Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

3 hours ago, NIXIE said:

Ako skidaš poklopac, spremi kilo termo paste. Proveri da li su menjani izlazni tranzistori.

no bre,imao sam A1,skidao mu poklopac vise puta posto je bio opravljan od strucnjaka pa mu menjali neke unutrasnje kablove na Kimber zice iz 4TC kabla oko potenciometra,koji je bio isto menjan na Alps blue..jedna tubica cca velicine malog prsta mi je bila dovoljna za vise puta,jos se i prelivalo,pa je to trebalo stalno brisati da lici na nesto nakon "operacija uspela,pacijent umro" ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

no bre,imao sam A1,skidao mu poklopac vise puta posto je bio opravljan od strucnjaka pa mu menjali neke unutrasnje kablove na Kimber zice iz 4TC kabla oko potenciometra,koji je bio isto menjan na Alps blue..jedna tubica cca velicine malog prsta mi je bila dovoljna za vise puta,jos se i prelivalo,pa je to trebalo stalno brisati da lici na nesto nakon "operacija uspela,pacijent umro" ;)

Ja se sećam da je ceo Al profil ispod poklopca bio namazan termo pastom. Na to sam mislio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, NIXIE said:

Ja se sećam da je ceo Al profil ispod poklopca bio namazan termo pastom. Na to sam mislio.

ok,sa time treba malo vise,al nije ni to bas "kilo" :D..iz jedne tube dohvati i za to,kolko se secam

 

27 minutes ago, sich said:

Nije problem za pastu nego me bas interesuje da li da perforiram bocne poklopce posto na nekim modelima,kasnije serije,to imaju!?Malo da napravim promaju.:moil:

perforacije su bile kod veceg modela kolko se secam (A100 i nadalje+ventilator iznutra)barem u pocetnoj fazi proizvodnje ..nemoj ga trpati u usku,zatvorenu policu/vitrinu,obezbedi mu samo poziciju da ima vazduha oko sebe i no frks..ako nemas nameru da rusis zidove sa njime sa rokacinama,moze da odradi posao i jednom Quad ESL63,Tannoy Arden ili KEF 105/2..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, sich said:

Ima i na A1 David i na A1-x i na novom A1 a ne trba mi da rusim zidove nego cisto zbog kuvanja unutra.

Te spravice se puno greju, svaka pomaja je dobrodošla. Ako možeš da napraviš promaju, a da ne izgleda ružno, buši. Da ne kačim link iz maratonaca, nema potrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sich said:

Ima i na A1 David i na A1-x i na novom A1 a ne trba mi da rusim zidove nego cisto zbog kuvanja unutra.

 malac je prefinjenog zvuka isuvise da bi se uhvatio u kostac sa malo tvdjim zvukom,imao rupe,nemao rupe,isti mu je vrag :D..msm cisto da ovo imas na umu pre nos sto uletis eventualno i u ozbiljniju modifikaciju istog (promena zvucnickih terminala,RCA stekera,ugradnja AC stekera i sl boranija) i utrosis sta svog slobodnog vremena i slobodnog kapitala,nepotrebno ..ako nemas ponekad potrebe kod nekih muzickih materijala da osetis efekat "dobermana koji je zapenio",mozda si nabasao na mali biser..naravno strogo POV/just my 2 cents ^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam pravio otvore na donjoj ploci - ubacivao mrezu , dok su bocni otvori bili perforirani

to donekle popravi situaciju

google za henessy musical fidelity A1 , imas recept kako da se resis bednog preamp stage-a , dobices duplo bolji amp , kojem usput nece prokrcati pot posle 6 meseci po zameni

promeniti sve elektrolite , obnoviti pastu i na tranzsitorima i na sklopu hladnjaka

obavezno obnoviti lemna mesta gde god se vidi da je lemna tacka umorna od grejanja

pozeljno staviti metalni graetz umesto dioda , originalne su odavno prekuvane

onda mu obezbediti vazduha , mozda cak i 12cm ventilator u polici da duva sa boka (na 5-7V se i ne cuje) i sluzice mnogaja ljeta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...