Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Čujem hiss i sa drugom D klasom (3116) sa linearnim napajanjem, nisu iste pločice al je hiss isti. Tih ali se čuje kad ne ide muzika u oba slučaja. Pride uzemljenje zgrade takvo kakvo je nepostojeće, problem postoji... da ne trolujemo sad ovu temu, smisliću već rešenje i malo ću se igrati rasporedom, pot na zadnju stranu itd...

EDIT: Morebit ima veze i zvučnik od 16R.

U tvom slučaju on zavisi direktno do udaljenosti trafoa, koji sipa daleko najviše EM đubreta, u napajanju od pojačala. Kod mene je odmah udaljen maksimalno od ulaza ampa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovako kako je na fotografiji povezan ulaz na relaciji rca conn. - pot - ulaz u plocicu, nije najbolje. Prvo napraviti pravi "twisted pair" ponovo umotati svaki par zica jednu oko druge ali pazljivo i gusto. Uzeti duzu zicu posto se umotavanjem skracuje a kasnije skratiti na potrebnu duzinu. Svaki umotani par zica oblepiti samolepljivom alumunijumskom trakom ili bakarnom trakom. to je super zato sto se ucvrste vodovi i mogu se formirati po zelji. ONDA oko svkog voda ili grupe vodova blankirati i obmotati jednu licnastu zicu i povezati sve te oklope na masu. Veoma jednostavna operacija ali zahteva pazljiv rad. Ja recimo isecem samolepljivu traku po duzini kracu za po 1.5-2cm na svakom kraju od prathodno umotanih i isecenih na meru twested pair veza, i onda uvijem na samlepjivu Al traku kao palacinku :)

Najcesce se nalazi debela Al traka debljine kao ona braon za pakovanje ali to je presiroko i potrbno je preseci traku op sirini na pola. Provera koliko se zaista smanjuje sumi i potencijale oscilacije se lako ustanovi krokodil vezom sa i bez oklopa na masi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW

meni neverovatno prijatno iznenadjenje bili Hypex 400, i pripadajuce originalno "biitch" napajanje Ing. Bruna P. Pre par godina slopio 4 mono komada. Radilo potpuno beshumno, bez pregrejavanja. Ogromna kolicina snage, i stvarno odlican zvuk. Izrada i kvalitet lemova, plocica konektora i elemenata - prva klasa. Manual bi mogao biti bolji. U svakom slucaju preporuka za Brunove ampove te klase. Odlican dizajn pre svega namenjen profesionalnoj upotrebi balansirana topologija i opcija kontrole mikrokontrolerom kojim se moze sve regulisati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dugo sam razmisljao gde objaviti ovaj post.

Obzirom da je postar upravo doneo, taman raspakovano, a sve dok se pakujem na put, slozicete se da ovo ne mogu postovati na temi " Trenutno na gramofonu ".

Slusace se ovo po povratku sa odmora.

 

lp1.jpg

lp2.jpg

lp3.jpg

lp4.jpg

lp5.jpg

Definitivno jedan od boljih lot-ova koji sam porucivao.

2 LP relativno retko nabavljive Marte Argeric, pa meni izuzetno dragi Subertovi Impromptui u izvodjenju D. Barenboim-a.

Naravno, dva LP-a koja su bila uvek izuzetno popularna kod audiofila, testera audio sistema su i : Korsakovljeva Seherezada, te Uvertira 1812 od Cajkovskog.

Kontroverzni Karajan diriguje na ova ova LP-a. 

Vinili, kao i spoljasnji i unutrasnji omoti - mint. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, ZZZ said:

ovako kako je na fotografiji povezan ulaz na relaciji rca conn. - pot - ulaz u plocicu, nije najbolje. Prvo napraviti pravi "twisted pair" ponovo umotati svaki par zica jednu oko druge ali pazljivo i gusto...

Crude probna varijanta radi li, uzemljenje tonske mase je krokodilkom (sad već trajno). Uređivanje u planu kad budem imao vremena. Lepo vreme, bicikl i to... pa ne postizavam.

U mom slučaju hiss (šum, štagod...) nije od napajanja neg drljavog uzemljenja u zgradi (između PE i N voda u utičnici merim i po 2,5VAC) i ne mogu potpuno da ga rešim. Kod drugih s kulturnim uzemljenjem su mi ampovi gluvi potpuno bez signala.

BTW Ovo SMPS napajanje i ta dva monoblokca koštaju celih 17 eura, jako mnogo muzike za tu lovicu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Doktor said:

Dugo sam razmisljao gde objaviti ovaj post.

