Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

čestitam na prinovi, pevala ti što pre i što lepše!

 

Moraćemo da organizujemo Forumašku sekciju za nas Mlade DIY Penzionere, ljubitelje mekih papuča, flanel-kućnih ogrtača, keksa i termofora, apartmanskog smeštaja sa malom terasom po kurortima, ne bi lise zajedno uspešnije odbranili od nagona da oprljimo obrve lemilicom! :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čestitam na prinovi, pevala ti što pre i što lepše!

 

Moraćemo da organizujemo Forumašku sekciju za nas Mlade DIY Penzionere, ljubitelje mekih papuča, flanel-kućnih ogrtača, keksa i termofora, apartmanskog smeštaja sa malom terasom po kurortima, ne bi lise zajedno uspešnije odbranili od nagona da oprljimo obrve lemilicom! :P

 

Hvala ne lepim željama, verujem da će biti prijatnije slušati 'vako nego kroz izlaz za slušalice, da ne mislim tako, verovatno se ne bih troškario... Lepši deo priče je opcija što ću moći da napravim direktnu usporedbu između DA konvertera u CD plejeru sa ovim eksternim, as well... Ne bude li mi se dopalo iliti, bude li me baš iritiralo, verujem da ću moći da ga prosledim dalje bez (značajnih) finansijskih gubitaka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još nije fizički prisutno ali samo što nije... http://www.whathifi.com/arcam/rdac/review

 

15534355_02.JPG

 

15534355_03.JPG

Stein jedno pitanje ,da li znas kakav koaksijalni kabel treba u taj koaksijalni ulaz na tom dacu i kakav prelaz treba recimo na lap topu kad nema koaksijalni izlaz i gde ga ukljuciti na lap topu,posto imam problem sa philipsom koji ima samo koaksijalni ulaz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pred nekoliko godina su u modi bili USB to SPDIF pretvarači. Hype je nastao sa pojavom M2Tech-ovog convertera. Sad se većina novih DAC-ova hvali kako ima odlične USB ulaze i da je nepotreban konverter.

 

Kao što rekoh, nisam isprobavao. Vjerojatno ima solidnih i jeftinih kotova na ebayu. Tamo ima svega. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav je to analog in na konverteru?

To je philips sbc hd 1502 5,1 poajcalo za slusalice koje je preradjeno i u sebi ima dac i sad su ugradjeni i digitalni izlazi.To su fabricki analogni ulazi i izlazi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein jedno pitanje ,da li znas kakav koaksijalni kabel treba u taj koaksijalni ulaz na tom dacu i kakav prelaz treba recimo na lap topu kad nema koaksijalni izlaz i gde ga ukljuciti na lap topu,posto imam problem sa philipsom koji ima samo koaksijalni ulaz

Mislim da običan koaksijalni radi posao (tehnički gledano) inače ne bi stavili RCA nego neki BNC ili nešto drugo... Kad se spaja laptop koji ima USB (izlaz) onda se stavlja tzv "AB" kabel koji se koristi kod spajanja printera na USB...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da običan koaksijalni radi posao (tehnički gledano) inače ne bi stavili RCA nego neki BNC ili nešto drugo... Kad se spaja laptop koji ima USB (izlaz) onda se stavlja tzv "AB" kabel koji se koristi kod spajanja printera na USB...

Hvala lepo :good:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja za SPDIF mećem RG-58 ili RG-59, šta prvo dofatim jer su mi debljinom zgodni i stanu lepo u činč.

SPDIF radi tu negde do 3MHz, slabljenje me ne sikira jer je reda 0,0** dB za kablove par metara, karakteristična impedansa još manje jer mećem činč.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja za SPDIF mećem RG-58 ili RG-59, šta prvo dofatim jer su mi debljinom zgodni i stanu lepo u činč.

SPDIF radi tu negde do 3MHz, slabljenje me ne sikira jer je reda 0,0** dB za kablove par metara, karakteristična impedansa još manje jer mećem činč.

ManicP jel mozes da nacrtas ili uslikas kako napraviti kabel sa spdif i cincom na kraju bio bih ti zahvalan :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Direktno ne može. Laptopovi retko imaju SPDIF izlaz.

Električni SPDIF nikad nisam video na laptopu (mislim na činč, ne znači da ga nema uopšte), optički izlaz sam i viđao. Ukoliko i postoji on je smešten je u 3,5mm konektoru za slušalice i potreban je adapter koji se tu bocne a u adapter optički kabl. Ovo opet ne rešava problem jer treba konvertor optika-činč.

 

Ako se baš insistira na tom DAC-u ja bi prvo proverio da li radi tako što bi vezao digitalni izlaz sa nekog CD-a iz komšiluka (tu dolazi taj kabl od koaxa i dva činča, može i analogni interkonekt za prvu pomoć). Ako zadovoljava trebao bi USB-SPDIF konverter, tu priča počinje negde oko 20eur via Srbija (ebay, aliexpress...) ukoliko nema u lokalu (Branko je pravio neki a viđao i na KP).

 

Tako da je mali nesporazum. Pošto laptop nema SPDIF električni izlaz, ne može direktno povezivanje kablom. Mora neko parče elektronike između.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Direktno ne može. Laptopovi retko imaju SPDIF izlaz.

Električni SPDIF nikad nisam video na laptopu (mislim na činč, ne znači da ga nema uopšte), optički izlaz sam i viđao. Ukoliko i postoji on je smešten je u 3,5mm konektoru za slušalice i potreban je adapter koji se tu bocne a u adapter optički kabl. Ovo opet ne rešava problem jer treba konvertor optika-činč.

 

Ako se baš insistira na tom DAC-u ja bi prvo proverio da li radi tako što bi vezao digitalni izlaz sa nekog CD-a iz komšiluka (tu dolazi taj kabl od koaxa i dva činča, može i analogni interkonekt za prvu pomoć). Ako zadovoljava trebao bi USB-SPDIF konverter, tu priča počinje negde oko 20eur via Srbija (ebay, aliexpress...) ukoliko nema u lokalu (Branko je pravio neki a viđao i na KP).

 

Tako da je mali nesporazum. Pošto laptop nema SPDIF električni izlaz, ne može direktno povezivanje kablom. Mora neko parče elektronike između.

Jbg sad video da je to na lap topu HDMI izlaz tako da to sve pada u vodu pa ce se okanem te zajebancije i palim ja lanpe ko sav norrmalan svet a neke tuhdmpzutf izlaze i ulaze.U svakom slucaju hvala sto ste me trpeli. :fool: Nije to za mene.Pozdrav sa severa Banata

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne lepim nove slike iste sprave... Stig'o Arcam rDAC u neštećenom stanju. Još nisam sredio lapatopa (nisam se opredelio za neku konkretnu aplikaciju za puštanje muzike) a bogami nisam još ni muziku pobirao i sredio na externom hardu pa je jedini način da ga isprobam spajanje na CD plejer što danas neće biti jer mi stiglo još nešto a to dok unesem, potrajaće... Deda sa slike nije moj deda i biće da cela gomila čeka samo na mene :(

 

eko-drva.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...