Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

1 hour ago, aaa zmaju! said:

Evo ovaj oldtajmer, napravio sam kratak video, zanimljiva mašina PE Studio 33, ne smem sam da čačkam, voleo bih da to neko iskusniji pregleda. 

 

aaaaaaaaaazmaju

iskreno - to sto ima tanjir manji od LP, ja ne bih trosio pare

ono , radio bih sam iz sporta eventualno , ali ne bih placao drugoga

 

ti kako hoces , sto se mene tice ja na posao nisam preterano gadljiv :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sheftano sto je trebalo da se hefta,i dalje jako malo mesta ostaje iza pinova,zvucnica je duuugacka,tacke fiksiranja su jako napred...nabacano samo onako za brzi test,sutra fine tuning u nastavku..usput je igla/zvucnica bila na zdravstvenom pregledu,sve OK...bit ce stogod od ovoga..:to_become_senile::D

IMG_3819.JPG

IMG_3818.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle desetak godina, ponovo u funkciji sub. Novopridošla D-klasa (Nixie thnx) ga tera i sasvim je dovoljna snaga. Nisam ni znao da postoje tako niske frekvencije na ploči.

Unutra su dve nezavisne band-pass konfiguracije sa Obertonima 8".

IMG_20191213_000657.thumb.jpg.dd49a07efd696da1c81e63ca3a277085.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli Vifa NE225W-08 basovi (DHL) iz daleke Kine, čeka se i ostalo što ide običnom poštom, a pošta još ne radi. Ako se desi neko čudo da sve dobijem do nove godine,  posle nove godine imaću malo odmora pa pakujem sve u stare kutije i prepravljam skretnicu.

20191213_191527.jpg

20191213_191349.jpg

20191213_191416.jpg

20191213_191428.jpg

20191213_191436.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, NIXIE said:

Stigli Vifa NE225W-08 basovi (DHL) iz daleke Kine, čeka se i ostalo što ide običnom poštom, a pošta još ne radi. Ako se desi neko čudo da sve dobijem do nove godine,  posle nove godine imaću malo odmora pa pakujem sve u stare kutije i prepravljam skretnicu.

20191213_191428.jpg

20191213_191436.jpg

Lepo izgledaju! Pogotovo od nazad! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Nesic said:

Koliko sve izašlo na kraju?

 

1 hour ago, Nesic said:

Koliko sve izašlo na kraju?

Driveri 85 dolara komad, poštarina 90 dolara jer moralo je ići DHL-om i 12000din (carina, PDV i DHL troskovi carinjenja). Dodatni troškovi veći nego cena driver-a. Poštarina za Srbiju je najveća, ne znam da li je za Libiju makar malo jeftinije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koje revelatore?  Od 8inch jedan bi koštao ovoliko.
18w4531 ili 8531... Razlika nekoliko eur.
Komad je oko 140eur, besplatna postarina, obicna posta, pa racunaj pdv i carinu.
Sa druge strane neo 18W sb koji wilson audio koristi je jos manje. Ista procedura. [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, shonne said:

18w4531 ili 8531... Razlika nekoliko eur.
Komad je oko 140eur, besplatna postarina, obicna posta, pa racunaj pdv i carinu.
Sa druge strane neo 18W sb koji wilson audio koristi je jos manje. Ista procedura. emoji3.png

U moju kutiju, koju neću da menjam,  bi mogao doći samo 22W8851 a taj je oko 300eur komad. Te koje pominješ su 7inch. Osim toga prošle i ove godine na hifiles show je bilo puno konstrukcija sa Scanspeak driverima, a nešto sam i van toga slušao (22W8857). Na bazi onoga što sam čuo, to ne vredi te pare. Bolje zvuči ovaj moj driver iz 91 od ovih novih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, NIXIE said:

 

Driveri 85 dolara komad, poštarina 90 dolara jer moralo je ići DHL-om i 12000din (carina, PDV i DHL troskovi carinjenja). Dodatni troškovi veći nego cena driver-a. Poštarina za Srbiju je najveća, ne znam da li je za Libiju makar malo jeftinije.

