Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

11 hours ago, milovan1963 said:

kao sto paja rece, nije los zvuk, ali podesavanje...Generalno ona je dobra, pogotovu za starije dobre MM sa svojih 5gr. tezine, ali zna cesto da se desi da veliki okrugli kontrateg koji je ekscentrican i lezi na plasticnoj cauri sa plasticnim srafom - proklize i ne stoji na zadatom mestu nego tezi deo jednostavno padne dole,i rucica se nakrivi na jednu stranu. Da li se ta plastika izlize ili stvrdne i stanji nemam pojma, ali teg moze kliznuti oko caure vrlo brzo ili za par sati, dana...Tako da obratiti paznju, teg mora da se okrece oko caure uz mali otpor i to kad je caura na rucici. Mozda bi superlepak to resio ali je onda jos malo teze podesavati jer fabricki, teg treba da se okrece ali teze... Inace, sa slike,ako dobro vidim izgleda da je sve u originalu. Uzgred, takvu rucicu koristim evo, 30g.

thanx..ajd podesavanje,izboris se sa time,kazi mi kako se ponasa na talasastim plocama?..ima silikonsko dampiranje,ali jel to dovoljno da spreci efekat sto ja zovem "(pokusavam da )ustanem u camcu,onom pecaroskom (duzi/uzani),pa ne znas oces li stati na noge,il ces naglavacke u vodu"? :whistling:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dampiranje ce svakako umanjiti efekte talasaste ploce, ali su takve ploce neprijatan izazov pre svega za iglu, njen nosac i njeno dampiranje, pa bi takve ploce trebalo tretirati na poseban nacin, ili potpuno spocifican setap za njih, da se jos malo uziva u muzici, ili pokusaj peglanja, nabavke druge... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Dampiranje ce svakako umanjiti efekte talasaste ploce, ali su takve ploce neprijatan izazov pre svega za iglu, njen nosac i njeno dampiranje, pa bi takve ploce trebalo tretirati na poseban nacin, ili potpuno spocifican setap za njih, da se jos malo uziva u muzici, ili pokusaj peglanja, nabavke druge... 

ma i rucke sa klasicnim lezajevima imaju greske kod citanja talasastih ploca,ovde ne mislim samo na gore dole-dole,al se bar drze jedne vertikale..kod nedampiranih unipivota,otklone levo-desno surfuju vrlo cudno,ne kao motorista kad ulazi u krivinu,pa se naginje unutra,nego je ovde suprotno,i javlja se jos jaca devijacija naspram vertikale...bacaju se prema "napolje"..prakticki u brazdi vrh igle "seta" vise no gimbal konstrukcije..sad,baci talasaste ploce,nazalost dosta novih izdanja pati od talasanja..:girl_devil:..ispacse da je sfericna igla majka za sve,sa nekim specijalnim profilom a la VDH,mozda se i odstemuje sta u brazdi od pojacanog naginjanja....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za talasaste ploce je zakon rucka koja je u dinamickom i statickom balansu , a tracking force ide preko opruge

 

i jos jedan zajeb , jer ovo napred jako lepo zvuci , ali je samo pola price - navedena rucka mora imati male inercione mase

 

zakljucak - jako redak zver , maltene nepostojeci

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Zen Mod said:

za talasaste ploce je zakon rucka koja je u dinamickom i statickom balansu , a tracking force ide preko opruge

 

i jos jedan zajeb , jer ovo napred jako lepo zvuci , ali je samo pola price - navedena rucka mora imati male inercione mase

 

zakljucak - jako redak zver , maltene nepostojeci

 

Možda su blizu ručice ultra niske mase na Dual gramofonima iz kasnih 70-ih i ranih 80-ih?

One su koliko se sećam imale podešavanje tracking force-a putem opruge, sa "anti rezonantnim" kontra tegom.

http://www.gammaelectronics.xyz/audio_09-1978_dual.html

Dual+CS-1237+t3blog.jpg

audio_1978-09_dual-AD.jpg

dual_cs_604_tonearm.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yes , jedino sto na njih jedino ADC mozes da namontiras

DUAL te generacije je extrem low mass - high rigidity pristupa u pravljenju vrtilica ........  na stranu sto im je 95% proizvodnje zadovoljavalo samo to prvo - low mass , a o rigidity i ne-zvonjavi se ne sme ni razmisljati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je jedan od primera, kako se dobre ideje rasplinu u masprodukciji, kada ih ubrlja sama proizvodnja.

