Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

36 minutes ago, krca44 said:

KHS 201  65 pF po metru... samo ne znam da li ima kad se vrsi pretraga,  ja sam ga pre par meseci kupio u radnji, prodaja na metar, neterminisan, oko 500 Din.  Ne znam zasta ti treba kabl, ovo je coax.

 

 

Treba mi za mikrofon za merenje zvucnika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, drVelinov reče

Treba mi za mikrofon za merenje zvucnika

Kanibal daje podatke za kablove koje prodaju ali cini mi se ne bas za sve.... pogledaj na web site-u sta ima, za dalje zaista ne znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da do tog mikrofona idu dve  žice u širmu. Znači da koaks otpada, treba naći dve širmovane parice i napraviti stereo kabal 3,5mm sa jednim muškim i jednim ženskim konektorom. Ja imam nešto takvog kabla, 2x24AWG posrebren bakar u teflonskoj izolaciji sa širmom. Kapacitet nije mali, reda 150pF/m (moram da proverim koliki je tačno kapacitet). Takođe treba imati i jedan kabal od mikrofona do pojačala dužine 2-3m.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/23/2020 at 1:57 AM, drVelinov said:

Treba mi za mikrofon za merenje zvucnika

Najjednostavnije i najjeftinije je da odes u Mitros ili slicnu radnju kakvih ima dosta u gradu i kupis gotov terminisan mikrofonski kabl. Bar tako sam ja uradio, traje mi godinama, radjeno namenski za PA.

http://www.mitrosmusic.com/proizvodi/k:477-Mikrofonski-kablovi

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, guja011 reče

i koaks je žica u širmu.

malo ti kvrgava terminologija

Obično ih vode kao mikrofonski stereo, kad kažeš koaksijalni trgovci misle na jednu žicu centralno smeštenu u provodniku. Sve jedno to oko terminologije nije ni bitno, evo odgovarajućeg kabla malog kapaciteta.

Treba napraviti jedan sa muškim i ženskim 3,5mm stereo džekom od mikrofona do telefona, i jedan sa dva stereo muška džeka od mikrofona do pojačala koje će se koristiti za merenje. Dužine uskladiti sa potrebama, je ne bih išao na više od 3m, a nije ni potrebno.

Može i ovaj tanji, samo nema podataka o kapacitetu, sigurno je barem 2x veći.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedan deo pridoslih dzigerica.

otvorio i jedan deo izmerio cisto da vidim.

:)

nije bas da cu da pravim skretnice ali leba ne jedu.

bice za eventualnu menjazu sa kolegama.

jer meni vecinom treba mali kapacitet a velika voltaza.

:cheers:

 

IMG_20200225_124448.jpg

IMG_20200225_124531.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Aleks said:

Ako ne bude skinuo drajvere, da im skine dust cap i stavi phase plug, ubi'te me :D :D

Ove ne diram. Za sada izdrzavam da ih ne otvorim/ cackam. Ali, kakav je to zvucnik dok ne vidim sta ima unutra... :D 

Sasvim lepo i prijatno svira, jedino primecujem da bi mu subwoofer legao ko budali samar...

Prica se zavrsava na oko stotinak herca...

I, ponovo radi crv: Ovi zvucnici zasluzuju bolje pojacalo, neko od celih 1 W. :)

 

 

IMG_20200227_160517_copy_1024x1365.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...