Onda sam ja svojevremeno još dobro prošao - platio Sonido basove 200Eu a carinu 100Eu (sad su ionako skuplji). Ali nije mi bilo žao (nisam nikog morao da molim da mi ih donese i hteo sam baš njih i baš tada!) koliko sam bio zadovoljan zvukom - vrede svake pare! Tako želim i tebi da budeš zadovoljan sa njima pa nek su koštali koliko jesu! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, hifish said:

Onda sam ja svojevremeno još dobro prošao - platio Sonido basove 200Eu a carinu 100Eu (sad su ionako skuplji). Ali nije mi bilo žao (nisam nikog morao da molim da mi ih donese i hteo sam baš njih i baš tada!) koliko sam bio zadovoljan zvukom - vrede svake pare! Tako želim i tebi da budeš zadovoljan sa njima pa nek su koštali koliko jesu! :thumbsup:

Našao sam ja par opcija za donošenje iz Italije i Nemačke, javili su mi se ljudi koji znaju ljude i tako to. Međutim, ovi drajveri su bezobrazno skupi u EU, oko 200eur komad plus donošenje. SS revelatori još skuplji, i njih sam imao kao opciju.

Kad sam bacio na papir ovo je bilo najjeftinije, sve ukupno oko 370$ za par. I kod drugih prodavaca u Kini ovi driveri su skuplji dosta, oko 120$ komad, a poštarina isto oko 90$. 

Platio sam ukupno oko 100$ više zato što je zbog težine moralo da ide DHL-om pa se plaćaju njihove usluge oko 3200din i što se plaća puna carina i PDV (oko 9000din) 

Kinez prvo nije ni hteo da šalje u Srbiju pa sam ga ubedio u dopisivanju. Recimo poštarina za USA i Hrvatsku je duplo manja nego sa SRB, takva je situacija koja se neće skoro promeniti, tu smo gde smo. Treba malo pomoći i sirotu državu finansijski, koliko ko može.

Razmatrao sam razne opcije, uslov je bio da driveri po TS parametrima i fizički mogu da se ugrade u postojeće kutije bez prepravki i da mogu da iskoristim postojeću skretnicu uz manju doradu. Nemam ni želje ni volje da iznova pravim kutije i skretnicu, kutije su urađene po PS, a prodajom bih puno izgubio. Mogu kasnije još malo i da ih ulepšam, recimo eko koža i neke besne drvene obloge, novo platno za masku itd.

Ovako ću kad završim imati nadam se znatno bolje zvučnike, a stare drivere ću verovatno da rasprodam. Ako sam se prešao, vratiću stare nazad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, NIXIE said:

Našao sam ja par opcija za donošenje iz Italije i Nemačke, javili su mi se ljudi koji znaju ljude i tako to. Međutim, ovi drajveri su bezobrazno skupi u EU, oko 200eur komad plus donošenje. SS revelatori još skuplji, i njih sam imao kao opciju.

Kad sam bacio na papir ovo je bilo najjeftinije, sve ukupno oko 370$ za par. I kod drugih prodavaca u Kini ovi driveri su skuplji dosta, oko 120$ komad, a poštarina isto oko 90$. 

Platio sam ukupno oko 100$ više zato što je zbog težine moralo da ide DHL-om pa se plaćaju njihove usluge oko 3200din i što se plaća puna carina i PDV (oko 9000din) 

Kinez prvo nije ni hteo da šalje u Srbiju pa sam ga ubedio u dopisivanju. Recimo poštarina za USA i Hrvatsku je duplo manja nego sa SRB, takva je situacija koja se neće skoro promeniti, tu smo gde smo. Treba malo pomoći i sirotu državu finansijski, koliko ko može.

Razmatrao sam razne opcije, uslov je bio da driveri po TS parametrima i fizički mogu da se ugrade u postojeće kutije bez prepravki i da mogu da iskoristim postojeću skretnicu uz manju doradu. Nemam ni želje ni volje da iznova pravim kutije i skretnicu, kutije su urađene po PS, a prodajom bih puno izgubio. Mogu kasnije još malo i da ih ulepšam, recimo eko koža i neke besne drvene obloge, novo platno za masku itd.

Ovako ću kad završim imati nadam se znatno bolje zvučnike, a stare drivere ću verovatno da rasprodam. Ako sam se prešao, vratiću stare nazad.

Cestitam @NIXIE

Sve je to uredu, platio si najpovoljnije moguce drajvere, drzava je dobila svoje pa ti nece poreska zakucati na vrata, a to sto je drajver bomba u punom smislu reci i sto pase kutiji i postijecoj skretnici - to se zove "sevap".

Mudrosrendanje tipa zasto tako, neka ostane mudrosrendaratorima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...