Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

11 hours ago, ebe said:

Dao sam jos jednu sansu ovim igrackama. Bez bluetooth-a zvuce mnogo bolje. Desno je original, levo je posle modifikacije.

1.thumb.jpg.7f3734a618db3051872af0e6243b9327.jpg 2.thumb.jpg.b4da4199bec01a0b8d4002532e7190fe.jpg

Da je tebi onaj primerak sa bluetooth-om bio zadovoljavajući, ovo bi verovatno i danas stajalo neispravno i sakupljalo prašinu  :)

Umesto toga, svoj novi život nastaviće na dečijim žurkicama i na izletima po aleksinačkoj okolini uveseljavajući prisutne sasvim pristojnim zvukom:

20180728_212156.thumb.jpg.de4ea5a78bb9305b36e12ba9642db2c9.jpg 

Nova PCB skoro pa idealno legla umesto originalne, komandni tasteri i LED indikacij preuzeti od postojeće konstrukcije i sve je baš lepo funkcionalno...

Kod originalne elektronike je procesor nešto zeznuo stvar, ne šalje kontrolni napon regulatoru koji je povezan sa kontrolom izlaznog ampa, verovatno se to desilo zbog DC konektora koji je imao loš kontakt na štampi i stalno je prekidao napajanje.

20180803_102633.thumb.jpg.becb2fa1bf94dd042ddfa709138fd37d.jpg 

 

Hvala @ebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravio sam da ti predlozim da stavis antenicu na BT prijemnik. Podsetila me je originalna ploca. Modifikovao sam neki stari Telefunken radio kasetofon BT prijemnikom i neuporedivo bolje radi sa antenicom. Veci je domet a i smetnje su se smanjile. Zalemio sam parce zice iz UTP kabla duzine 30mm. Ko god udje u garazu/radionicu pita koja ti to stanica. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugi?! Isti...??! Ajme Pajo pa ti si gori od onog goreg Wolanda.

i jeve ga,na dediciranom mestu,prebrisan,otprasen, spoljni tanjir sa matom+kais skinut,ovo sklonjeno,i prebaceno u parkirni modus..ceka se u zasedi naletanje neke rucke,po mom cefu..[emoji38]everybody:
IMG_1875.JPG.8ca8992a2f93cc362ed77cdc7f9a1c5d.JPG
IMG_1876.JPG.563bdf0902072aef58f260ec8687e9ce.JPG
IMG_1877.JPG.c3aa6326a75a7f730c3e45a413eda7a0.JPG


Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, revox said:

Naleće će ;)

ma jasno,nikakve urgencije,stiskavca,ima se sta slusati..rezervna,nebusena daska isto u talonu...

 

8 minutes ago, ivan_ said:

Drugi?! Isti...??! Ajme Pajo pa ti si gori od onog goreg Wolanda.

 

 


Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока
 

 

ma jasno,@Woli jos nije stigao do devetog primerka Kuzme od recimo '84/'85,kakva je situacija kod mene sa 126-com :rasta:,tako da imam (jos) malo fore..fetish je fetish,i mos ga hebat...:beta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, paja959 said:

i jeve ga,na dediciranom mestu,prebrisan,otprasen, spoljni tanjir sa matom+kais skinut,ovo sklonjeno,i prebaceno u parkirni modus..ceka se u zasedi naletanje neke rucke,po mom cefu..:loleverybody:

. . . 

Ja ti vec nasao ovde rucicu  . . . na hold-u je. B)

Ako te interesira . . .  pm.

 

f4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Doktor said:

Ja ti vec nasao ovde rucicu  . . . na hold-u je. B)

Ako te interesira . . .  pm.

 

f4.jpg

Mayware?..po dana sam danas proveo na poslu zagledavajuci nju kako se ponasa,i Roksan Nima na YT sa talasastim plocama...StogiS 9"...StogiS 9"..StogiS 9"..stucam,help me somebody :heat: ..me and unipivot :blink::girl_devil: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, paja959 said:

Mayware?..po dana sam  . . . 

