Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Jok bre. Dao i meni jednu Docicicicica ( al se zahvalno uvlacim). Multipraktik brale. I svetlo i igla i tacped ...... i cackanje usiju, i u oko da zevas......fensi sam tako. Sad smo naoruzani fensi spragvama, plocama i aksesorijumom.  MOderno receno popunili smo asesoar bekhelperima, tako da nam je autfit izuzetan dok se bavimo analognim modelingom . Tako bi nekako moja baba iz Belosevca  (kod Kragujevca, ako neko ne zna gde je to cuveno mesto) rekla.:krstix:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podnovio sam se. Posle više godina odličnog rada moj  voljeni mobilni je crkao.

1_2006_08_17.jpg

Morao sam da predjem na ove novotarije, internet, kompjuter, telefon, kamera,...all in one.

Izbor je pao na SONY Z2. http://www.diyaudio.rs/topic/6266-smart-telefoni/?do=findComment&comment=232145

 

Nekoliko dana proučavam šta sve može. Zapanjen sam. Zver od telefona. 4 jezgra, 2,5GHza 3GB RAMa, brži od mog laptopa. Kamera 20Mega pixela.:clapping: Waserdiht ( Gujo, za bemzin ne znam):P

Večeras otkrio da svira i flaci.:dance4: I to ne da svira nego razbija.:o

Plaši me da je ovo sve što mi je potrebno. Ii za telekomunikacije ( telefoniranje, mailove,..) internet,slikanje,  pa čak i muziku.

PS

Pogledajte samo kakav screen ima za music player

Music-9.1.4.A.2.0beta_1-315x560.png

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davno bese kada sam telefon kupio u prodavnici. Zadnjih 5 godina nosim telefone uzete preko Teenor mreze. Prvi je bio Alkatel OT koji posle dve godine bio polumrtav. Devojki sam dao Alkatel OT2 koji je posle dve godine mogao da radi jedva i eno ga i dalje radi ali baguje za medalju. Onda je devojka uzela u Telenoru Alkatel OTI2 koji od pocetka ima greske sa ekranom, pa je posle godinu dana morala da zameni bateriju jer vise nije hteo da radi i evo ga sada radi ali zaglavi minimum jednom dnevno. Ja nosim Samsung GP takodje iz Telenora i za sada je odlican, ali pitanje do kada. 

Svi ovi Alkateli su uzeti jer su isli za dinar, jedino ovaj Samsung doplacujem jer je tarifa mala.

Pitam se da li su ovi telefoni sa mreza projektovani da jedva izdrze isticanje ugovora ili su ovi snart telefoni generalno kratkotrajni. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lumia 510 prešla u ruke suprugine a sebi zbog većeg ekrana uzeo Lumia 640. Podrazumeva se da dolazi sa legalnim mikrosoft operativnim. Jeftino, funkcionalno, pouzdano. Ako ćemo pravo, meni ni jedna Nokia nije gecrknula. Nešto sam se jednom zajebunio pa sebi uzeo novi Huawei a ćeri ZTE, ženi Samsunga... Ni Huawei a ni ZTE posle godinu dana nisu više bili pouzdani a Samsung je možda na jedvite jade izdržao dve godine. Daklem, nije bitno kako će se zvati neki sledeći telefon koji ću imati niti ko ga pravi, sve dok je Nokia. Pa makar se zvala Mikrosoft.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo vec kod telefona...imam ih dva. 1. Sljamsung S3 nro star manje od dve godine, nisam nesto zadovoljan ali eto nekako zavrsava ono osnovno. Kad /ko skupim kinte, planiram Sony z3. Jabuke ne volim, Androidi mi vise odgovaraju.

2. Na slici, Nokia iz 2006-te, poklon od kolega, radi bez problema. Za alo alo ne planiram da ga menjam...

20160529_170500-480x853.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Windows telefon bio u opciji pola sekunde razmisljanja.  I  Mikrosoft  se izvuko iz posla sa  njima. Prodao Nokiju za  10% cene koju je onomad platio za nju.

Apple jeste odlican ali preskup ( Preskup za mene. TJ daleko prevazilazi iznos koji zelim da  dam za mobilni telefon). Telefon je potrosna roba, prebrzo zastareva i ne mislim da platim za telefon kao i za TV od 55 incha a da za godinu, dve bude passe.

