Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Prekljuce oko 14h stigao Marantz PM 350 . Lepo udomljen. Slika sa neta, ali isti takav.

 

http://gfol1.lesateliersdesoledad.com/dsc00239_all_ws59994699.jpg

 

p.s. jel ovu prednjicu moguce eloxirati? Recimo zlatnom bojom?.

 

Moguće jeste ali veće je pitanje ko bi se toga u Srbiji primio. Zlatni eloks može da ispadne katastrofalno... Ja bih se zadovoljio da dobro očistim spravu i uživam u muzici :)

 

(mislim da tu ima i tanke metalne folije koja se ne bi dala podvrgnuti eloksaži)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujući mafiji u belim mantilima stigle feritne teralice oscilacija na lampama!!!

 

Kad pre...

 

Po izrazu neizdrza na tvom licu, nekako imam osecaj da vec  pustas u rad  prvi kanal.....  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguće jeste ali veće je pitanje ko bi se toga u Srbiji primio. Zlatni eloks može da ispadne katastrofalno... Ja bih se zadovoljio da dobro očistim spravu i uživam u muzici :)

 

(mislim da tu ima i tanke metalne folije koja se ne bi dala podvrgnuti eloksaži)

Ciscenje u toku ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najzad gotov istorijski DA konvertor by Impuls. Radi fenomenalno, Cist, detaljan, uvlacljiv, ravnomeran svuda, nista ne strci, precizan bas, nenapadni visoki, nema tkzv digitalno zrno,, prostor sjajan.....ima i tisinu sto no kazu. O tehnickim detaljioma pitati Impulsa. O sreci i veselju mene. :inlove:

Išo, čuo, uporedio s mojim i bolje. Jeste da je moj VEĆI ali njegov je tehničar. Impuls odlično urađeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I pored svega još i rade :)

 

Pri uključenju pojačalu se VU metri osvetle amber bojom dok sklop za kašnjenje ne odradi svoje. Potom osvetljenje VU metara prelazi u diskretni belo-svetlo zeleni mod. Upravo ga zagrevam u smislu usviravanja. Čini mi se da sa odvrnutim potovima bude taman tamo negde gde treba da se glasnoćom uskladi sa ostatkom spektra tj Bastardom. Ostaviću ga da svira pa ćemo videti. I čuti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proveravaj povremeno da li se preterano greje, jer sam negde pročitao da se taj model zna dobro ugrejati.

 

Čitao i ja o tome, ali isto tako i da je danima radio bez problema u tako zagrejanom stanju sa kutijama koje su "strujne ubice". Ovi moji Eminence-i su lagan teret a Cirklotron se grejao poprilično (bias bio odvrnut poprilično) pa sam sviknut da se pojačalo greje a da ne paničim :D

Ne znam da li je vreme za (pr)ocenu ali se pojačalo ponaša fino (što se sviranja tiče)... Stavio sam mu malo "žestice"

 

 

Izvlači manje dubine ali zato zahteva izuzetnu kontrolu. Čini mi se da nema problema.

 

 

Ovde pak treba fina dubina (kontrola takođe), i ovde mislim da je na mestu...

 

Vreme će da pokaže, ali prvi utisci su pozitivni :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, priznaj da si ga kupio samo da skineš Vu-metre :D

 

Greota bi bilo... Dual-mono konstrukcija (dva trafoa, zasebni ispravljači trte-mrte...) a iznutra deluje mint. Puštiću ja njega neka on radi svoje a ja ću namesto lemilice da se igram Pentaxom, sa njim ću zasigurno izazivati manje situacija koje mogu da rezultuju požarom :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Greota bi bilo... Dual-mono konstrukcija (dva trafoa, zasebni ispravljači trte-mrte...) a iznutra deluje mint. Puštiću ja njega neka on radi svoje a ja ću namesto lemilice da se igram Pentaxom, sa njim ću zasigurno izazivati manje situacija koje mogu da rezultuju požarom :rofl:

Ajd ga ukljuci pa opali Pentaxom da vidimo VU metre sa osvetljenjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opaljen :D

 

post-13-0-95005000-1452621938_thumb.jpg

 

Rekao bih zagrejan, ništa za paniku. Paniče oni koji nisu nikada imali neki A-Amp :)

 

(ne znam zašto su duplirani cageri, biće zbog dugačke ekspozicije i slikanja bez blica pri malo svetla)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto kako od jednog pojačala bude i pojačalo i fotoaparat :)

 

A prašinu držim zbog autentičnosti... :rofl:

 

Elem, ovo lepo prosviralo. Čini mi se ili se varam, kao da ide za dlačicu sa muvlje noge dublje, ali može biti i moja uobrazilja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...