Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

1 hour ago, chakija said:

Tačno se razmišljam da li išta da diram...

'Si gledao one Gas Monkeys na Discovery? E, to uradiš isto, samo ne autu već ovom pojačalu ;)

Al' bez hromiranih spojlera i niskoprofilnih felni... nego tipa sve da ostane isto, al da bude novo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, chakija said:

Stiglo sidro...pri tom jos i radi...

Gadnije pojacalo nisam uneo u stan!

Starac je imao tezak zivot i nekoliko operacija na otvorenom srcu, stentova na sve strane, ali svira jebo sliku svoju i to za neverovati!

IMG-7356bedd38f4fa4fac0adfd25dfed208-V-1.thumb.jpg.ad0538bbd189d42e6960f2c56071634c.jpg

Čist, transparentan i tačan srednjetonski i visoki deo, bass odsečan i kontrolisan, zvučna scena realnih dimenzija...tačno vidim zašto je toliko obožavan među producentima muzike.

Videćemo šta će se desiti kada ga osvežim i udahnem mu novi život.

Gde samo nađe ovaj Bryston snagaš, svaka čast.

Jeste mator i štrokav, ali kad se sredi ima da bude bombona.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bem li ga...

Iskreno, kada sam video na šta liči pomislio sam ako ispušta bilo kakav zvuk biće super.Na pločama brljotina poput paralelisanih otpora koji nisu uredno spakovani, skoro svaki tranzistor savijen u neku stranu, nekoliko nagorenih žičica od lemilice, prednja ploča iskrivljena kao da je pao nekom prilikom na ručke, prašine kolko oćeš na sve strane...

Prethodni vlasnik mu je ugradio potenciometre na prednju ploču da gospodin ima volumen kontrolu i to je prva stvar koju sam mu počupao kad mi je stigao pošto su žice signala išle od improvizovanih banana konektora sa zadnje strane do potova napred pa onda opet nazad na zadnju stranu na činč ulaze :vava:.  Ionako prelepa prednja ploča ovim je dodatno ukrašena...

Izlazni su mu mešavina 2n3773, 2n6609 i MJ15004/3 i to skoro svaki je od drugog proizvođača, od RCA, Motorole :vava:... Prethodni vlansnik (stariji gospodin elektroničar/serviser po struci) me je ubeđivao kako su upareni i da amp bez obzira na ovo radi odlično. Reko aj baš da vidim...

Premerio napone - ima 80.5DCV po grani, na izlazu 20mv DC-a na oba kanala....reko, aj da ga prikačim na precious beyma-e. (baš mi bila frka)

Oduševljava me što se uopšte puno ne greje prilikom rada!

Rezultat noćašnjeg tihog dvočasovnog slušanja je takav da sam istog momenta stavio moju prelepu yamaha-u na oglase. Yamaha A S 1000 je nov amp, svira odlično, al ovo meni svira bolje.

Definitivno zaslužuje kvalitetnu restauraciju koja će biti ispraćena u posebnoj temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sreća sreća radost, uživancija :happy64::clapping::haha::dance4:

Paket prihajao

paket.thumb.jpg.a3ead67c55584e7f029d4d2c5ddb0380.jpg

 

Garancija, navodilo za uporabo, zahvalnica proizvođača što sam kupio njihov proizvod. Kolke sam vam pare iskeširao, najmanje što možete je da se zahvalite. Plastične tj gumene nogice i sredstvo za čišćenje kontakata.

gaeancija.thumb.jpg.d241c767d7912db787f06835cf1c7156.jpg

Dve bebice u pelenama. Svaki u pamučnom džakčetu.

bebice.thumb.jpg.fe161783bbdbf41e2174ffd0527551e9.jpg

LEPOTANI

lepotani.thumb.jpg.8ff883d4223394a02733852de79079bf.jpg

Četvrti stepen komparacije.

Lep, lepši, najlepši, ...lep u pičku materinu.

 

 

 

keep-calm-size-doesn-t-matter.jpg

 

PS @Grozni Hvala na dobrim željama. Mora častim. Dođi na degustaciju. Spremio sam neku travaricu sa 40 trava. Od  jednu ti mora bude bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vala Grozni i ja sam ze izdrčio za rebarca na kajmaku , repići mogu kao salata uz to. A i neko dobro vino da obušimo. Aperitiv onaj Doktorov Teachers ;)

Dolazi više aman.

@Vix  Biće interesantno testiranje Audiencea. Za sada će na Lanpe a tu je i jedan  DENON sa bipolarnim tranzistorima i drugi   DENON sa STK.

Indikativno je da se na sajmovima Audience i pušća sa D klasom. Napisah tamo na onoj mojoj temi o D klassi. Sinergija Audience i Virtue One.   http://www.diyaudio.rs/topic/8512-koji-digitalni-amp/?do=findComment&comment=249211  Dizajner Virtua One je Roger Sheker, šef razvoja u Audience-u

A i moj Steampunk 3116 može da posluži za prvo vreme.

IMG_7481.JPG

Naručio sam i onog   Vanzemaljca da vidimo je li čemu ta D klasa. Dolazi ako možeš

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, grozni said:

Paz sta si napisao. Mislim da sam sledece nedelje sluzbeno u Nisu. Jebo trave, nego na repice il glavu prvo, pa na slusanje. Jedva cekam da ih cujem.:pivo:

... Nego, sta si resio za stalke.

Za sad će na šamlice dok se ne povrnem od finansijskog šoka. Ako neko ima viška, neupotrebljene stalke, nek ponudi na zajam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...