SONY premijum model ( Z  serija) se nametnuo  kao solidan izbor. Za  dva, tri  puta nizu cenu nudi  otprilike  isto sto i jabukica ili Samsung top modeli.

Imate ih u ponudi na paket kod svih provajdera a i na KP ih ima dosta kod Subotickog klana. Cak po malo visim cenama i u  boljim prodavnicama mobilnih telefona.

Racun, garancija, papiri,...

Malo razmisljanja nad tehnikalijama. Svi znamo kakav  je WINDOWS i kako mu je nikad dosta RAMa. A ovo sto se nudi u telefonima nema preko 1GB.

Malo nelogicno ali Android ( koji je Linux based) zahteva min 2GB  RAMa da bi nekako radio. Sony ima 3GB pa sam pretpostavio da ce da dobro radi ali nisam mogao da zamislim da ce da leti.

Apple i sa 1GB dobro radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lumia 640 XL DS ( nije LTE , jerbo tesko da ce mi treba) , sa karticom od 32GB zadovoljava sve moje potrebe

 

placena 145E nova novcijata

 

naravno , ne ocekujem da mi radi Eagle i LTSpice na njoj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koristio sam sve navedene i završio na iPhone, jeste preskup slažem se potpuno sa Brankom, neviđena je glupost staviti u džep 800 evra i ići na posao, ili dati ga klincu. Ono što ga izdvaja od ostalih je neverovatna stabilnost sistema. Moj prijatelj ovde drži radnju i servis mobilnih, gledao sam proces zamene ekrana na svim telefonima. iPhone zamena ekrana je posao od bukvalno 15 minuta, zamena sony i samsung ceo proces 5-6 sati zbog lepljenja i sušenja.

Ono što je zeznuto kod Apple je da svaki deo mora da bude originalan, dovoljno je staviti home dugme ili kineski ekran i telefon će raditi ali apdejtovi telefona ne. Sigurnost ličnih podataka na Apple je apsolutna sa Icloud-om, sve ostale otključavaju za 3 minute.

Nokia Lumia ubedljivo najbolji ekran koji sam video, savršen,   sistem njesra. Sa win 1o verovatno mnogo bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, sir Oliver said:

Windows telefon bio u opciji pola sekunde razmisljanja.  I  Mikrosoft  se izvuko iz posla sa  njima. Prodao Nokiju za  10% cene koju je onomad platio za nju.

Apple jeste odlican ali preskup ( Preskup za mene. TJ daleko prevazilazi iznos koji zelim da  dam za mobilni telefon). Telefon je potrosna roba, prebrzo zastareva i ne mislim da platim za telefon kao i za TV od 55 incha a da za godinu, dve bude passe.

SONY premijum model ( Z  serija) se nametnuo  kao solidan izbor. Za  dva, tri  puta nizu cenu nudi  otprilike  isto sto i jabukica ili Samsung top modeli.

Imate ih u ponudi na paket kod svih provajdera a i na KP ih ima dosta kod Subotickog klana. Cak po malo visim cenama i u  boljim prodavnicama mobilnih telefona.

Racun, garancija, papiri,...

Malo razmisljanja nad tehnikalijama. Svi znamo kakav  je WINDOWS i kako mu je nikad dosta RAMa. A ovo sto se nudi u telefonima nema preko 1GB.

Malo nelogicno ali Android ( koji je Linux based) zahteva min 2GB  RAMa da bi nekako radio. Sony ima 3GB pa sam pretpostavio da ce da dobro radi ali nisam mogao da zamislim da ce da leti.

Apple i sa 1GB dobro radi.

Budućnost WP čini se neizvesnom, zato što je MS očigledno napravio zaokret i ne pokazuje želju da i dalje bude hardverom zastupljen na najširem tržištu - već dugo se šuška da će se pojaviti samo sa premijum uređajima poput Surface tablet/laptop linije računara.

U tom svetlu treba posmatrati i "prodaju" Nokia brenda i razliku između cene koja je izvorno plaćena i cene za koju je prodata, ako se stvari mogu pojednostaviti do tog nivoa. Kupovinu Nokie možda treba posmatrati kao svojevremnu kupovinu i prodaju (Land) Rovera od strane BMW, odnosno kao kupovinu znanja (a ne brenda) - umesto razvoja. Uostalom, ako pažljivije posmatrate ponašanje MS u poslednjih par godina, mnogo više su se ponašali baš na ovaj način, odnosno gotovo sve važne tehnologije koje sada prodaju i nude pod svojim imenom su kupili kao već dokazana rešenja koja su inkorporirali u svoju ponudu. Izuzimam i dalje neprikosnoveni Office (od onoga što je očigledno, ne pratim toliko detaljno sva dešavanja oko tehnologije).

