Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

8 hours ago, prophet said:

 


Fikus sa 15 godina zaostatka. A i ovo sto radi sa Amanerom u najnovijoj izvedbi,@zzz uradio pre nekoliko godina. Slusao sam upravo na malopre pomenutim DAC-ovima.

Probaj bez oversamplinga, mislim da je to jednostavno za uraditi.

 

Pa dobro, i on je to pisao pre vise od 10 godina.

 

Ja licno nista ne diram, prvo slusam ovako pa cu onda da vidim, NOS mi je uvijek bilo na listi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, ninja said:

. . .

Ja licno nista ne diram, prvo slusam ovako pa cu onda da vidim, NOS mi je uvijek bilo na listi.

:thumbsup:.

Slažem se da ne diraš ništa ako je sve tehnički ispravno.

Greota je "legendu" CD960 danas "gurati" u non-oversampling. IMHO - ostaviti "ikonu" onakva kakva i jeste izvorno.

A da su se radile na 960 intervencije, radile su se. Jednino je na "mučenom" CD304 MKII više puta intervensano, tj. ima više text-ova i načina, ideja, nego za 960. :)

A NOS, ako ti je na listi. Dođeš . . . nazovem i dogovorim . . . odemo . . . poslušamo . . . uporedimo . . . nije problem, već meni zadovoljstvo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, i on je to pisao pre vise od 10 godina.
 
Ja licno nista ne diram, prvo slusam ovako pa cu onda da vidim, NOS mi je uvijek bilo na listi.


Pa pre 10 godina je bio u zaostatku 15 godina. Evo i zzz pomenuo Kusunoki-a koji je to objavio krajem 80-ih pocetkom 90-ih.

Iskreno ni ja nisam ljubitelj kasapljenja originalnih uredjaja, iako je ovo reverzibilan proces.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, i on je to pisao pre vise od 10 godina.
 
Ja licno nista ne diram, prvo slusam ovako pa cu onda da vidim, NOS mi je uvijek bilo na listi.


Pa pre 10 godina je bio u zaostatku 15 godina. Evo i zzz pomenuo Kusunoki-a koji je to objavio krajem 80-ih pocetkom 90-ih.

Iskreno ni ja nisam ljubitelj kasapljenja originalnih uredjaja, iako je ovo reverzibilan proces.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@prophet & @ZZZ

Koliko je vama važno o tehnikalijama, autorima, inovatorima, novitetima, meni je istim, ako ne i još većim intenzitetom važno slušno iskustvo i poređenje 1 na 1 samih uređaja.

Da potkrepim ( mada sam to ranije elementarno napisao ) :

Nova generacija Micromega CD/SACD/DVD plejer ( da ne bude zabune, nije Duo, Trio, Stage 2, 3 ) vs. ovde pominjani Philips CD880 plejer.

Dosadno i zamorno je bilo slušati Misa Kriolu ( Philips izdanje, CD original, nije Mercedes Sosa, već Hoze Kareras ) na toj fensi-mensi Mikromegi.

Kada se isti CD ubacio u Philips CD880 desilo se upravo suprotno. Naravno na bolje. Značajno.

( ista jačina - Grid Audio tube preamp, Hiraga, Dyneaudio Pentamid diy, Cardas komplet kablaža ako to više nekome i znači :) ).

 ( @Dumus-e javi se :shout:).

 

misa.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

 

Kada se isti CD ubacio u Philips CD880 desilo se upravo suprotno. Naravno na bolje. Značajno.

( ista jačina - Grid Audio tube preamp, Hiraga, Dyneaudio Pentamid diy, Cardas komplet kablaža ako to više nekome i znači :) ).

 ( @Dumus-e javi se :shout:).

 

Koliko se secam i 880 je *cacnuta* sa AD 827 :wub:

Milance najzad sredio onu alu od DAC-a CAD sa lampionima i duplim krunama na1541

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, zoranzu said:

Koliko se secam i 880 je *cacnuta* sa AD 827 :wub:

Milance najzad sredio onu alu od DAC-a CAD sa lampionima i duplim krunama

Jeste. i ne samo to. Dugo je lovio, te papreno platio Philips TDA1541 chip sa nekoliko onih "Kruna". Zato sam ga i prozvao da se javi i objasni.

No, nije taj "frizirani" 880 poenta. Impresija je taj veliki korak unazad što je napravila Micromega sa tim očajnim plejerom.

