Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Lako kad je uspruga mašinski inženjer.B)

 

 

 

PS Jedno vreme mi je direktor bio mašinski inženjer. Nisam odoleo da mu , u kafani posle dosta maligana, ne kažem:

Ratko, znaš li ti šta ja radim sa mašinski inženjeri? 

...???

Ja to onodim svako veče!!

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, sir Oliver said:

Lako kad je uspruga mašinski inženjer.B)

 

 

 

PS Jedno vreme mi je direktor bio mašinski inženjer. Nisam odoleo da mu , u kafani posle dosta maligana, ne kažem:

Ratko, znaš li ti šta ja radim sa mašinski inženjeri? 

...???

Ja to onodim svako veče!!

 

 

 

Tarzan je cijelog života živio u džungli i nije imao pojma o seksu.

Jane je odlučila da mu da par sati seksualnog odgoja i sve simbolički objasni kao malom djetetu:" Tarzane, ovo što ti imaš obješeno tu između nogu je tvoja krpica, a ovo što se nalazi meni između nogu je mašina za pranje rublja… Dakle, ti moraš tu svoju krpicu prati u mojoj mašini."
Slijedećih 5 noći Tarzan je prao svoju krpicu bez prestanka.

Kada je iscrpljena Jane uspjela da dođe do daha reče mu:" Tarzane, slušaj me… Pranje te tvoje krpice ne smije biti tako često, jer će se mašina pokvariti."

Trebaš je prati svakih tri do četiri dana. Tarzan je posluša i idućih mjesec dana je nije ni pipnuo.

Jane uhvati nervoza i jednog dana ga upita: " Tarzane, šta ti je? Zašto već mjesec dana nisi oprao svoju krpicu u mojoj mašini?"
Tarzan joj sav ozaren s veseljem odgovori:"Tarzan se naučio prati na ruke!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, NIXIE said:

Tarzan je cijelog života živio u džungli i nije imao pojma o seksu.

Jane je odlučila da mu da par sati seksualnog odgoja i sve simbolički objasni kao malom djetetu:" Tarzane, ovo što ti imaš obješeno tu između nogu je tvoja krpica, a ovo što se nalazi meni između nogu je mašina za pranje rublja… Dakle, ti moraš tu svoju krpicu prati u mojoj mašini."
Slijedećih 5 noći Tarzan je prao svoju krpicu bez prestanka.

Kada je iscrpljena Jane uspjela da dođe do daha reče mu:" Tarzane, slušaj me… Pranje te tvoje krpice ne smije biti tako često, jer će se mašina pokvariti."

Trebaš je prati svakih tri do četiri dana. Tarzan je posluša i idućih mjesec dana je nije ni pipnuo.

Jane uhvati nervoza i jednog dana ga upita: " Tarzane, šta ti je? Zašto već mjesec dana nisi oprao svoju krpicu u mojoj mašini?"
Tarzan joj sav ozaren s veseljem odgovori:"Tarzan se naučio prati na ruke!!!

Živjeli otac i sin sami na Žabljak. Otac usao u velike godine, a sin ufatio pedesetu, medjutim-kod sina nista jos žensko ni u kuću a i inače.

Svaki dan isti: a zora a sin izjavi ovce u planinu i vrće se doma tek predveče. Nema šanse da upozna a kamoli privede nešto žensko.

I otac što će-put Vojvodine i dovede on zaisto kući sinu nevjestu.

Prvo jutro-a zora a sin opet ovce i u planinu i kući tek predveče. Drugi dan-isto.

Pita otac snahu: -snajo, je li sve u redu? -Pa ništa, tato, ali baš ništa! Samo legnemo i zaspiiimo! -Vidji, on je jadan neiskusan, pokaži mu ti ono, da te zamolim! -Hocu tato!

U taj čas pada mrak, evo ga sin sa ovcama....Večeraju pa legnu. Ali sad snaha pokaže mužu šta i kako treba.

 

Sjutridan-a zora a sin opet ovce u planinu. Otac mu se vec bije šakama u glavu, misli nema ništa od "nauke",  kad evo ti sina vec u 10 sati nazad: -Da se večera, pa da se liježe!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, sir Oliver said:

osovina ne prenosi obrtni moment, dakle ni snagu, a vratilo prenosi i moment i snagu.

 

 

nije sve u googlu, nešto je i u vuglu

A kad stavis zamajac na osovinu.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Npr, kao poluosovina. :D 

Nisam cuo za poluvratilo, a poluosovina se tretira kao vratilo.

Igranjac sa terminologijom. Ponekad nasilno uvedenom.

Imaš recimo nosače motora koje majstori zovu  koska i reket. Tzv. poluosovine koje izlaze iz diferencijala i pokreću najčešće prednje točkove a ponekad i zadnje nisu nikakve osovine nego vratila koja prenose samo moment.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poluosovina je jasan i legitiman inzenjerski termin. Kakvi crni majstori i njihove bambrezne.

6 hours ago, sir Oliver said:

Zato se u šloseraju koriste Nemački izrazi i šlus. Sve jednoznačno

Tu su germani bili dobri, cak i sa svojim nakaznim sllozenicama. Jednoznacno i jasno.

A u sustini nebitna podela, osovina je sve sto funkcionise u zoni centralne ose, ali glad za birokratizacijom, komplikacijom i ispraznom inovacijom je neiscrpna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...