Mozda sa ovom formulom eksperimentisati sa gustinom silikona, sada su vec pristupacnije egzoticne opcije 100kCS i preko 500k..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zen Mod said:

yes , jedino sto na njih jedino ADC mozes da namontiras

 

a bejase i Shure V15/III sa oznakom LM (low mass),to je radjeno za Dual rucke..plasticno kuciste,umesto metalnog,kao kod standardne V15/III..Ortofon je radio i M20 model isto tako za njih..to moze da bude sleeper opcija kako za zvucnicu,tako i za zamensku iglu..

shure v15 3 111.jpg

shure_v15_3_LM.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, paja959 said:

thanx..ajd podesavanje,izboris se sa time,kazi mi kako se ponasa na talasastim plocama?..ima silikonsko dampiranje,ali jel to dovoljno da spreci efekat sto ja zovem "(pokusavam da )ustanem u camcu,onom pecaroskom (duzi/uzani),pa ne znas oces li stati na noge,il ces naglavacke u vodu"? :whistling:

e sad jbg, ja bash jako talasastih i nemam, ali evo nasao sam jednu i dok svira bas dobro zagledao bocno sa dobrom lupom...Ovako, ne iskace iz brazde, ne preskace,ne izlazi igla iz brazde, ide normalno po vertikali( a koliko visoko zavisi od talasa ploce ) a levo desno se jedva primeti da "pliva", tacnije, skoro nimalo se bocno ne "klati". U zvuku ja bar ne primecujem da ista fali...Mozda sto  kaze vladd  malo vise dampa, da radi i sa takvim plocama, ali opet firma kaze da ne treba previse dampirati, pa sad...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, milovan1963 said:

e sad jbg, ja bash jako talasastih i nemam, ali evo nasao sam jednu i dok svira bas dobro zagledao bocno sa dobrom lupom...Ovako, ne iskace iz brazde, ne preskace,ne izlazi igla iz brazde, ide normalno po vertikali( a koliko visoko zavisi od talasa ploce ) a levo desno se jedva primeti da "pliva", tacnije, skoro nimalo se bocno ne "klati". U zvuku ja bar ne primecujem da ista fali...Mozda sto  kaze vladd  malo vise dampa, da radi i sa takvim plocama, ali opet firma kaze da ne treba previse dampirati, pa sad...

thanx..to dampiranje ,po meni je samo jedno nuzno zlo..:ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Jel imaš ti neki podrum? Pa sve to lepo staviš u podrum, otvoriš par otvora prema gornjem nivou, a gore ima da bude pakao na zemlji.:w00t:

http://basementsolutions.blogspot.com/2009/06/subwoofer-speakers-in-crawlspace.html

U podrumu je slusaonica, imam dosta za pakao i za raj...

Nego stvarno ne svidjaju mi se original KPT 535-4

https://f072605def1c9a5ef179-a0bc3fbf1884fc0965506ae2b946e1cd.ssl.cf2.rackcdn.com/product-specsheets/KPT-535-4-Data-Sheet-v06.pdf

Mislim kako su uradili bas kutiju, imam mogucnost uraditi bilo kako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, grone said:

Mislim kako su uradili bas kutiju, imam mogucnost uraditi bilo kako...

Imaš neviđenu snagu na raspolaganju, uradiš manju ali vrlo čvrstu kompresionu kutiju pa posle peglaš raspon sa mini DSP i nekim jakim pojačalom od par stotina W.

https://www.minidsp.com/applications/digital-crossovers/minidsp-2x4hd-application/282-2x4-hd-sub-integration

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, prophet said:

Elegantnije resenje je bas iz RAAL Ethernity, taman za 10 drajvera.

Upravo si, bas mi se svidja kao koncept, ali ne mogu sam uraditi od bronze!!

Upravo sam citao temu oko ethernity ,nije mi bilo bas jasno ko zapravo moze da uradi to  Vladimir Ivanovic ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...