Sa druge strane, zaista se ne vidi da drugi proizvođači trče da naprave uređaj na WP OS, što znači da će ponuda softvera i dalje biti siromašna. Kupci WP moraju da razmisle da li im je ta ponuda dovoljna da bi se odlučili da kupe uređaj.

Količlina RAM-a na WP uređajima ne treba da zavara, zato što je WP softver poznat po skromnim potrebama za RAM-om, pa je ovde pogrešno povlačiti paralele sa Win desktop platformom. Pre će se desiti da se Android telefoni zakucaju sa svih 3Gb :)

Pozdravljam izbor premijum Sony Expiria telefona - za mene su se oduvek izdvajali dizajnom i kvalitetom izrade (isto mislim i o njihovim tabletima).

Primedba o ceni ne stoji: premijum Sony Expiria telefoni imaju cenu koja odgovara premijum uređajima drugih marki, osim kad im (kao i drugima) prođe sezona.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Ras said:

...

Pozdravljam izbor premijum Sony Expiria telefona - za mene su se oduvek izdvajali dizajnom i kvalitetom izrade (isto mislim i o njihovim tabletima).

Primedba o ceni ne stoji: premijum Sony Expiria telefoni imaju cenu koja odgovara premijum uređajima drugih marki, osim kad im (kao i drugima) prođe sezona.

 

SONY je uvek bio pojam kvaliteta. I Z2 je izuzetan po feelingu, svakom detalju ( senzori za poklopce prikljucka za punjenje npr) izradi i uopste performansama  koje pruza. Cena premijum modela je visoka kada se pojave (  recimo sada Z5). Moja primedba da su  jeftini se odnosi da su sada Z2 i Z3 veoma povoljni.( Dosta jeftiniji od cene kada su se pojavili)

44 minutes ago, ZZZ said:

Koliko traju baterije od punjenja do punjenja?

Zacudio sam se prijatno. 2 dana ladno izdrzava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio Z1 Nov nikad nijednom nit crc u bilo sta, baterija normalno ako se koristi traje dan bzp...

Mislim da malo je sirok za jednorucno upotrebu...

Bilo koji flagship od brendova je dobar, treba cekat dok mu padne cena...

I to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 dana - dobro. Malo je u odnosu na ranije mob aparate?

ALI recimo kada se iskljuci sa mreze da li si probao koliko drzi baterija?

.

Primetio sam da ako se isljuci sa mreze, da ne bude stalno prikljucen. I kada je nepotrebno. Baterija drasticno duze traje.

Mislim da se odvijaju neki procesi i programi u telefonu ako je prikljucen na mrezu non-stop. To se ne vidi ali se pokazuje po potrosnji baterije.

Medjutoa cuo sam da neki telefoni jednostavno nece da rade ako stalno ili vecim delom nisu prikljuceni na internet?

I da ako se ne apdejtuju neki programi cak nece ni da rade?

...

Ja ne smem ni da kazem koliko je moj tel star i sa originalnom baterijom 6-7 godina starom drzi 1-2 dana. (Jabuka ali jako stari model 3 gs.)

Isljucen wifi i bluetooth. Ali vec moram da ga menjam. Mislim meni je osnovna funkcija mob tela vise uplata parliranja

i sms nego razgovori i internet...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad je priključen na mrežu/wifi i sl telefonu rade i radio predajnici koji mašala troše struje. U uslovima slabog signala i pri uspostavi veze ume to da potera i po par vati. Wifi inače manje guta bateriju nego veza sa baznom stanicom (da li što je ruter fizički bliže pa ne mora da ganja veću predajnu snagu, ne znam).

Inače arčim smartfon (android) i ne isključujem ništa. Wifi stalno uključen, mobile data stalno uključen, bluetooth po potrebi. Jednostavno neću da razmišljam, bitan mi je komfor. Kad legnem da spavam, fon ide na punjač, kad se probudim skidam s istog i to je to...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...