Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

^

Andol od 300 mg je prevelika dnevna doza za svakodnevnu upotrebu.

Obzirom na napisane dijagnoze, dnevna doza acetilsalicilne kiseline aka Andol/Cardiopirin/Midol/Ambol/itd. je 75 mg/dan.

Ovde u SRB se uglavnom nalaze tablete od 100 mg što je takođe OK ( pr. Cardiopirin 100 mg, tbl Andol 100 mg ).

Čak i da se ovaj gore sa slike Andol 300 mg lomi na pola tablete dnevno u svakodnevnoj terapiji je previše.

Sećam se dobro tih studija od pre 25+ godina kada su radne ekipe i timovi ustanovljavali tu dnevnu dozu leka koja deluje protektivno na kardiovaskularni aparat i zaključak je da je to 75 mg/dan. 

Takođe, ova dnevna doza od 300 mg ako se uzima svakodnevno značajno povećava opasnost od krvarenja u digestivnom traktu ( želudac, dvanaestoplačano crevo ).

O gastritisu aka gorušici aka žgaravici da ne govorim za osobe koje uzimaju 300 mg/dan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, чика-Брка said:

diabetes tip 2, pritisak i aritmija.

zahebano ... cuvaj krvne sudove ... men se ljetos zacepila aorta u lijevu nogu iza koljena I ostala zacepljena ... sreca sto sam vozio biciklo zadnjih 5-6 godina pa se napravili kolaterali pa funkcionise ... na drugu pod koljeno ubacili stent od 100mm ... danas u BG na kontroli ... sve ok ... skinuta terapija ... nadalje setnja, kucno, biciklo, steper ... I naravno kontrole .... a ja 50 godina nisam bio kod doktora ... seljacina crnogorska ... zato cuvaj krvne sudove i uspori malo ... duvan si batalio valjda 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

treca terapija, sto se tice pritiska.

prvo je bio Valsacor

pa Vivace

i nista.

pre oko nedelju dana u vecernjim satima poce

da me steze oko leve sise i kad sam izmerio pritisak bio kuku lele.

strava,

burazer me odvezao do urgentnog, tamo mi izmerili

pritisak, izvadili krv iz vene i prsta i uradili ekg.

dali mi da popijem Nifelat.

ustanovljeno je da imam kako rekose "aritmijicu".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio kupio neku gejmersku tastaturu koja ima mehaničke tastere. U pitanju je Redragon USAS sa Blue switchevima. Baš bilo interesantno iskustvo probati kako radi jedna takva tastatura u poređenju sa mojom redovnom genius membranskom wireless tastaturom. Definitivno se oseti drugačiji otpor pod prstima. Ispočetka se nisam mogao navići na novi osećaj, ali posle peroda navikavanja nisam mogao više da se vratim na standardnu genious tastaturu.

USAS je u igricama fenomenalan, međutim nešto mi je falilo kod osećaja pri kucanju - nedostajalo mi je otpora prilikom kucanja i osećaj po prstom je "kliktav" bez previše taktilnog feedbacka. Kada bih uporedio brzinu kucanja, na membranskoj bih pravio manje grešaka nego na USAS-u. Još jedan, za mene, velik nedostatak USAS tastature je što joj fali Num pad koji često koristim prilikom rada u CAD-u. 

Elem, pod ruke mi je dospela Unicomp Model M tastatura sa buckling spring mehanizmom. Ova tastatura predstavlja najverniju novu kopiju legendarne Model M IBM tastature iz '80ih.

Buckling spring mehanizam daje jedinstven osećaj pri kucanju. Tasteri moraju da se jače pritisnu, a zvuk i feedback koji ovaj mehanizam pruza je definitivno jedinstven. Nakon nekoliko dana adaptacije definitivno imam napredak u kucanju, pa čak i u igricama mi je bolji osećaj. Malo je reći da je obožavam i jedva čekam da sednem za sto nešto da kuckam - zato i ovoliki nepotreban text :) 

71FJMBJps8L._SL1500_.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...