Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

13 hours ago, Superfi said:

Neverovatno...BRAVO! kao da su izvadjeni iz vremenske kapsule :D

Fs od 20 Hz? lele...

Sta se kuva? Nesto od Tannoya ili Zenova mudrolija? Ili je to rezerva? :lol:

 

a tvoji imaju pa znacajno visi Fs ......... ne mogu da se setim (valjda pise u blogetu a ima i u datasheetu) jel bese 23 ili 27Hz

:P

 

kol'ko znam - jedni ce na dobos ....... a mozda i ostanu rezerva ........ ili se naprave neke kutije ......... :)

 

a mozda sacekaju i da se osokoli po maximi (najnovijoj) - 'bes kucu koja nema bar 3 para koaxa ........ od 15"

 

:smesna:

 

edit: pogledah datasheet - tvoji su 33Hz ....... al' zato u blogetu pise :

 

Quote

…… A day later – measured Fs for both bass and compression drivers – 27 & 28 Hz , 1065 & 1075 Hz

 

http://www.zenmod.in.rs/loudspeakers/tannoy-3833-3836-cleaning-da-gappainting-da-throat/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Superfi said:

Sta se kuva? Nesto od Tannoya ili Zenova mudrolija? Ili je to rezerva? :lol:

navodno su i bili rezervni par Goldovima, dvaespešes godina.. imam nekakvu računicu koja podrazumeva prodaju Goldova i montažu HPD u Kompenzatore, umesto njih - mnooogo dobar račun koji ovu nabavku, u tom kontekstu čini veoma povoljnom, čak racionalnom (jbt ja racionalan u vezi hife :) ).. ali.. svašta je moguće :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupih danas.

$_86.JPG

Mislio sam da ga rasalatim i drvenariju upotrebim sa PCC88 preamp i TPA3116. (kad Djurica ne dava instrumenat  ^_^)  Medjutim kad sam video kako je solidno uradjeno(puno drvo, sedef lak ), kako se čuje (dva ozbiljna zvučnika sa portom nadole), mogućnosti koje nudi, odustao sam.

Može da svira muziku sa SD kartice ili da je digitalno šalje na neki DAC. Može da snima muziku na SD karticu.

Ali što se čuje, to me zapanjilo. Pogledajte testove, svuda po pet zvezdica.

 

Ima li vesti o DAB radiju kod nas? Do 2008e  trebalo pa  su promenili na 2017, dodje i kraj godine a ni muabeta o tome. Jel se odustalo?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima na KP nekoliko modela ali ne videh 3 ku koji čita SD i ima Digital Out (i ocenjen sa 5* u What Hi  Fi, ali i košta 200GBP Ł)

cene idu od 30ak€ pa nagore zavisno od stanja.

ja sam moj dobio za 7000

Šta bi sa odgovorom na pitanje o DABu? Kod nas nema a izgleda neće ni biti? Vata li se nešto iz Madjarske tamo gore?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zene,

imam par pitanja u vezi trafo-a, koje su dimenzije trafoa i kolika je regulacija (s obzirom na 0.95T) jer povecanjem broja namotaja dize se i otpor.

U sustini dovoljno je rastereceni napon sekundara i napon primara prilikom merenja da se izchupa regulacija. Vec pise da je 20 Vopt. moze da se izracuna.

Moracu i ja u nabavku uskoro, pa mi info iz prve ruke znachi.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...