Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

19 minutes ago, NIXIE said:

Nema onaj USB kabal. :buehehe:

će ga pravimo, režemo, krpimo, seckamo, čerečimo, indžektujemo, lemimo i kasapimo, unutra, napolje, kablove i eksterna napajanja, nemaš brige :sarcastic_hand:

nego druga stvar, ako hoću da napravim neko music serverče, komp da stoji pored pojačala s puštanjem preko android uređaja, šta preporučujete od software-a ? nije mi mnogo bitno da vuče fajlove preko mreže, može i lokalno da ih store-uje, to svakako nije problem namestiti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ti tu tanak, koristim HP mini računar sa 2TB HDD i svom muzikom na njemu, W10 LTSB osiromašenu (ali zato podnošljivu) verziju, Album player, Fidelizer free i Minority clean. Nisam vršio nikakve optimizacije W10 jer ako nešto zeznem nema mi spasa. Ne radim ništa preko mobilnog, malen mi ekran, nego koristim TV kao monitor,  bežičnu tastaturu i miša. Za to bi trebalo imati neki tablet od 10".  Kad (retko) gledam TV i slušam istovremeno muziku koristim DVD player kao transport. Sad kad nema tenisa i F1 nemam praktično šta ni da gledam na TV.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

televizor uopšte nemam :sarcastic_hand: ali tablet od 10 inča imam :thumbup: baciću oko na album player, da vidim šta nudi

Edit: vidim postoji android kontroler za foobar. foobar interfejs mi je uvek bio odvratan, ovako preko androida bi mi bilo podnošljivo, jedino ne znam da li foobar i dalje važi za program sa dobrim "zvukom" ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, Mentok said:

...ako hoću da napravim neko music serverče, komp da stoji pored pojačala s puštanjem preko android uređaja, šta preporučujete od software-a ? nije mi mnogo bitno da vuče fajlove preko mreže, može i lokalno da ih store-uje, to svakako nije problem namestiti

Daphile. Instalacija na USB i ništa ne košta proba, upravljanje preko android aplikacije. Filovanje muzike preko lokane mreže (prijavi se kao NAS) a vozi i sopstveni media server pa sa njega mogu da vuku muziku i ostali povezani uređaji.

Meni USB uštekan u stari laptop, još su dodali i neki mali grafički interfejs pa mogu da kontrolišem i sa samog laptopa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Mentok reče

televizor uopšte nemam :sarcastic_hand: ali tablet od 10 inča imam :thumbup: baciću oko na album player, da vidim šta nudi

Hteo sam da kupim tablet, al sam kupio accu bušilicu. Album plejer ne nudi ništa (ali bukvalno) osim dobrog zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stoje mesecima na KP, niko da ih uzme...kutije su u losem stanju, izudarane, ali su drajveri u odlicnom, sto je, svakako bolja opcija.

Predstoji smirglanje (iako bedno izgleda, trebalo bi da je prirodni furnir), pa neka zastita i zamena kondova.

Slikacu sve kad ih otvorim, a ovako izgleda basic:

65516b49bc7d4e361b63275e628a7feb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas stiglo. Cena postena. Vizuelno, osim par sitnica koje ne upadaju u oci jedino prasina ne treba da bude tu. Drvenarija perfektna. Svi cajgeri ispravni. 

Ali, postoji problem sa stereo dekoderom. Kada se upali zelena lampica za stereo signal pocne da krci. Kada se triger podesi na max krcanje prestane.

Pretpostavljam da je u pitanju neki mator kondenzator. 

@Zen Mod Hvala za "hajp" ovog Revox tunera. Osetljivost do bola, zvuk neverovatno prijatan. 

Jedino sto mi smeta je originalno dugme za izbor stanica. Ne prilici ovakvoj masini. Pored recapinga dugme ce da bude promenjeno sa nekim po mom dizajnu (i niko me nece uediti da to ne uradim :D ). 

 

Za vikend otvaranje.

20200527_151430.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, krca44 reče

BB OPA134 kupljeni kod Buerklin-a.. ne verujem da su fake. 

Nisu sigurno fake u Birlkinu. Ono što se zna je da je OPA2604 izbačen iz proizvodnje. Zanimljivo je da jednostruka verzija OPA604 još uvek nije. Treba te stare zaboraviti, novi su bolji, na primer OPA1612 (dvostruki) ili OPA1611 (jednostruki), a ima izgleda i boljih samo svima treba adapter jer su SMD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beli Ninja 

kod tog Revox-a naravno obavezan rekap !  , ali pre nego pocnes da skidas stare elkove obelezi markerom polaritet na pcb , jer cini mi se da ovi Revox pcb nemaju obelezja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



Danas stiglo. Cena postena. Vizuelno, osim par sitnica koje ne upadaju u oci jedino prasina ne treba da bude tu. Drvenarija perfektna. Svi cajgeri ispravni. 
Ali, postoji problem sa stereo dekoderom. Kada se upali zelena lampica za stereo signal pocne da krci. Kada se triger podesi na max krcanje prestane.
Pretpostavljam da je u pitanju neki mator kondenzator. 
[mention=2]Zen Mod[/mention] Hvala za "hajp" ovog Revox tunera. Osetljivost do bola, zvuk neverovatno prijatan. 
Jedino sto mi smeta je originalno dugme za izbor stanica. Ne prilici ovakvoj masini. Pored recapinga dugme ce da bude promenjeno sa nekim po mom dizajnu (i niko me nece uediti da to ne uradim [emoji3] ). 
 
Za vikend otvaranje.
20200527_151430.thumb.jpg.859927e447234444a9722856b5faccd3.jpg


to dugme je na mom primerku nešto drugačije

b6f862681ed9e8e86af65871021742b4.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...