Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

2 hours ago, shonne said:

trazim samo kad je nesto obsolete, nesto sto ne mogu da nadjem... ovo je dostupno :)

Hvala, u svakom slucaju :)

Treba mi vremena ali skupiću šeme i slike, jer sam napravio davno još celu tu skalameriju za merenje zvučnika, nisam koristio Linkwitz mic pretpojačalo nego neko drugo, nisam modifikovao kapsule radi mi sa originalom i nearfield merenje na 1cm od membrane i farfield, a mic preamp ima dva pojačanja.  Otvoriću temu kad uzmognem, mada ne znam da li ima zaiteresovanih jer sad ima da se kupi povoljno USB mernih mikrofona, onda toga nije bilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, NIXIE said:

Treba mi vremena ali skupiću šeme i slike, jer sam napravio davno još celu tu skalameriju za merenje zvučnika, nisam koristio Linkwitz mic pretpojačalo nego neko drugo, nisam modifikovao kapsule radi mi sa originalom i nearfield merenje na 1cm od membrane i farfield, a mic preamp ima dva pojačanja.  Otvoriću temu kad uzmognem, mada ne znam da li ima zaiteresovanih jer sad ima da se kupi povoljno USB mernih mikrofona, onda toga nije bilo.

aj neka pristignu prvo kapsule. Napravim skalameriju, izmerim odziv svega pa cemo posle za near i far field da se igramo, za frd i zma fajlovi.

Ono, ima svasta nesto da se procita na forum i net, a ne bi bilo lose otvoriti temu i caskati. Verujem da je bolje i zdravije pisanije nego o kablovima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, shonne said:

aj neka pristignu prvo kapsule. Napravim skalameriju, izmerim odziv svega pa cemo posle za near i far field da se igramo, za frd i zma fajlovi.

Ono, ima svasta nesto da se procita na forum i net, a ne bi bilo lose otvoriti temu i caskati. Verujem da je bolje i zdravije pisanije nego o kablovima :)

I kablovi i merna tehnika, meni je sve zanimljivo. Aj napraviću temu za mernu tehniku da izbalansiram pristup stvarnosti.:scout_en:

Što se merenja zvučnika tiče koliko znam bilo je dosta o tome ovde, ili tamo negde, ne sećam se više.

Tek treba da probam merenja thiele small parametara, čekam vagicu iz Kine nikako ne dolazi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, shonne said:

te male parametre ja necu da radim. Naoruzao sam se softvrerski sa "registrovanom" Arta-om, Xsim, Lspcad... bice igranka. Oblast koja je bas zanimljiva :)

Ni ja nisam merio parametre jer mi nije trebalo, odnosno zvučnike sam pravio davno (92-93) bez merenja, na bazi sličnih rešenja, pa kutije više nisam ni mogao da menjam.

Ono što je bilo korisno je izrada nove, znatno bolje skretnice, što je bez merenja opsega i impedanse praktično nemoguće (osim nekog proverenog projekta).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Možeš da zamisliš kako će da nam rade zvučnici sa skretnicama projektovanim posle izmerenog TS:smesna:

ima samo edan zaeb

kad se racunjaju skretnice , nesto se ne bavi mnogo T-S parametrima

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

Čime su merili recimo moj Tannoy iz  januara 1972 kad su Thiele/Small parameteri prvi put izmereni u analognom simulatoru u junu 1972 :smesna:

Pa TS paremetri se lako mere, prvo se snimi impedansa kako jeste, onda se doda neka masa na membranu da se spusti rezonantna i ponovo izmeri, software izračuna sve ostalo.

A kako su ondak merili ne znam, bijo sam mali.:sleep2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...