Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

42 minutes ago, guja011 said:

pa ako ti je pristiglo, turi i koristi.

pa će da nam preneseš iskustva iz prve ruke.

Nisam ja birao, prepustio sam to onome ko mi (vrlo uspešno, u poslednjih nekoliko godina) održava vozila pa... Vidim da je 40 meseci jamstveni rok pa ćemo videti. Prošlo je vreme kada sam sve to ja radio, došlo je vreme da se, oko nekih stvari, oslonim na druge. Sudeći po specifications liči da je OK.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, guja011 said:

a gde ti je stari akumulator? ostao kod njih?

Uračunat je u cenu, bez brige...

Provereno je preminuo... bez brige i oko toga...

Nije ovo moja prva večernja igranka...

Sve što me je zanimalo jeste da li je neko imao iskustva sa Exide jer ja, do sada, nisam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, zika said:

Iskustva?

U autu imam Tudor 77Ah (udarna struja 770A). Tudor je sada u vlasnistvu Exide-a. Nikada, ali nikada nije zatajio. Kupljen je pre 6 godina kada je u Srbiji vladala najjaca zima, kod mene u V. Banji je tada bilo -30 i Clio 2 1.5dci  je palio kao mina. Akumulator nije nikada odrzavan iz bilo kog razloga. Dugo sam imao problem sa kljucem (nisam znao da je kljuc, komp nije hteo da ocita kod) pa mi se cesto desavalo da sam dugo verglao motor jer blokada motora nije dozvoljavala paljenje. I pored takve torture akomulator nikada nije pokazao pad kapaciteta niti bilo kakve poteskoce pri paljenju. Napominjem da mi auto nikada nije video garazu osim kod majstora :D

 

Jednom recju, akumulator je vrhunski.

Ako je Ekside bar malo kao Tudor, a kazu da je to isti djavo, nemate sta da brinete jer ste obavili dobru kupovinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije sad čija ćuna veća/bolja, ja samo kažem da je šteta starih akumulatora koji su naravno "maintenance free" tj strpaj i koristi,

što isti ipak vremenom kroz odušku izgube oko 40ccm vode u spoljne 2 ćelije a i do 20ccm u "srednje 4".

jedan veći špric i malo destilovane umeju da produže bar još 2 sezone akumulator na "čudnom izdisaju".

ovako se ostavi staro za novo i doplatu i briga te, a nije moralo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, ninja said:

Dobri su Exide, ali ko i svaki akumulator, treba se održavati da duže traje. 

Rekao bih da je odžavanje složeno kada je sasvim zatvoren i nemre se ikako otvorit'. Tako, barem, piše. Osim dopunjavanja naboja, ne vidim šta bi se moglo učinit'.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, guja011 said:

nije sad čija ćuna veća/bolja, ja samo kažem da je šteta starih akumulatora koji su naravno "maintenance free" tj strpaj i koristi,

što isti ipak vremenom kroz odušku izgube oko 40ccm vode u spoljne 2 ćelije a i do 20ccm u "srednje 4".

jedan veći špric i malo destilovane umeju da produže bar još 2 sezone akumulator na "čudnom izdisaju".

ovako se ostavi staro za novo i doplatu i briga te, a nije moralo.

Sasvim Vas razumem i mnogo njih je tako spašeno u mojoj (podužoj) vozačkoj povijesti, bometar je (bio) moj dobar drug, uz merenje prave skladišnosti, ali, kako su došli zatvoreni mog druga čika Radeta sam prestao pos(j)ećivati oko toga jer je i on rekao da je, nekada, neljudski spašavati brain-dead slučajeve. A, starenjem, i korisnik postaje vrlo loš saradnik u trenucima kada mu je vozilo potrebno. Skuplja dara nego maslo, što bi rekao naš narod. Bio sam strpljiv kroz ratove, 90-te al' me je pandemy učinila malo manje strpljivim. Ako sam načinio grešku priznajem je i ne stidim se.

Update₁: Moja porodica bi se valjala od smeha kada bi videla da se pravdam da jesam cicija pošto je to u našoj obitelji axiom. Nekako sam to prevazišao čistom željom da mi vozilo bude na raspolaganju kad god ja to poželim, iz bilo kog razloga, a bilo ih je, kako zdravstvenih tako i porodičnih, i moja vozila su se pokazala kao najpouzdanija u okruženju. A nije da nisam uspeo da ovladam raznoraznim veštinama buđenja iz duboke nesvesti raznih vozila i slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, zika said:

Rekao bih da je odžavanje složeno kada je sasvim zatvoren i nemre se ikako otvorit'. Tako, barem, piše. Osim dopunjavanja naboja, ne vidim šta bi se moglo učinit'.

Ja akumulator prikljucim na "CTEK" pa povremeno prikljucim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...