Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

pre 1 sat, zika reče

Da se razumemo, ja i ne računam da ću da koristim jamstvo i, ponavljam, nisam išta birao kako zbog toga a i inače. Moje jamstvo je service u kojeg imam poverenje i zato se družimo. Jednostavno, u jednom trenu sam odlučio da mi je švedski sto bolji od takeaway i sve, vozila što se tiče, predao njima u ruke. Godine. Ove podatke sam ispisao @paja959 jer mi se (u)činilo da su mu potrebni.

sve jasno,ima se taj momenat kad covek prihvata full komformistickim pristup jer mu je dosta sto ja kazem raznoraznih jajarenja..reci cu samo jedan moj zadnji konkretan slucaj oko "garancije"..Whirlpool infra ugradna ploca za kuvanje,kupljena u jednoj od najvecih internet shopova,sa 2 godine garancije (ako se registrujes unutar x vremena od kupovine na njihovom sajtu,produzavaju garanciju na 5 godina)..nakon cca pola godine od kupovine,ona je pukla,negde u sredini..zovem ovlasceni servis njihov,pitaju a gde ste kupili..pa na XY internet shop-u.....aaa,pa onda se lepo izvolite obratite njima....izkomuniciram se ja lepo sa njima,don't worry,be happy,doci ce serviser,pogledati,pa shodno tome ce se resavati vec dalje...serviser dosao,pogledao,i prihvata radni nalog za garancijsku popravku..na isporuku sam cekao 3 meseca (!!!!) da dodju da je zamene....menjali kompletnu plocu...nije proslo 2-3 meseca,opet puca gornja ploca.ista procedura ponovo,jedina prednost je bila sto sam znao da odmah kontaktiram istog prodavca,umesto ovlascenog predstavnika..superbrza zamena,sad samo staklene ploce,od prijave kvara u roku 2,5 meseca (!!!!)..sva sreca da smo sporet plocu mogli da koristimo,jer ja napuklina bila takva da smo od 4 ringle mogli koristiti 3..sta bi bilo,da je ta napuklina bila veca,i da nismo mogli koristiti uopste sporet?..jel sam trebao da postavljam sator u dvoriste i da izvlacim kemping gasni sporet da bi se moglo kuvati?...jer sam trebao uzimati jos jedan manji sporet,sa recimo 2 ringle kao privremeno resenje ?

XY radnja i dalje radi,trljaju ruke,i dalje prave relativno veliki promet sta od tehnicke robe za domacinstvo,mobilni,nesto malo hife itd...

.....don't worry,be happy  :beta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stiglo prije otprilike sat vremena, u preampu otprilike 55 minuta.
Meni bolje od Tesle ECC802s (ne JJ) koje su bile unutra za sad. Kako bolje? Ne znam! Bolje je. :D
Nemam pojma je li navedeno u oglasu što se tiče Mullarda istina, ali mi nije ni važno osim kao predmet razgovora.

  • Branded Philips but manufactured by Mullard Blackburn
  • Tubes have same production codes: Gf2 B9D4
  • Tested on my Funke W19 22/22ma - 22/22ma
  • Ribbed plates, O-getter
  • New Old Stock, original boxes included

nosphilips.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, NIXIE reče

Nožice bi trebalo očistiti od oksida, baš su tamne.


Hvala!
Budući da su već unutra očistit ću ih vjerojatno sutra jer mi je sad lijeno sve gasiti i otkopčavati. PRE mi nije na vrhu, pa ga ne mogu samo ugasiti i skinuti poklopac nego ga moram izvaditi van i raditi na stolu. I vjerojatno će netko primjetiti da mu treba zraka, a ne da je zatvoren negdje - nema problema. Prozračno mu je, samo ne mogu do poklopca ako ga ne izvadim.
Lampe su se dosta teško ugurale u podnožja, pa se vjerojatno ostrugao sloj oksida na kontaktima bar za prvu ruku dok ih ne očistim.
Hvala ti na savjetu!
Ima li neka tehnika kako se to radi? Neka kemija ili pažljivo mehanički ostrugati nožice?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 časa, zerowaf reče

Ima li neka tehnika kako se to radi? Neka kemija ili pažljivo mehanički ostrugati nožice?

Ja koristim ultra finu šmirglu i samo polako bez mnogo pritiska dok se na zabeli, praktično ih ispoliram. Podnožja lampi čistim vrhom čačkalice na koji stavim malo vate i alkohola pazeći da nešto ne ostane unutra. Bilo je ovde na forumu saveta kako se čiste nožice hemijom, ne sećam se gde, mislim da je Čika Brka imao neki recept?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, NIXIE said:

Ja koristim ultra finu šmirglu i samo polako bez mnogo pritiska dok se na zabeli, praktično ih ispoliram. Podnožja lampi čistim vrhom čačkalice na koji stavim malo vate i alkohola pazeći da nešto ne ostane unutra. Bilo je ovde na forumu saveta kako se čiste nožice hemijom, ne sećam se gde, mislim da je Čika Brka imao neki recept?

gornji deo (onaj grubi zeleni) od sundjera za pranje sudova.

skine se od zutog dela i nasuvo po pinovima.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ovo sto cika Brka kaze, sto manje peska u dodiru sa lampama, u oba smisla :) 

Mesingane cetkice, neki minijaturni dremel sa finim plasticnim cetkama, turpijica i nozic, u nedostatku neznijih metoda.

Oksid igra vaznu ulogu u spoju kovar-staklo(oksid nikla pravi cvrstu vezu sa staklom, meksi elementi su za zaptivanje), ali taj oksid je korisan pri spajanju i u lakoj fazi, tipa braon boje, dok je crni oksid previse oksida.

Lampe sa crnim nozicama bas odaju fabricko pakovanje, gde je proizvodna oksidacija nastavljena u pakovanju, ali lagano treba da bude skinut pre upotrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima!
:cheers:
Mislim da ću koristiti Čika-Brkin recept jer nemam finog šmirgla sad u kući, a invazivnije metode se ne usudim koristiti, tj. ne usudim se učiti na ovim lampama. Nije da su jeftine.
Na putu su mi i par Brimara, ali budući da u nedjelju idem natrag u A ne znam kad ću se stići igrati s njima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takodje da ne zaboravimo olovku sa staklenim vlaknima ili olovku za brisanje! Sa tim sam nekad polirao one kako smo ih zvali switch mode prekidac na video rekorderima jer kad zabrljave, ne zna glava gde joj dupe :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Porucio flet kablic i iseko ga uzduzno medjutim pinovi su em uzi em medjusobno blizi od originalnog kabla koji je u philips cd 303. Imate li koji predlog

20200508_173130.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izmeri raster kabla, rastojanje centara vodova, orijentaciono. Cisto da se zna da li je u 2,54 zoni ili milimetarskoj, pa cemo znati rastojanje.

U principu, fletovi mogu da se krpe, budze, ako je bas nenadjijum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Izmeri raster kabla, rastojanje centara vodova, orijentaciono. Cisto da se zna da li je u 2,54 zoni ili milimetarskoj, pa cemo znati rastojanje.

U principu, fletovi mogu da se krpe, budze, ako je bas nenadjijum.

Izmedju centara 2 pina razmak je mozda 1,2 mm. Problem kod ovog fleta je sto se pomera pri svakom otvaranju fijoke za 15-ak cm i onda se vremenom pomera i prekine. Probao sam da ga lemim al se vremenom otkine na mestu lema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, vladd said:

Pogledacu sa nekih printera...

Hvala unapred, duzina treba da bude preko 38 cm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...