Jedna firma koja je imala revolucionarne modele CD plejera je sebi ovako nešto dozvolila.

Ukratko - neki su ovde pominjali muljavost TDA1541. Međutim, ovaj komad Micromega-e je svirao neoprostivo ravno, bezdušno i kao što rekoh, krajnje dosadno.

 

Btw, nisam dobio uptodate za taj DAC ( znam da ga je nešto godinama skockavao, uostalom kao i sve njegove drangulije :P).

Još jedan razlog da se javi ovde i napiše koji red.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sam za sebe TDA1541A je vrlo dobar - Ali da ponovim po ko zna koji put, ono iza cega stojim na osnovu licnog iskustva:

U kombinaciji sa SAA oversampling i digital flter chipom ispred TDA, i OP ampovima NE5532 ili bilo kojim drugim u PHI topologiji koja se ponavlja desetljecima, zvuci mutno u donjim registrima, usporeno, vestacki i na silu analogno, bez logicne veze donih centralnih i visokih, slicno svira razlicite materijale, sa prisutnim efektom kompresor limitera, itd.To je ono sto ljudima smeta i sto su primetili, a za pojedine konstruktore je i bio motiv da se time pozabave i daju drugacija resenja koja se ticu okruzenja TDA chipa.

U Audial dacovima tda se NE koristi na Philipsov nacin, kao i u pojedinim drugim modelima, na osnovu toga ti modeli i zvuce drugacije od standnih phi.style konstrukcija a imaju isti DA konverter...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ZZZ

Zasto ponavljas iste recenice vezane za TDA1541, SAA, OP-amp-ove, te Audial firmu ? 

Par identicnih recenica si juce napisao, pa sada opet.

Nekome se pravdas ? Vredjas moju(nasu) inteligenciju ? Mantras ? Nesto je cetvrto po sredi ?

Postujem tvoje negativno misljenje o TDA1541 topologijama koje nisu tweak-ovane, ali izgleda da ti samo sebe slusas.

Sta zelis da dokazes ponavljanjem istih recenica ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

@prophet & @ZZZ

Koliko je vama važno o tehnikalijama, autorima, inovatorima, novitetima, meni je istim, ako ne i još većim intenzitetom važno slušno iskustvo i poređenje 1 na 1 samih uređaja.

Da potkrepim ( mada sam to ranije elementarno napisao ) :

Nova generacija Micromega CD/SACD/DVD plejer ( da ne bude zabune, nije Duo, Trio, Stage 2, 3 ) vs. ovde pominjani Philips CD880 plejer.

Dosadno i zamorno je bilo slušati Misa Kriolu ( Philips izdanje, CD original, nije Mercedes Sosa, već Hoze Kareras ) na toj fensi-mensi Mikromegi.

Kada se isti CD ubacio u Philips CD880 desilo se upravo suprotno. Naravno na bolje. Značajno.

 

Saglasan 100%. Nemam razloga da sumnjam da si verodostojno preneo svoje iskustvo. U celosti se poklapa sa mojim iskustvima na više primera. Jedan od njih sam i naveo u prethodnim postovima.

Jako poštujem konzumeristički pristup. Kada to kažem ne mislim u pežorativnom smislu, već upravo suprotno, jer znam da iza toga stoji veliko iskustvo sa obe strane mikrofona, godine i godine slušanja, kao i činjenica da se to iskustvo nesebično deli ovde na forumu i na taj način obogaćuje kulturni deo foruma i daju odlične smernice i opažanja.

Zbog ovakvih iskustava je i nastao vintage revival u proteklim godinama. To što se danas proglašava tehnološkim napretkom jednostavno nema podlogu u samom slušnom efektu. Treba imati u vidu da su ti vintage uređaji koji vrede i danas u svoje vreme bili vrh tadašnje produkcije i adekvatno i koštali. Danas se nabavljaju za fraktal te cene. Ima i danas odličnih uređaja, boljih nego nekadašnja top produkcija ali koštaju papreno. Kako su izrađeni ti uređaji, konkretne smernice šta vodi boljem zvuku sa tehničke strane zzz je nesebično podelio. Napravio čovek, proverio u praksi, slušao i izveo zaključke. I to je istinski quantum leap a ne ovo što nam se kao konzumentima potura. Ja i dalje mislim da su ti stari uređaji dobri. Ali ko što neko reče: najveći protivnik dobrog je bolje. 

