Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

56 minutes ago, prophet said:

Bravos

Uredjaji nije los ali realno naginje vise ka VF merenju. Moze da meri kompontene od 10kHz do 10MHz. Drugi uredjaj koji imam je vise za NF deo spektra pa moze da meri od 120Hz do 10kHz. Tako da sam sada pokrio ceo spektar. Primer merenja KEMET 22uF 400V na 10kHz sa novim i starim uredjajem.

20170617_121402.jpg

20170617_121510.jpg

Za DIY igru je po meni vise nego dovoljno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zeljkor, kad si vec krenuo sa HP-om imaju oni jedan dobar pojacavac. Zvuci neverovatno ali istinito je

http://hpmemoryproject.org/news/barney_ampl/barney_page_00.htm

Mislim da su to uradili iz zezanja, u pauzama istrazivanja... Legendarni naucnik Barney Oliver je kreator ovog sada vec istorijski jako znacajnog dizajna. Nazalost mislim da je malo primeraka izradjeno, a potpuno neopravdano je zapostavljen u DIY praksi. Iako je dokumentacija potrebna za izradu dostupna, a vise nego sigurno je da se mogu naci cak i originalni delovi iz tog vremena, ne ovi shit sto se prodaju danas... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uz makovnjaču i štrudlu sa višnjom utopljenom u cabernet sauvignon pušten u rad Braun PS500 maestralno restauriran od strane Toškov Dragana, zrenjaninca-zaljubljenika u vintage gramofone kome se ovim putem neizmerno zahvaljujem :)

Trenutno na njemu Shure M95 sa no-name novom zamenskom iglom iz MG electronica.

Zvuk? Zabava za sve pare. Kad bude prošla euforija sa novom spravom, onda će se napraviti kompletnija evaluacija cele novotarije i odluka da li će ostati dva gramofona ili samo jedan u sistemu. U svakom slučaju ovaj je praznik za oči a za uši ćemo izvestiti pučanstvo kad padne adekvatan rolling zvučnica!

WP_20170617_21_40_50_Procompressed.jpg

WP_20170617_21_42_53_Procompressed.jpg

WP_20170617_21_43_14_Procompressed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da,

pa skroz je bezveze jedan gramofon u sistemu,

moš'mislit koj bedak... ono, smor.

:D

:P

 

p.s. ako se ipak odlučiš za jedan ovaj drugi pošalji za Niš, šaljem adresu na pp. Ne moraš da mi tražiš ništa za uzvrat, uzeću ga za dž. ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbt,

mnogo sam srećan sa novom vrtilicom. Sedim budan kao za doček nove godine, vrtim ploče, ne verujem šta iz njih izlazi... šta bi rekao naš drugar Grau zvuk je sa suprotne strane ulice zvane Forenzika a na prečici prema Muzičkoj Fontani Zabave...da prostite...

:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ZZZ said:

a potpuno neopravdano je zapostavljen u DIY praksi

Potpuo opravdano je zapostavljen, te tranzistore koje je koristio su posebne serije za HP u Santa Klari...onih vremena..Onda ih je bilo tesko nabaviti, i za servis HP uredjaja, a jos teze za zanimaciju..Pride, ove 802 i 4502 nikada nisam uspeo da sastavim iz iste serije..i jos su u fioci..te jedni su sa gvozdenim, te drugi su sa kucistem od lake legure...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ZZZ said:

Zeljkor, kad si vec krenuo sa HP-om imaju oni jedan dobar pojacavac. Zvuci neverovatno ali istinito je

http://hpmemoryproject.org/news/barney_ampl/barney_page_00.htm

Mislim da su to uradili iz zezanja, u pauzama istrazivanja... Legendarni naucnik Barney Oliver je kreator ovog sada vec istorijski jako znacajnog dizajna. Nazalost mislim da je malo primeraka izradjeno, a potpuno neopravdano je zapostavljen u DIY praksi. Iako je dokumentacija potrebna za izradu dostupna, a vise nego sigurno je da se mogu naci cak i originalni delovi iz tog vremena, ne ovi shit sto se prodaju danas... :)

Meni se dopada izrada. Ipak je vođeno računa, potenciometar, selektor sa osovinom, kućište kao hladnjak, vrlo lepo spakovano. Izgleda da su i štampane pločice dobre.

To bi bio dobar match za Shure 15, a da sve bude iz tog vremena recimo na nekom boljem Dualu. I te zvuje koje je Barney koristio JBL LE15A i LE85.

BOSA230_FCorner.jpg

 

jbl.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HP danasnji KeySight  je po meni uvek imao vrhunske i robusne instrumente. Volim i Tektronix , posebno osciloskope, ali po meni su uvek nekako bili "nezniji".

U svakom slucaju sve su to uredjaji sa vrhunskim komponentama, sto dokazuje i cinjenica da posle 30 i kusur godina rade kao sat. Ponekad neki kond ili bateriju treba zameniti i ocisititi kontakte na preklopnicima i to je sve. Naravno nista to nije cudno kada se pogleda koliko je to kostalo u svoje vreme. Dodatno vecina tih instrumenata je bila pripremana za MIL strandard.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos od vremena Agilenta, pa preko spinofa Keysighta 2013-e su prestali da prave robustne instrumente. Odlicni su,ali ako krenu problemcici, a pocesto se desavaju, resavanje problema je vrlo slozeno do nemoguce..

Davna su vremena robusnosti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...