Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

D2430K D2 Dual Diaphragm Dual Driver

(1.5 in) exit, (3 in) dual voice coil, dual diaphragm.

Hvala, odgovor iz prve ruke. Malo me zbunila ona slika na kojoj je otvor na flange-u 2 inch.

http://reconingspeakers.com/wp-content/uploads/2015/04/5026224-2.jpg

Znaci to je 1.5 inch i taj waveguide je za 1.5 inch drajvere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, ab-Co-axial said:

P61101-195756#1.jpg

https://www.buerklin.com/en/u-core/p/84d121

Probna varijanta je isla sa 2mm zicom koja nije bila bas reprezentativna, pa zbog navedenog preslo na drugi red (malo) za 11.5mH...

Sada namotah oko 45 reda zice 1.4mm i dobih 13.2mH.

Ovaj iz Buerklina ravan ko daska - gadja se, ne senkuje.

Imam jos 3 kom iz Ei Nisa malo manjih dimenzija, pa cemo se igrati - namena, strujni filteri za visoke ucestalosti za napajanja digitalija (Dac, Cd...).

PS. naravno - zica ide jos u epoksi smolu.

Ponovo tutkališi :) nije dobro.

1. napravi tela za kalemove esu izolovana ali suvise su blizu jezgra. Moze i vise slojeva nekog izolacionog papita pozeljno je prespan ili neki drugi za tu namenu. Moze i deblji karton oko 1mm ako nista drugo pa ga impregnirati nekim lakom? To ti nije signalni uredjaj nego mrezni.

2. Nemas vazdusn procep. Postavi od izolacionog materijala neki vazdusni procep oko 1/400 u odnosu na duzinu magnetnih linija jezgra.

3. kada zavrsis mozes postaviti neki stit izmedju namotaja u sredinu prigusnice. ALI od ne-magnetnog materijala na primer bakarni lim 1mm

i naravno ne sme imati kontakt sa jezgrom...

4. proveri faze namotaja - za filter moraju biti oba namotaj u fazi da bi se dobio zeljeni efekat inace ce biti suprotno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Donekle se slazem...

1. potrebno je da odmotam nekoliko namotaja na levj i desnoj strani blize golom feritu upravo zbog razloga koji si naveo, a radi toga sto sam dobio vec 13,2mH a potrebno mi je 10,5mH,

2. molim objasnjenje,

3. ok,

4. provereno :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, ZZZ said:

To je nesto za visoke temperature? Vidim vise dijagrama u funkciji T. To za autotrafoe za preamp :) ides 2 bobine na jednom 0 jezgru?

To su amorfna jezgra. Nisam imao iskustva sa njima pa me bas zanima sta ce Zen sa njima da napravi i da prenese njegova iskustva.

https://en.wikipedia.org/wiki/Amorphous_metal_transformer

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da nece biti nikakvi h problema, naprotiv. Visoka max indukcija oko 1.5T. Moze se ici sa vecim gap-om. Ima veci prozor. Pa se visak moze iskoristiti za deblje telo dodatne izolacije i stitove, deblju zicu. :) Permeabinost nije navedena ali se moze eksperimentalno utvrditi za jedno pre podne. uz recimo 200 500 i 1000 namotaja pa menjati poznati procep. Onda po formuli (samo jedna daje normalne rezultate i poklapala mi se sa vrednostima koje je dao proizvodjac... Ako bude potrebno pisite pa da posaljem) doci do relativne pocetne permeabilnosti koja ce dati tacne rezultate za bilo koji procep i broj namotaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma jes , zna se logika kako se radi

bitno je da ja imam ciljne vrednosti minimalne  induktivnosti i max Rdc

motace covek koji je (besprekorno) namotao izlazne bata banetu za RS1003

usput , ima jedan (mnogo) umesniji Aleksandar koji koristi Metglas u svojim kerefekama , a nadimak mu je Ribbon :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ZZZ said:

Ako bude potrebno pisite pa da posaljem) doci do relativne pocetne permeabilnosti koja ce dati tacne rezultate za bilo koji procep i broj namotaja.

Pocetna permeabilnost se da proceniti sa B-H krive. Prilicno je velika do 0.5T, a posle blabo opada.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...