Obzirom da je postar upravo doneo, taman raspakovano, a sve dok se pakujem na put, slozicete se da ovo ne mogu postovati na temi " Trenutno na gramofonu ".

Slusace se ovo po povratku sa odmora.

Definitivno jedan od boljih lot-ova koji sam porucivao.

2 LP relativno retko nabavljive Marte Argeric, pa meni izuzetno dragi Subertovi Impromptui u izvodjenju D. Barenboim-a.

Naravno, dva LP-a koja su bila uvek izuzetno popularna kod audiofila, testera audio sistema su i : Korsakovljeva Seherezada, te Uvertira 1812 od Cajkovskog.

Kontroverzni Karajan diriguje na ova ova LP-a. 

Vinili, kao i spoljasnji i unutrasnji omoti - mint. :)

Viš ti njega, pokupovao sve što valja, okačio na zvučnjake i zapalio na odmor :) Super - čestitam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Virgo Intacta Denon DL-103 i par Lundahl LL9206. Ovo prvo mu ga dođe istorija, a ono drugo mu ga dođe iz Švecke, zemlje Volvoa i Šveđanki, a i Ninja je odanle :)

3f41a8e176a3bc4658876ff526b79274.jpg

Skoro pa donacija od našeg starog člana Belog iz Bačke Palanke..

Beli je zaboravio pass, pa bi bilo lepo da mu ga Administracija za dan bezbednosti diyaudio.rs, koji je baš danas, uruči mailom - kako i dolikuje, da bi smo u ovoj kafanici uz društvo nastavili gde smo stali danas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Woland said:

.........

Beli je zaboravio pass, pa bi bilo lepo da mu ga Administracija za dan bezbednosti diyaudio.rs, koji je baš danas, uruči mailom - kako i dolikuje, da bi smo u ovoj kafanici uz društvo nastavili gde smo stali danas.

 

s obzirom da imas kontakt tel., kontaktiraj ga za svaki slucaj** - poslah mu mail da mu je pass resetovan

 

**to za slucaj da je menjao e-mail

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Eci said:

i nisi odoleo :)

 

nesam

1 minute ago, Zen Mod said:

 

s obzirom da imas kontakt tel., kontaktiraj ga za svaki slucaj** - poslah mu mail da mu je pass resetovan

 

**to za slucaj da je menjao e-mail

ću pozovem, ali ću i da ti pošaljem mail adresu na pp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 K/8 ohm.

16 kvadrata.

stigli veceraske.

stojali kod majstora bog te pita otkad.

kupio ih davno u severcu, nisam znao sta cu sa njima.

pitao me majstor sta da namota, ja rekao 6 K/8 ohm.

reko malo da se pocastim, ne kockam se, ne jurim zenske.

:)

moj stari SEP vracam na 6P6S (ruske military 6V6GT).

ovog puta umesto 6N8S (ruske 6SN7) za ulaznu koristim 6N6P.

bilo je i 6S4S (ruska 2A3 sa 6,3V grejanjem), i 807, ali moja

stara ljubav je pobedila. ipak mi je uvetu najprijatnija 6P6S.

i ovog puta ne koristim direktno grejane ispravljacice iz serije 5,

vec staru dobru, mada dosta ali ne zasluzeno podcenjenu EZ81 (6CA4).

sto zbog kolicine i jeftinoce nabavke, sto zbog malog voltage drop-a.

bice tema kad sklopim pojacalo.

01.jpg

02.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, ab-Co-axial said:

Kolega, moze li nesto vise o utiscima ovog RCA konektora, kako se ponasa u radu - glavne odlike i karakteristike, hvala unapred.

koja pitanja, a RCA steker je u pitanju :) ..navodno Switchcraft koristi i Shindo Silver,u famu megastekera ne verujem,al znam da podosta mogu da uticu na zvuk,i skuplji i jeftiniji stekeri...kupljeni su da bih prelemio jedan Blue Jeans BL1 kabl koji je bio kupljen u of the reel varijanti,pa su stavljeni na to neki nit preterano skupi,nit preterano jeftini stekeri,al nikako da dobaci sonicno,do fabricke varijante,ima neki efekat rucne kocnice kod DIyvarijante,a ni u fabrickoj opciji nisu korisceni neki fancy stekeri...ono sto su meni dosad rekli za njih,da ide pravcem leprsavijeg zvuka..sad,sta ce da ispadne,ke vidime kad zavrsim sa ovim,ima li pomaka na bolje (il ispadne jos gore),jedan set treba da se natakne i na par VDH MCD 501-ca,kad stigne zica....

svetu vodu nemam,kalaja i dobre lemilice ima kod mene u firmi kod elektricara,nadam se samo da nece ispasti neki osmi putnik iz ovoga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...