Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

U lokalu može da se nabavi capon (nemecki: zapon) lak za obojene metale. Sprej 400mL je oko 700-800 din.

Ja sam ćapio u Ehomu u Zemunu ali sam nalazio i u nekoj većoj farbari (tipa Roma, Bolago ili sl...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam koristio taj sprej i on je odlican . Prava muka je pripremiti bakar i kako jer prstima nama pipanja rukavice isto ostave neki trag. Bakar se cisti hemiskim postupkom . Najbolje da probas da "prevaris" nekog ko radi plastifikaciju pa da ti i pripremi a moze i da plastificira bezbojno. Ja sam se ubio od pripreme i manji delovi ispadnu ok ali veci nikad nisu savrseni kako bih ja hteo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sir Oliver said:

Ima li neki savet čime da izlakiram bakar kad ga ispoliram da ne pocrni?

Bakar hoće da oksidira i ispod premaza ako premaz propušta kiseonik. Ne znam da li postoji bezbojna plastifikacija, ali to je takođe problem jer grejanje može isto tako da promeni boju bakra. Bakar ti je katastrofa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Stradi said:

Ja sam koristio taj sprej i on je odlican . Prava muka je pripremiti bakar i kako jer prstima nama pipanja rukavice isto ostave neki trag. Bakar se cisti hemiskim postupkom . Najbolje da probas da "prevaris" nekog ko radi plastifikaciju pa da ti i pripremi a moze i da plastificira bezbojno. Ja sam se ubio od pripreme i manji delovi ispadnu ok ali veci nikad nisu savrseni kako bih ja hteo.

 

3 hours ago, NIXIE said:

Bakar hoće da oksidira i ispod premaza ako premaz propušta kiseonik. Ne znam da li postoji bezbojna plastifikacija, ali to je takođe problem jer grejanje može isto tako da promeni boju bakra. Bakar ti je katastrofa.

Pa kako su talijanci napravili ovako lepo?

ForteVita%20pre.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, sir Oliver said:

 

Pa kako su talijanci napravili ovako lepo?

ForteVita%20pre.jpg

To ti je "polirano" strojno u nekakvom bunju sa tzv sačmom (kuglice ko olovne) , al digić nije htio reć od čega su .I nakon toga ide u 3 tekućine pa na sušenje . Bio u tvornici kave aparata "LA SAN MARCO " . Na taj način oni poliraju one kave aparate sa  ORLOVIMA od bakra i mesinga . Al u mom slučaju održavanje je jako zahtjevno . Dobiješ neku vrstu alkohola i krpu . Kad to potrošiš moreš kupit ? :) . Ni slučajno voda i "domaće " varijante abrazivnih tekućina . Na hifi to još hoda , ako Gospođa (W) poštuje uputstva . Jijepo za oči - nahebo novčanik ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzmi zlatni auto lak, ispoliraj do perfekcije, prajmer pa lak. Sa tim da ga ne pipaš, prvo pipanje ili brisanje prašine i gotovo, gubi se sjaj :-D

Pitao sam jednom Antu eloxa jel može to da izvuče, doduše u silver chrome varijanti. Kaže može, al bi koštalo ko sv. Petra kajgana, objasnio mi proceduru, u tom trenutku je nisam razumeo... što ne znači da bi to obavezno bilo skupo, samo je tako kod Ante.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ispolirani bakar ili mesing, odmascen 100% , prespricati clear coat (talijanski transparente lucido) ili odneti kod autolakirera da uradi isto

bez primera ili bilo cega - trajace kako treba 100 godina , indoors

 

radijo probajo vidijo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

ispolirani bakar ili mesing, odmascen 100% , prespricati clear coat (talijanski transparente lucido) ili odneti kod autolakirera da uradi isto

bez primera ili bilo cega - trajace kako treba 100 godina , indoors

 

radijo probajo vidijo

Potvrdjujem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...