Ti kako o'sh', ali ja, poznavajuci tebe ( nadam se), bacio sam jednu "laganu" rezervaciju na komad  . . . :hihihihi:

Pa ti smisli, odluci . . .  da li se drmusa kao unipivot bas toliko ili ne . . .  pa mi javni . . .  nije hica . . . . ce prodavac, nadam se, da saceka . . . :unsure:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, revox said:

ako je sa KP ... cini mi se da headshell nije original a ni nosac lifta

Nije . . . ali je cena da bude da "jeste" . . .  :)

Naravno, kome i zaista treba ovakva rucica . . . unipivot koji nije "gazen", "maltretiran" . . .  a sad' pa . .  headshell . . . . pa i lift nosac . . .  ce nadjemo pravi ili bolji . .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Doktor said:

... ali je cena da bude da "jeste" . . .  :)

Naravno, kome i zaista treba ovakva rucica . . . unipivot koji nije "gazen", "maltretiran" . . .  a sad' pa . .  headshell . . . . pa i lift nosac . . .  ce nadjemo pravi ili bolji

ondak je ok :D jos ako je cijena ok

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Zen Mod said:

ne treba bezati od unipivota , niti je problem da se setuje niti da se koristi

ja licno vise volem unipivot od gimbal

sto se zvuka tice,nemam primedbi,generalno,oko manipulacije i ponasanja vec da (primerci koji nemaju silikonsko dampiranje)..idi na YT,vidi neke snimke VPI novijih gramofona,sa fabrickim ruckama,,isto neki video oko neke Clearaudio zvucnice (?)..malo je snimak mracan,al oko sokolovo ce prepoznati LP 12+Roksan Nima,ploca jedva vidljivo da je talasasta..shake n rattle and roll..ako je ploca 100% ravna,no frks...manipulacije =stavi rucku na pocetak ploce,pa jos nemas fingerlift,od 10 pokusaja,na 9,ces ubost pored....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao sto paja rece, nije los zvuk, ali podesavanje...Generalno ona je dobra, pogotovu za starije dobre MM sa svojih 5gr. tezine, ali zna cesto da se desi da veliki okrugli kontrateg koji je ekscentrican i lezi na plasticnoj cauri sa plasticnim srafom - proklize i ne stoji na zadatom mestu nego tezi deo jednostavno padne dole,i rucica se nakrivi na jednu stranu. Da li se ta plastika izlize ili stvrdne i stanji nemam pojma, ali teg moze kliznuti oko caure vrlo brzo ili za par sati, dana...Tako da obratiti paznju, teg mora da se okrece oko caure uz mali otpor i to kad je caura na rucici. Mozda bi superlepak to resio ali je onda jos malo teze podesavati jer fabricki, teg treba da se okrece ali teze... Inace, sa slike,ako dobro vidim izgleda da je sve u originalu. Uzgred, takvu rucicu koristim evo, 30g.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imbus kroz teg resava sva klizanja

namestis , stegnes i nema kliz

jos je Cubra iz SU napravio unipivot , grabova ruka na mesinganoj cauri

 

ne secam se od cega je bio siljak , a pivot caurica bese valjda urarski lezaj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

imbus kroz teg resava sva klizanja

namestis , stegnes i nema kliz

jos je Cubra iz SU napravio unipivot , grabova ruka na mesinganoj cauri

 

ne secam se od cega je bio siljak , a pivot caurica bese valjda urarski lezaj

gde se Cubresa seti samo..drvena rucka (ruzino drvo?)....nisam hteo da se petljam kad se tu predstavljao jedan DIY gram,sa pitanjem "alo,'si Draganu platio sta za autorska prava":jump::dance:..al zivot tece dalje..fino je to radilo u sistemu sa Tannoy Arden,prvim Sindrinim komercijalnim uratkom na bazi ruskih 6922/ Ei KT90

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...