Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Lepota jedna, bes 10$, lepo su uradjene, masna metalizacija, i vintage dizajn vodova.

Za one koji su preskocili taj sistem rada, koji je uspesno funkcionisao do Orcad-a.

Bishop1.jpg

Bishop2.jpg

 

P.S.

Odlican rad stampi, nisu bili u obavezi da aktiviraju top lejer i metalizaciju, posto je u sustini jednostrana, ali zbog grejanja i cvrstoce padova, ovo je profesionalnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, vladd said:

Za one koji su preskocili taj sistem rada

Ja sam u početku crtao tušem na pausu, tu sam majstor bio, i danas imam gomilu rapidografa i šablona bilo mi žao da se baci. Kasnije u Auto CAD-u, odštampa se na paus, stavi u kartonsku kutiju sa nitro razređivačem da nabubri toner.

Kad se samo setim, priprema bakra, nanošenje foto laka, pečenje laka u rerni, osvetljavanje pločica, razvijanje, nagrizanje, kalajisanje, bušenje rupa, e to je bilo gubljenje vremena na veliko.

Odavno ništa tako ne radim, bacio sam opremu, kadice, UV lampu, tajmer, sve. Naručim pločice da mi neko drugi uradi ili kupim gotove ako ima, a za jednostavnije spravice protoboard i P2P. Čuvam sve stare filmove, a ne znam zašto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa ja sam zazalio sto sam sve raskupusao i oslonio se na spoljnu proizvodnju.

Btw, bisop je bio ozbiljno skup, zahtevao je redovno nove skalpele, tracice, padove, obnovu raster folija, pozeljno je bilo da se uradi repro film(sada su te usluge vatrene cene), i stavljalo se u fasciklu izmedj dva pelir papira(umetnost je naci ga sada)...za otprilike nikad vise ponovo ta stampa...

Ovako, stampe na racunaru, kinezi skoro pa dzabe, samo sto su zabranjene greske u stampi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...