Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ha... Prvo, ne koristim foto aparat za snimanje video zapisa (bez obzira što aparat omogućava i to) ali ja to ne znam da radim, ne zanima me pa samim tim... jel'...

Drugo, nema tu biznisa osim za prodavce foto opreme :D (to je manje više isto k'o i fifi...)

A Hedi Lamar je... Hedi Lamar :)  Teško je u jednoj rečenici, ali ono što pokušavam je da malo sebi, malo drugima dokažem da je svaka žena lepa, pa čak i ako misli da joj nije dato da bude lepa... Uglavnom su to sve osobe koje poznajem od ranije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, chakija said:

Djenka 1:1

...perveznjaku stari, prodajes pricu kao umetnost ovo-ono 

:worship:

Parafrazirao bih Mick Jagger-a... "Mi samo stvaramo buku, a ako ste ljubazni, zvaćete to muzikom..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, stein said:

A ja se u međuvremenu odlično zabavljam... :to_become_senile: (Elektrostatici i ostali Class A krš je iza platna, ne brin'te, nije prodato)

home studio.jpg

au steine, pa ti si se opasno primio :)

jel švedski akcioni u pitanju ili nešto drugo?:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, stein said:

Kako god... Fakat je da danas svako može da bude fotograf...

 

tumblr_mom3h7DQtr1rhqiodo1_500.jpg

Au..pa ja se prepoznao :) Al ovaj model Nikona na slici malo bolji od mog :D

Al bitno je da se ide u zeljenom pravcu. Prvo se slika nebo, zvezde, pa muve, ptice...pa...zenske ;)

Ja jis nisam stigo do muva... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, crni said:

au steine, pa ti si se opasno primio :)

jel švedski akcioni u pitanju ili nešto drugo?:buehehe:

Jeste li vi svi zagoreni ili koji vam je? :rofl:

Elem, kome trebaju jeftino elektrostati i pojačala u a klasi, sad je vreme... Mislim, dok me ovo ludilo još drži...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Vix said:

Au..pa ja se prepoznao :) Al ovaj model Nikona na slici malo bolji od mog :D

Al bitno je da se ide u zeljenom pravcu. Prvo se slika nebo, zvezde, pa muve, ptice...pa...zenske ;)

Ja jis nisam stigo do muva... :D

 

Mani se muva i neba, slikaj ženske dok još nisu omatorile...

 

 

nina.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, crni said:

opa miki, vidi ti steina, dobar ukus;)

Mhm... Dolazi opet na leto pa ćemo potrošiti mnogo više vremena na rad na slikama, slikanju, fotografisanju, škljocanju... Nadam se da ćemo izvući više od ovoga pošto je ovo bilo onako na brzinu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, stein said:

Kako god... Fakat je da danas svako može da bude fotograf...

 

tumblr_mom3h7DQtr1rhqiodo1_500.jpg

Tako je. To je demokratizacija pristupacne tehnolgije. Ima mnogo lektora koji poznaju gramatiku bolje od vecine pisaca. Takodje ima i naucnika koji poznaju stilove i stilske figure mnogo bolje nego pesnici i pisci, medjutim nikada nece napisati solidan roman ili pesmu. Ipak sva formalna znanja nisu dovoljna za govor ili pesnicki govor dela, smisao i impact koji taj govor ostavlja na posmatraca. Naravno da formalna i tehnoloska znanja nikako nisu na odmet naprotiv...

Sam rad bi trebalo da vrsi neki transfer smisla, nesto da pokrene u konzumentu umetnosti da ostavi neki trag,.. A ne da autor sam opisuje, prepricava i da naracijom oko toga kako je rad nastao pokusava da zameni i da prdoda smisao i umetnicko, radu koji nema to svojstvo. To tako ne ide...

Ovo su osnovni kriterijumi kojima se opredeljuje svaki rad u domenu umetnosti. Uvek su postojali i uvek ce biti takvi.

Djordje Balasevic je odlican autor ali nikada nece biti Danilo Kis. Branko kockica je fenomenalan i vecit, ali nikada nece biti Stevan Raickovic... Itd.

Jedno milion fotografa upravo dok ovo pisem koristi potpuno iste efekte i pegla na racunaru na potpuno isti nacin digitalne fotografije. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednu moju prijateljicu, kad je onomad upisala filmsku kameru na FDU, je profesor pitao da li zna da su čuveni fotografi uglavnom rođeni bogati.

Sad tim sportom mož da se bavi i sirotinja (ili oni malo manje siromašni) pa će i tu valjda isplivat neki genijalac.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

profesor je lepo rekao "uglavnom"

ima primera naravno da se naprave dobre slike i mobilnim, ali to je tek sporadično i sa odrđenim ciljem ili zadatkom

za vrhunsku fotografiju su ipak potrebni i vrhunski alati koje poseduju samo vrhunski aparati i pripadajući pribor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...