Pišem na osnovu ličnog slušnog iskustva koje je malo veće od prosečnog konzumenta.  Veće u smislu da sam bio u prilici da čujem dosta DAC-ova, uporedim 1 na 1 u dužem vremenskom periodu sa dosta različitog muzičkog materijala. Dakle pišem kao konzument. Nije mi namera da bilo koga u bilo šta ubeđujem već da to svoje iskustvo podelim. Mogu i konkretno da navedem modele koje sam slušao i poredio sa konkretnim mojim opažanjima ali mislim da je bolje da to svako za sebe uradi. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Doktor said:

@ZZZ

Zasto ponavljas iste recenice vezane za TDA1541, SAA, OP-amp-ove, te Audial firmu ? 

Par identicnih recenica si juce napisao, pa sada opet.

Nekome se pravdas ? Vredjas moju(nasu) inteligenciju ? Mantras ? Nesto je cetvrto po sredi ?

Postujem tvoje negativno misljenje o TDA1541 topologijama koje nisu tweak-ovane, ali izgleda da ti samo sebe slusas.

Sta zelis da dokazes ponavljanjem istih recenica ?

Doktore izvini, ali uz duzno postovanje ponovo izvrces reci i mislim da ne shvatas na ispravan nacin stvari. :)

Konkretno citiram napisao si "Ukratko - neki su ovde pominjali muljavost TDA1541"

Pa sam zbog toga pokusao da pojasnim da se ne radi o samom dac chipu. (Kao sto sam napisao i ranije ali ne mozda dovoljno jasno...). U tom smislu sam pokusao da to pojasnim. Naveo sam samo neke nepobitne cinjenice i dao odredjene argumente.

A nigde nisam napisao "negativno misljenje o TDA1541 topologijama koje nisu tweak-ovane" - Izneo sam, ne negatvno, nego kriticko misljenje o originalnim PHI konstrukcijama, generalno, u okruzenju DAC chipova.

Eto samo to nije mi bilo ni na kraj pameti da vredjam bilo ciju inteligenciju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

Nisam mislio na tebe. 

 

1 hour ago, Doktor said:

@ZZZ

Zasto ponavljas iste recenice vezane za TDA1541, SAA, OP-amp-ove, te Audial firmu ? 

Par identicnih recenica si juce napisao, pa sada opet.

Nekome se pravdas ? Vredjas moju(nasu) inteligenciju ? Mantras ? Nesto je cetvrto po sredi ?

Postujem tvoje negativno misljenje o TDA1541 topologijama koje nisu tweak-ovane, ali izgleda da ti samo sebe slusas.

Sta zelis da dokazes ponavljanjem istih recenica ?

:Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je "muljavost" adresirana na mene onda bar budite dovoljno precizni pa citirajte šta je rečeno a ne izvrćite.   Hvala

Quote

Meni stock varijante Philipsa (marantza) sa 1541 i LM833 (najčešće) , što rekoste decenijama ista arhitektura, sve zvuče upravo tako, zamuljano.

Bez tweaka nije vredno nabavke.

Znači ne muljavost TDA1541 već PHILIPSove implementacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, zoranzu said:

Koliko se secam i 880 je *cacnuta* sa AD 827 :wub:

Milance najzad sredio onu alu od DAC-a CAD sa lampionima i duplim krunama na1541

Jes u pravu si Zoki. 880 mi je čista greota čačkati. Jedino nisam odoleo pre 20-tak godina da mu turim podnožija za OP/AMP-ove. Mada je i tu vrlo brzo bilo kraj igre. Moram da vam priznam da je bilo razičitih OPAMP-ova do sad u igri (BB , TL , AD drugi , bipolar, fet, jfet ....) al se meni igra završila sa 827 hehehe. Doduše skoro sam video jedan koji me čačka (muse8820) ali mislim da ni on neće da "oduva" 827.             A što se tiče DAC-a , u završnoj je fazi. Konačno mi je čovek napravio novu power ploču , tako da će nadam se uskoro biti prezentacija. :D 

P.S. Da dodam samo na raspravu da neka sprava (deo) zvuči ovako ili onako, ili da li neka lampa ima ili nema m..a, generalno bežim od toga da li .... ..... To su po meni tako olake date ocene, da je van predmetno raspravljati.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...