Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

1 hour ago, sax.hifi said:

nisi me razumeo.

tj, nisam se lepo izrazio.

kad sam rekao lepljen - visoki je lepljen

za kabinet zbog dihtovanja.

a zamena membrane je o.k.

Pomislo sam da je slepljen, izvini. Sećam se naročito onih niže klase što su kupovani uz muzičke stubove rasturao sam ih par puta. Tu je sve živo, drajveri i skretnica zaliveno onim jakim žućkastim termo lepkom otpozadi pa zadnja strana kutije opet zalepljena, to je sve moralo da se razvali a zadnja ploča nova da se stavi. A bilo je recimo onih Wharfedale beše 508 708 i još nekih gde je bas montiran rotacijom na bajonet  sistem a visoki na šrafove pa preko toga zalepljena tanka plastika. Bas ne može da se skine ako ne napraviš alat, tako da je i skretnica nedostupna. Ima takva dva komada moj kum, rezerva, sad razmišljam kako da skinem bas da malo osvežim skretnicu. Visoke sam skinuo nekako i poslao na zamenu ferofluida. Trebaće mi da slušam nešto dok moje sređujem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Pomislo sam da je slepljen, izvini. Sećam se naročito onih niže klase što su kupovani uz muzičke stubove rasturao sam ih par puta. Tu je sve živo, drajveri i skretnica zaliveno onim jakim žućkastim termo lepkom otpozadi pa zadnja strana kutije opet zalepljena, to je sve moralo da se razvali a zadnja ploča nova da se stavi. A bilo je recimo onih Wharfedale beše 508 708 i još nekih gde je bas montiran rotacijom na bajonet  sistem a visoki na šrafove pa preko toga zalepljena tanka plastika. Bas ne može da se skine ako ne napraviš alat, tako da je i skretnica nedostupna. Ima takva dva komada moj kum, rezerva, sad razmišljam kako da skinem bas da malo osvežim skretnicu. Visoke sam skinuo nekako i poslao na zamenu ferofluida. Trebaće mi da slušam nešto dok moje sređujem

kakvi bi ti zavrsili posao ?

mozda bukself ?

javi se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja tek sad prvi put čujem ovu stonogu.....

OPA1612 je potpunijeg zvuka - naročito nižeg srednjeg opsega ali i dinamičnijeg. 

Tranzijenti su jači, bubnjevi i trube se bolje čuju. Instrumenti više definisaniji u prostoru od OPA 2134. 

Ispred u DAC se nalaze još dva.... SMD... i mislim da vredi promeniti ih sve ovim.:beach:

27 minutes ago, Zen Mod said:

dzaba ti :Viannen_loungelizard:

Ne beri brige ... do proleća će da izbacimo opampove ....:umnik2:

Mada bi voleo ovako da čujem kako se čuje preko Pampkina. :dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Ja tek sad prvi put čujem ovu stonogu.....

OPA1612 je potpunijeg zvuka - naročito nižeg srednjeg opsega ali i dinamičnijeg. 

Tranzijenti su jači, bubnjevi i trube se bolje čuju. Instrumenti više definisaniji u prostoru od OPA 2134. 

Kad si ga pre promenuo? Gde se to kupuje? Oću da napravim jedam mini buffer sa OP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Kad si ga pre promenuo? Gde se to kupuje?

Imaš ovde iz Kine

https://www.ebay.ca/itm/OPA1612AID-new-original-import-licensed-patch-dual-op-amp/272851064023?hash=item3f8730d4d7:g:yUYAAOSwFPRZvomx:rk:5:pf:0

 

Ja sam uzeo od nekog Mađarona... Stiglo mi za 5 dana...ali je skuplje

Ovde https://www.ebay.com/usr/sokhu26?_trksid=p2047675.l2559

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Taj kineski je verovatno NE5532, oni na njega štampaju šta im treba i to prodaju.

Ovaj mi drugi deluje puno bolje. To treba kupiti u Mouser, Farnel, RS Components.

Zahvaljujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Drugo rešenje je da uzmeš direkt preko mousera -vremeplova - a posebno DIP adapter i sam da lemiš 

https://www.mouser.co.uk/ProductDetail/Texas-Instruments/OPA1612AIDR?qs=%2fha2pyFaduiAGaTok7UetfidKQwR3VZ%2b2AIlofWwRKs=

To ću verovatno tako i da uradim. Tebi treba 4kom. bez adaptera za one ispred. Ima u RS Components 5kom, ja bih uzeo 1kom. Koliko uzima Vremeplov za uslugu?

https://hr.rsdelivers.com/rs/product/texas-instruments/opa1612aid/opa1612aid-texas-instruments-precision-op-amp/8122505

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, NIXIE said:

Koliko uzima Vremeplov za uslugu?

e to nem pojma zna @guja011:sarcastic_hand:

 

29 minutes ago, NIXIE said:

To ću verovatno tako i da uradim. Tebi treba 4kom. bez adaptera za one ispred. Ima u RS Components 5kom, ja bih uzeo 1kom. Koliko uzima Vremeplov za uslugu?

https://hr.rsdelivers.com/rs/product/texas-instruments/opa1612aid/opa1612aid-texas-instruments-precision-op-amp/8122505

Ovo bi bilo negde tipa 1400 din /5kom....još samo neko da prošvercuje  :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Mikorist said:

Ja tek sad prvi put čujem ovu stonogu.....

OPA1612 je potpunijeg zvuka - naročito nižeg srednjeg opsega ali i dinamičnijeg. 

Tranzijenti su jači, bubnjevi i trube se bolje čuju. Instrumenti više definisaniji u prostoru od OPA 2134. 

Ispred u DAC se nalaze još dva.... SMD... i mislim da vredi promeniti ih sve ovim.:beach:

Ne beri brige ... do proleća će da izbacimo opampove ....:umnik2:

Mada bi voleo ovako da čujem kako se čuje preko Pampkina. :dubbio:

Ja slicnu  stonogu imam u b225 evo par godina

IMG_20181227_163716.jpg

Radi fenomenalnoooo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, Mikorist said:

e to nem pojma zna @guja011:sarcastic_hand:

 

Ovo bi bilo negde tipa 1400 din /5kom....još samo neko da prošvercuje  :smesna:

Ma skupo jer kod RS plus poštarina iz UK DHL, pa karina, PDV, provizija i naša poštarina.

U svakom slučaju gde god da uzimaš, meni ostavi 1 kom. Ako ništa, uzeću od tog iz Mađarske posle nove godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Mikorist said:

za koplje je bolji OPA1612 .... a slušao sam

OPA2134

OPA2107

OPA2228

AD746JN

LM4562NA 

NE5534

 

p.s.

msm da imam još par u fiokicama koje nisam probao

:smesna:

uporedni test tada kad sam ugradio 2132 u b225, a nakon modifikacija velkog vraca iz baca, bio je sa YBA CD2 I tu nije bilo velke zamjerke na zvuk b225 ... cak sta vise ... stim da YBA ima razocaravajuce los transport za te pare za koje se prodaje ... ne znam sta je u YBA opamp ... nakon toga sam batalio uporedne testove ... b225 od tad vrti bez greske 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, revox said:

uporedni test tada kad sam ugradio 2132 u b225, a nakon modifikacija velkog vraca iz baca, bio je sa YBA CD2 I tu nije bilo velke zamjerke na zvuk b225 cak sta vise ... stm da YBA ima razocaravajuce lis transport za te pare za koje se prodaje

Imam ja nekoliko raznih dvostrukih OP. Samo mi je bitno da bude unity gain stable, i da može da se bode u podnožje. Zato hoću ovaj Mikin da probam,kad već ima dobra iskustva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

msm znam ja šta je najbolje... da se odseče analogni deo u mom DAC.

Ubaci posebno napajanje za nov analogni deo - koji će da ima Cinemage i Zenov PCB iz Irona....

Ubaci posebno napajanje za Sabre....

I samo da piče nule i jedinice kroz neki besni USB kabl.:smesna:

haman kabal :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...