Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

hahaha... mudro...

pomislio da je u pitanju  18W tako da se JAVNO izvinjavam nixie...

Sa druge strane, pljuvati po revelatorima, nema smisla. Prosle godine Ktema je bila hit na sajam sa 22W/8857.

Ove godine 2 way makedonac sa 18W/8531... ali dobro. Svako ima svoj ukus :)

Ziveli ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, shonne said:

hahaha... mudro...

pomislio da je u pitanju  18W tako da se JAVNO izvinjavam nixie...

Sa druge strane, pljuvati po revelatorima, nema smisla. Prosle godine Ktema je bila hit na sajam sa 22W/8857.

Ove godine 2 way makedonaijc sa 18W/8531... ali dobro. Svako ima svoj ukus :)

Ziveli ;)

Ma sve je u redu za 18W. Nisam rekao da su loši Revelator-i nego da su precenjeni. A one nove serije sa eliptičnim kalemom, e to su bolesne cene.

Raslojavanje na zapadu i kod nas na prebogate i ostale je već toliko, da se svi takmiče ko će skuplje modele da izbaci za sve živo, odeću, kola, audio... Tu je zarada stvarno dobra po komadu.

Ktema mi se nisu svideli. Previše srednjih iz onih malih Seas-a, pokrili su ona dva basa pozadi. Slušao sam te i van sajma u savim drugom sistemu, isti utisak tvrd i naporan zvuk, slab bas i pored te dve mrcine 22w pozadi.

Od Scanspeak-a prošle godine su pristojno svirali oni Italijanski ljubičasti 7+1" sa 18W8545 driverima.

Kod Makedonaca sam čuo samo jedan model sa SS Iluminator driverima i zvučali su čudno, kao da nema srednjih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, John Coltrane said:

WP_20191215_11_58_40_Pro.jpg.f4270f5a87f158c86c92ce8f54a88ead.jpgWP_20191215_11_58_15_Pro.jpg.2448bbd717e7b26b885cfddba846238b.jpg

slučajno nabasah na ove trafojčiće :bilder: a pošao po čvarce, otprilike su 40x40mm

eto pošto nikako da dođem do efikasnih zvučnika moraću sad da pravim efikasnije pojačalce 

nači  PP u AB :sarcastic_hand:

kakve zvucnike imas, taman da napravimo PP sa GM 100.

mono blokove.

ili jeftinija varijanta.

dam ti par mojih zvucnika iz riznice a ti uradis 3W sa nekom svirajkom.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, чика-Брка said:

dam ti par mojih zvucnika iz riznice a ti uradis 3W sa nekom svirajkom.

:BeerMugCheers: to matori!

nego trafojčići nisu puno veći od Čika Đoletovih što turio za 4P1L 

ma taman za usilitelj na GU 50 PP

što se čvaraca tiče čika Brka koji topi čvarce direkt na buvljaku nije ni došo bio sam pogrešno informisan  :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, NIXIE said:

Ma sve je u redu za 18W. Nisam rekao da su loši Revelator-i nego da su precenjeni. A one nove serije sa eliptičnim kalemom, e to su bolesne cene.

Raslojavanje na zapadu i kod nas na prebogate i ostale je već toliko, da se svi takmiče ko će skuplje modele da izbaci za sve živo, odeću, kola, audio... Tu je zarada stvarno dobra po komadu.

Ktema mi se nisu svideli. Previše srednjih iz onih malih Seas-a, pokrili su ona dva basa pozadi. Slušao sam te i van sajma u savim drugom sistemu, isti utisak tvrd i naporan zvuk, slab bas i pored te dve mrcine 22w pozadi.

Od Scanspeak-a prošle godine su pristojno svirali oni Italijanski ljubičasti 7+1" sa 18W8545 driverima.

Kod Makedonaca sam čuo samo jedan model sa SS Iluminator driverima i zvučali su čudno, kao da nema srednjih.

i ti sa elipticnim kalemom, imaju toliko distorzije da je to cudo. Ali to je sad trend da se prodaje od zcvucnika i ampova.

Starije verzije,  su puno bolje, narocito, classic i revelator serija.

Rekoh, stvar ukusa... vecina ljudi koji su slusali bili odusevljeni na sajam sa SS.

Srecno nixie sa radom i pisi utiske kada budes ubacio drajvere. Cekaj da se malo prvo razrrade pa tek onda teview :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fountek NEO CD3.0, konačno je stiglo, bez carine, očekivao sam nešto da platim (1000-2000din) ali ispade skoro pa ništa, platio sam samo 100din. Pretpostavljam da je to za otvaranje paketa, teško mi je da shvatim kako su došli do te cifre. Ostaju još srednjotonci pa da krenem na radove. Pošto ovde ništa nisam platio, osećam da ću za naredno da platim dobro. :D

20191217_171446.jpg

20191217_171501.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, crni. said:

blago tebi...meni klamp još nije stigao...za nedelju dana biće dva meseca

Iznenađen sam, mislio sam da neće skoro, jer par stvari koje sam mnogo ranije naručio još nije stiglo (bakterija za laptop recimo, isto skoro 2 meseca čekam)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fountek NEO CD3.0, konačno je stiglo, bez carine, očekivao sam nešto da platim (1000-2000din) ali ispade skoro pa ništa, platio sam samo 100din. Pretpostavljam da je to za otvaranje paketa, teško mi je da shvatim kako su došli do te cifre. Ostaju još srednjotonci pa da krenem na radove. Pošto ovde ništa nisam platio, osećam da ću za naredno da platim dobro. [emoji3]

20191217_171446.thumb.jpg.118b79ce93b76b64600195f36ba69ed3.jpg

20191217_171501.thumb.jpg.ce9f98babd4511e9171e2b235aadd204.jpg

tih 100 kinti je za poštarinu od Carine do tvoje lokacije..

 

baš sam opsesivno kompulsivan [emoji3]

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...