Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

[mention=556]BANAT[/mention]
Poslusacu savet, ali svakako cu uraditi i fotodokumentaciju pre i posle dorade.
[mention=665]Woland[/mention]
Ni tvoje dugme mi se ne dopada [emoji3] [emoji3] [emoji3] 
[emoji3]

ja bih mogao i da ga skinem, pošto slušam samo jednu stanicu [emoji846]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, guja011 reče

to nije priča nego fakat. i ne zatvorena već kupljena.

Tako je, tačno.

No, fakat je i da Ti uredno štampa BB logo na celu familiju audio čipova poteklih iz BB razvojnih linija - do dana današnjeg.

Poruči samples iz Ti, recimo PGA4311 i sačekaj da stigne. Stiže direktno iz USA. Na njemu logo BB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hmmm, a koje su dimenzije, sad gledam jaaako mi lice na neke dugmiće koji su mi ostali od nekih praistorijskih gitarskih lampaških pojačala, nekog Schallera i Hohnera, čak nije ni bitno ako nisu isti, ako su istih dimenzija onda barem alu kapice odgovaraju, isti je sistem, zalepljene alu kapice preko plastike, samo ako stignem da ih iskopam sutra iz špajza

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mentok said:

hmmm, a koje su dimenzije, sad gledam jaaako mi lice na neke dugmiće koji su mi ostali od nekih praistorijskih gitarskih lampaških pojačala, nekog Schallera i Hohnera, čak nije ni bitno ako nisu isti, ako su istih dimenzija onda barem alu kapice odgovaraju, isti je sistem, zalepljene alu kapice preko plastike, samo ako stignem da ih iskopam sutra iz špajza

Men, ne cimaj se. Ovaj tuner jednostavno ne zasluzuje ovako malo dugme, a i totalno je glup osecaj dok menjas stanice sa ovako malim dugmetom. Napravicu i vece i lepse :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@decak od devojke od belog ninje

kako god bilo, ne pipaj i ne gledaj i ne disi - nijedan trimer, nijednu prigusnicu

sta god da se desava - prvo promeni sve elkove , ukljucujuci i blok napajanja

u istome obavezno osveziti sve lemne tacke, mozes i trimere promeniti - stavi multiturns

ako treba sema, reci, mada ih ima na sve strane

 

obavezno proveri power resistors na gornjoj pcb od napajanja

ako deluju umorni, zameni ih ..... ono bar proveri vrednost, ako su odlutali za vise od 10% menjaj bez obzira kako izgledaju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Zen Mod said:

@decak od devojke od belog ninje

kako god bilo, ne pipaj i ne gledaj i ne disi - nijedan trimer, nijednu prigusnicu

sta god da se desava - prvo promeni sve elkove , ukljucujuci i blok napajanja

u istome obavezno osveziti sve lemne tacke, mozes i trimere promeniti - stavi multiturns

ako treba sema, reci, mada ih ima na sve strane

 

obavezno proveri power resistors na gornjoj pcb od napajanja

ako deluju umorni, zameni ih ..... ono bar proveri vrednost, ako su odlutali za vise od 10% menjaj bez obzira kako izgledaju

Jasno, vec sam procitao tutoriale koje si pravio za refresh Docovog i Wolandovog tunera.

Samo me sekira ovo krcanje kada se upali stereo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Mentok said:

:pleasantry:

onda mislim da moj ćale prodaje Yaesu dveiljadarku, dosadila mu pa eto možeš da skineš dugme, a stanicu baciš :sarcastic_hand::sarcastic_hand:

Iskreno, zao mi je da to ide u kobasice. Znam gomilu radioamatera koji to hrckaju, valjda ce se naci neki koji ce da kupi i koristi. Nek oglasi na radista.info. Probao sam da se igram sa Yaesu 7k ali zivim na takvom mestu da cu lakse da cujem vanzemaljce nego amatere, centar grada u zgradi medju soliterima.

Ja cu sigurno neko custom made dugme, da bih se potpisao na Revoxa :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas dovoljno slika otvorenog

prvo skines oplatu, onda sa strane mozes da vidi osovinu

nju moras da prihvatis spicastim kombinirkama, da ne iskrivis plocicu u kojoj lezi caura osovine (pri cupanju dugmeta), pa tek onda vuci dugme napolje prstima

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Beli_Ninja said:

Iskreno, zao mi je da to ide u kobasice. Znam gomilu radioamatera koji to hrckaju, valjda ce se naci neki koji ce da kupi i koristi. Nek oglasi na radista.info. Probao sam da se igram sa Yaesu 7k ali zivim na takvom mestu da cu lakse da cujem vanzemaljce nego amatere, centar grada u zgradi medju soliterima.

Ja cu sigurno neko custom made dugme, da bih se potpisao na Revoxa :)

Izvini, mislim da ti dugujem objašnjenje, hteo sam da napravim šalu ali očigledno neuspešno :vava:, nije mi prvi put:sarcastic_hand: ali u internet komunikaciji brzinskog kuckanja često dolazi do nesporazuma. Ovo je novija, dosta skupa stanica, to je trebalo da bude kao poenta loše "šale" o bacanju, nisam mislio ništa loše.

Siguran sam da ćeš napraviti lepo dugme kakvo ti odgovara, a nek te tjuner služi lepo jedno 100 godina, a onda kupi drugi :music:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mentok said:

Izvini, mislim da ti dugujem objašnjenje, hteo sam da napravim šalu ali očigledno neuspešno :vava:, nije mi prvi put:sarcastic_hand: ali u internet komunikaciji brzinskog kuckanja često dolazi do nesporazuma. Ovo je novija, dosta skupa stanica, to je trebalo da bude kao poenta loše "šale" o bacanju, nisam mislio ništa loše.

Siguran sam da ćeš napraviti lepo dugme kakvo ti odgovara, a nek te tjuner služi lepo jedno 100 godina, a onda kupi drugi :music:

:D

Batice nije tvoja sala neuspela, nego je jasno koliko se ja razumem u radio prijemnike i stanice.

Sad moram da nadjem kondove sa radnim vekom 2m2h da bi isterao 100god :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, grone said:

Ja da kazem retko ili skoro uopste ne koristim, nema dobre radiostanice, previse reklama itd...

Mene se radio u kolima zaglavio na 202 a media server na Rock92 (Asheboro, US).

Tjuner sam poklonio drugaru s foruma pošto ga nisam uključio pola godine, da uživa čovek. A baš je lep... ...na tjuner mislim, sa sve onim velikim dugmetom sa zamajcem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...