Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

11 hours ago, chakija said:

Danas se malo igrao...deda JVC ax-9 vs Rega Elex 

Ukratko, 20170103_140959-1.jpg20170103_205431-1.jpgElex ga odro i ostao na polici do daljnjeg.

Moram odraditi i Elex vs TPA.

Phono na regi vrrrlo dobar.

EDIT: ne mo` mi neko diro engleze :)

jbga,meni dobar drugar onomad uzimao takav JVC kad je bio nov novcijat,aktuelni model..donesen bio iz UK,sa novim Tannoy Ardenima,izgledao je dizajnerski za ono vreme ko space shuttle,al to nikako nije sviralo ni kao novo,sa Ardenima,Thorens 147/Stanton 681EEE..zamenjen je bio sa Marantz 1152,dalje mislim ne treba da se ista objasnjava :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, chakija said:

Elex ga odro i ostao na polici do daljnjeg.

Fina su to oba pojacala, Viktor je svojevremeno bio cudo tehnike, zbunjuje me da ga je Elex bas "odrao"..mozda u farbanju zvuka,,,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naprotiv, imam osecaj da JVC vise zamucuje zvuk i da mu fali vise detalja. Verovatno da bi mu refresh vratio dosta od performansi, ali sa druge strane i Rega je u stock stanju.

JVC ima mozda dublji stage i laid back prezentaciju. Rega je vise in your face i kolicina detalja je na totalno drugom nivou-stvarno fino pojacalce. Takodje imam osecaj da rega dosta "brze" svira. Doduse, u bassu je JVC shije...

Razmisljam se da ga upgradujem u "Elict" s obzirom da je jedina razlika, koliko sam skontao, u dodatnomm trafou i kondenzatorima (full dual mono).

Jel se neko mozda bavio ovakvim rabotama? Ima li tako nesto uopste smisla?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bice da je ovo sto Vix kaze.

Ocu da padnem sa stolice kad cuh da taj JVC nema visoke..istina, proslo je preko 3 decenije, da su stajali na polici, elkici bi bili za bacanje.

Jeste ta rega fino pojacalce, bas je uradjena po mom ukusu, ali me cudi da je tako dramaticna razlika. JVC uopste nije lose pojacalo..

Ako ga bacas, daj mi koordinate kontejnera:laugh1tooht:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlika je stvarno velika  u korist rege. 

Iskreno, bojim se da ulazim u pricu sa refresh-om jer mi to iziskuje jako puno  vremena i para, a krajnji rezultat je poprilicno neizvestan. Imao sam iskustvo sa refresovanjem slicnog uredjaja (kenwood ka-9100) i taj neki zvucni potpis je ostao bez obzira na nove kondove. Rega je mnogo zivlja, dinamicnija...jednostavno druga filozofija zvuka koja mi vise lezi. Mislim da bi radije ulozio pare u refresh rege i njen upgrade u elict nego u li u avanturu sa JVC-jem.

Ogroman plus za regu je i odlican MM phono.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stigao veceraske.

Lenco B52 mk3 bez rucke (nije ni steta, ionako je govnjava)

potpuno ispravan

baza od oraha, ihahaj teska.

trebalo bi da ga kompletiram sto pre.

trenutno nemam ni jedan u funkciji.

Ariston sam liferovao.

sto se tice rucke, imam rucku od L 78, bombona.

zahvaljujuci Stradiju.:BeerMugCheers:

da nije nje, ne bi ni uzeo ovaj Lenco.

mene idler drive zanima kao babu lanjski sneg. :)

fali mi arm rest, za probu i nije neophodan.

glavu imam, ganc novu AT 95 B.

plan mi je da skarabudzim 2 gramofona - posebno za m.m. i m.c.

ali, polako, prvo ovaj da skarabudzim.

:)

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nabavio sam jednog starog lepotana ,koji ce uz kvalitetan lagani refresh da zasija punim sjajem.Ima neke lepe 4 tegle unutra i dva lepa trafoa,na prvu obecava,to nije ni ,,a" ni ,,ab" nego neka sexi klasa.Tako sam bar cuo.

HK Citation 16

citation-16.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle poslednjih nekoliko hepeninga kojima sam prisustvovao i pištanja u ušima posle istih (hvala toncu iz Festa za 48h istog posle nove godine te bih mu ovom prilikom pozdravio svastiku) reših da počastim uši.

IMG_5198.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...