Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

pogoplug_biz_1.jpg

Dosla nova skalamerija. Prvo sam zamislio da sluzi da dva USB HDDa od po 1TB vezem na router.

A onda  ( pod malim uticajem Pedje (ManicP-a) ) mi apetiti porasli pa se zanosim da mu ugradim neki Linux  pa mozda  i Slimeserver a na kraju i Squeeze emulator.

Tada bi sem sharovanja flacova preko kucnog lana ( ustvari i preko interneta. Cloud je dostipan preko POGOa) dobio i server koji bi omogucio da se streamuje muzika na bilo koji renderer ( za sada 2 Apple AirPorta i ROKU soundbridge). Krajnje resenje bi bilo da se na POGO prikljuci USB sound adapter ( a imam ih  poprilicno) ugradi MPD i ( sa Androida)  pusti da muzika svira.

post-39-0-35971000-1422389976_thumb.jpgpost-39-0-35814200-1422389984_thumb.jpgpost-39-0-42053900-1422390015_thumb.jpgpost-39-0-78612900-1422390029_thumb.jpg

Videcemo sta ce od svega da ispadne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Branko, gde si uzeo te sonarke probao bi i ja to, a ti uzmi ove (moja preporuka) 

 

http://www.ebay.de/itm/Wattgate-black-320i-360i-Cryo-Schukostecker-Kaltgeratbuchse-schwarz-320-360-/171630280687?pt=DE_Computing_Netzkabel_Verlängerungskabel&hash=item27f5f63fef

 

pa taman da uporedimo koji su bolji  :wink2: možemo ih opisati u odvojenim testovima.

Prvo da vidimo kolko smo istih zaključaka izveli a

drugo da pomognemo/posavetujemo naše drage nam članove foruma oko kupovine istih!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:angry27:  pogrešan link sam postavio izvini...  evo ispravih!

To li je :oke:

Pogledah sad te Wattgate-ove.  Nisu losi, dosta slicni Sonarquestu ali mi se kod sonara vise svidja IEC(  a i cena koja je  duplo manja   :acute:   ). Vec sam Steinu objasnjavao.

Pogledaj  kako je mala kontaktna povrsina kod Wattgatea a koliko je velika kod Sonara

320iDetail03.jpgsonarquest_aluminum_metal_rhodium_plated

Sonaraquest potrazi na

http://www.sonarquest.net/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ali ne bi ja poručivao iz Amerike a kamoli iz Honkonga...

Nego vidim da ima samo srebro i rodijum? Šteta...  već sada ti mogu sa sigurnošću tvrditi

da u njima nema ni grama srebra niti rodijuma, nisam sad više ni siguran dali su originali

dok su Wattgate 101% pravi, cena je 60 eura za iec i shuko +ptt  :wink2: ali vredi svaku paru...

Kontakti su možda manji ali veruj jedva ih nataknem a još teže skidam sa uređaja!

Ljudi iz Subotice sa poprilično skupim sistemimam (u koje sebe ne ubrajam) ih koriste pored

mnogih drugih (skupih) brendiranih originalnih konektora i zadovoljni su.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ali ne bi ja poručivao iz Amerike a kamoli iz Honkonga...

Ja porucivao i stiglo.Veoma ljubazan prodavac.

Nego vidim da ima samo srebro i rodijum? Šteta...  već sada ti mogu sa sigurnošću tvrditi

da u njima nema ni grama srebra niti rodijuma, nisam sad više ni siguran dali su originali

dok su Wattgate 101% pravi, cena je 60 eura za iec i shuko +ptt  :wink2: ali vredi svaku paru...

Ima red copper, srebro zlato i rodijum. Odlicnog su kvaliteta. Ne verujem da su fake sto se tice "pozlate". Ne bi toliko dugo bili na trzistu.

Kontakti su možda manji ali veruj jedva ih nataknem a još teže skidam sa uređaja!

Ljudi iz Subotice sa poprilično skupim sistemimam ih koriste i takođe su zadovoljni.

Sem uzih kontakata ostalo se skoro isto kao na Sonaru ( ili je na Sonaru isto kao na Wattgateu).Uvodnici, shema blankiranja,...

I Nislije sa skupim sistemima ovde su zadovoljni. :respect:

Narucivao sam i cincheve i zvucnicke i XLR i mogu ti reci da su svi odreda izvanrednog kvaliteta.

post-39-0-76170400-1422395667_thumb.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo proverih, od milion firmi na audiomarktu nema "sonar quest" mora da je kinez tj imitacija...   ok možda i dobra kao i ojaide

(koje imam već 2 godine) ali wattgate je ipak bolji (ojaide daju užu sliku i slabiji bas i ne govorim o lapp kablu) a imaš ga uzeti

jeftino i u Subaji (20 eura).

 

Ok verujem ti, uzeću 1+1 kombinaciju (zlato) pa kad stignu i isprobam javim, realno je smešna cena a baš me i zanima + lepi su

:wink2:

 

P.S. Ne smaramo mi ovde nikoga veruj mi svi će ovo kupiti kad tad, ako im je bitno da u gram.ručici imaju VDH kablovi verovatno

ima razloga za to, isto je i sa ostalim kablovima (a znamo da je VDH low entry).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...