekt, bolji od svih koje sam do sada pravio. Bolji je i od onog preskupog VDH Gold (mada možda bi on bio bolji kad bi se drugačije vezao).  Kupih 3m, jedan par sklepah po 80cm, drugi par po 70cm, tako mi odgovara.

Ovo je (kao i Gold) kabal za balasirane interkonekte, centralna parica između dva plastična kanapa i dva širma okolo razdvojena nekim platnom. Za SE konekcije postoje dva načina terminacije, po preporuci fabrike i kao koaksijalni kabal. Sve žice su od bakra visoke čistoće i posrebrene.

Po preporuci fabrike jedna centralna žica iz parice je plus (Live) druga GND, a oba širma se vezuju na jednoj strani za GND sa druge strane nisu nigde vezani.

Kao koaksijalni obe centralne žice zajedno su plus, a oba širma su GND. Meni bolje, otvorenije i čistije zvuči kao koaksijalni kabal, a to sam odavno primetio i kod drugih balansiranih kablova sa dve centralne žice i širmom kad se koriste za SE konekcije. Zašto je tako, pojma nemam.  Možda neko zna. :dubbio:

Kapacitet kabla je oko 85pF za 80cm prema fabričkoj preporuci, a 125pF za 80cm kao koaksijalni. Na slici su obe varijante, (zeleni prsten otnačava kraj gde je bi uzemljen širm) ali nakon tri dana detaljnog testiranja svi su postali coax.

VDH D102 MK3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, NIXIE said:

VDH D102 MK3, 20 EUR metar. Veoma dobar interkonekt, bolji od svih koje sam do sada pravio. Bolji je i od onog preskupog VDH Gold (mada možda bi on bio bolji kad bi se drugačije vezao). ....

 

Odlicno ! Čestitam ! :happy64:

Samo ide mala opaska iz ličnog ugla - kupih taj kabl 1991 god. Posle beše VdH Thunderline. :D

Prođoh Monster, Audioquest, pa Kimber Cable, dugo živeh sa Cardas ( i dalje u šteku Quadlink ), da bih priču oko brendiranih kablova zaokružio sa Anticables.

Samo napred, ideš u pravom smeru ( u prevodu - Solid Core ).

Mojih 5 kopejki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam i taj stari, beli, nisu isti, dobar je i on ali ovaj je bolji. Zanimljivo je da oni prodaju kabal decenijama pod istim imenom ali unose usput sitne izmene u konstrukciji, kvalitetu žica, izolaciji...

Konstrukcija centralnih provodnika je zaista neobična, centralna solid core žica okolo grafit i tanke licne.  Izolacija tih centralnih žica je valjda polipropilen?  Žuti spoljašnji sloj izolacije je mekan i lepljiv na dodir, isto neobično.

U svakom slučaju kabal nije preskup, vrhunski za ove pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mustool MT 110

meri sve

autorange

ukljucis i meris bilo sta

prepoznaje sta se meri za sekund

cena sitnica - 2 crvene

bolji mi ne treba za ono sta radim

a i nisam za bolji :)

https://www.youtube.com/watch?v=J7VNsmOiLPI

 

01.jpg

02.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam, dva su kod tebe, još par sam poklonio, ostao mi jedan kratak od 50cm njega koristim uz Maranz CD63 povremeno. Imam ako hoćeš  onaj orange koji je isto tako dobar možda i bolji, zavisno od ostatka sistema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Spachek said:

Uleteše neplanirano, nisam neki strasni ljubitelj slušalica ali otkidaju kako zvuče

ae65e3cb9bc67fc4d9ea8ccdfe2e42f3.jpg

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Preporuka i sa moje strane. Imao (imam) beš te, a već neko vreme i SR80e. Plus, "made in Brooklyn, NY" :clap:...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...