Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

11 hours ago, misa said:

Postovani,

ako saljes iz Italije racunica je sledeca: Saberu putne troskove i vrednost robe pa na to obracunaju carinu 20%. Posle sve to saberu i na to racunaju PDV. Ne daj boze da ti salju nekom kurirskom sluzbom (DHL,TNT, UPS..) jer ce ti oni zaracunati kao spedicija jos nalmanje 70Eur.

Pozdrav Misa

p.s. koliko kosta u Madjarskoj?

 

Zadnje sto mi je stiglo su izracunali kako treba. Nisu obracunali carinu jer je roba iz EU i ispod 50e, a PDV su zaracunali samo na vrednost robe, ne i transportnih troskova. Tako je pravilno i tako treba uvek, a ovako kako ste Miso naveli su radili pre, i verovatno ce raditi opet i to nije pravilno, ali kod njih je i noz i pogaca. Kako im se svidi, tako rade. Mada ovo poslednje sto je dojahalo mi budi nadu da ce poceti da rade kako treba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.upravacarina.rs/cyr/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx

9. Да ли можете да појасните поступак царињења на неком примеру?

Ево неколико примера:

 

а)МОБИЛНИ ТЕЛЕФОН ВРЕДНОСТИ 100 ЕВРА

 

 

 

Када је поштарина укључена у цену робе (тзв. shipping free)

 

100 eвра

 

Када поштарина није укључена у цену робе већ је посебно исказана, нпр. 20 евра

 

        100 + 20= 120 eвра

Обрачунава се јединствена царинска стопа од 10% на вредност робе

 

100 + 10 = 110 eвра

Обрачунава се јединствена царинска стопа  од 10% на износ добијен сабирањем вредности робе и поштарине

120 + 12 = 132 eвра

На тако добијену вредност обрачунава се ПДВ од 20%

 

110 + 22 = 132 eвра

 

На тако добијену вредност обрачунава се ПДВ од 20%

 

132 + 26,4 = 158,4 eвра

НАРУЧИОЦА ЋЕ ПОМЕНУТИ ТЕЛЕФОН СА ДАЖБИНАМА КОШТАТИ УКУПНО

 

                   

                    132 ЕВРА

НАРУЧИОЦА ЋЕ ПОМЕНУТИ ТЕЛЕФОН СА ДАЖБИНАМА КОШТАТИ УКУПНО

 

        158,4 ЕВРА

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema limita.. nekada se nije carinilo do 100€, ali sada to nije slučaj.. postoji nekakva rastegljiva formulacija vezana za "trgovačku količinu" (ista pozicija robe u velikoj količini) koja cariniku ostavlja mogućnost da čak i vrati pošiljku ukoliko je primalac fizičko lice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa prosla bi normalno, Mozes i kola da kupis koja su visestruko skuplja samo ako kupis nova kola koja ima i kod nas da se kupe preko neke dilerske kuce ili zastupnistva onda budu toliki troskovi da ti presedne zivot. Slobodno pazari to sto si naumio a i skuplje ako nekada budes imao potrebu.

ps

evo texta za carinjenje i osnovice

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/1390041-8-tajni-kupovine-preko-interneta-da-li-je-carinska-granica-50-evra-i-sta-sve-morate-da-platite

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/18/2016 at 1:30 AM, Alex said:

Zadnje sto mi je stiglo su izracunali kako treba. Nisu obracunali carinu jer je roba iz EU i ispod 50e, a PDV su zaracunali samo na vrednost robe, ne i transportnih troskova. Tako je pravilno i tako treba uvek, a ovako kako ste Miso naveli su radili pre, i verovatno ce raditi opet i to nije pravilno, ali kod njih je i noz i pogaca. Kako im se svidi, tako rade. Mada ovo poslednje sto je dojahalo mi budi nadu da ce poceti da rade kako treba...

Ne bi da ti razbijam iluzije ali meni su na paket od 28$ (arduino) naplatili carinu i to po njihovom je vredelo 30$ mada je na paketu pisalo 14$. Uvek postoji pravilo da platis pa se zalis???

Onomad sam narucio konektore za zvucnike bila cena 27$ za 30 komada. Nisu mi dali da uvezem kao fizicko lice kao namenjeno preprodaji, pa sam im rekao da ga vrate posiljaocu i potpisao neke papire da se roba vrati u Kinu. Posle 10 dana su mi isporucili taj paket i naplatili 800Din carinu.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti problemi sa razlikama u ceni se javljaju samo kada se naručuje iz Kine, oni znaju da vrednosti na paketima nisu realne, i zbog toga sami procenjuju vrednost, pa nekad to bude dobro, nekad loše. Kada se naručuje paket iz Evrope od neke firme i postoji predračun, troškovi carine i PDV-a se lako predvide.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/17/2016 at 2:00 PM, misa said:

Postovani,

ako saljes iz Italije racunica je sledeca: Saberu putne troskove i vrednost robe pa na to obracunaju carinu 20%. Posle sve to saberu i na to racunaju PDV. Ne daj boze da ti salju nekom kurirskom sluzbom (DHL,TNT, UPS..) jer ce ti oni zaracunati kao spedicija jos nalmanje 70Eur.

Pozdrav Misa

p.s. koliko kosta u Madjarskoj?

 

Tek sada vidim da ima i pitanje.

 

Bilo je 5 pesante disipante sto 2u sto 3u sto 4u kutija, ukupne vrednosti nesto preko 600e

IZ Italije za madjarsku postarina oko 50e za tu tezinu. za Srbiju sam dobio qoute oko  100e. vise paketa mora da bude zbog tezine.

za HU je tax-a naplacena 20ak posto, za srbiju bi bilo 20% plus 10% sto ugrubo dodje preko 100e skuplje(troskovi carina)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slucajno naleteo na KP.

Criterion alnico super visoki.

10e.

sluzice kao visoki na drugom panelu sa klempavim Yamahama.

na prvom su po 2 malecka alnico papirna Westra.

na prvo slusanje mi se dopali.

prikacio sam ih sa 2,2uF i rade fino.

 

155031509_criterion-100b-alnico-super-tweeter-pair-8-ohm-made-by-.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...