Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

nisam bas pametan ....... mrezni trafoi su poprilicno visokog napona , pogodno samo za cistu B ( moze se cak reci i C ) klasu rada ...... tako da maltene treba i njih premotati , pored izlaznih

 

za izlazne , nisam bas upucen ko se bavi premotavanjem , mozda da priupitas bata Baneta ..... on se bavio tom problematikom u zadnje vreme

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru,pitaču baneta,a znam i majstora koji je pravio izlazne trafoe za iskru i koji još i danas izradjuje transformatore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uff

 

sorry - nisam skontao da si malko dalje od BBaneta ...... pa ti info bas i ne pomaze

 

no , ako je tako kako kazes , onda si na konju

 

pade mi na pamet ....... priupitaj moze li se doci do motackih listova (sema motanja) za izlazne od bioskopskih pojacala

 

to bi vredelo spasiti zaborava ..........

 

za pocetak , treba da se odlucis kolika snaga ti treba - 1 , 2 ili 3 izlazna para

 

onda mozemo skontati sta po pitanju izlaznih , kao i potrebnog napona sekundara mreznih

 

mozes pogledati ovde : http://www.diyaudio.rs/choky/Iskra_cinema_gear.html

 

ja sam svoj prvi par preradio na VTL semu ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

    Dusane

 

Ja sam rasturio vise takvih Iskra razglasnih pojacala , jer ona nacelno nisu za kucnu upotrebu , odnosno radjena su u ekonomicnoj AB klasi rada sa vrlo visokim ispravljenim B+ i osnovnom namenom za raglase ( 100V~ ) linija . ali ,

 

-Mrezni trafo je izuzetno jak i predimenzionisan ( ~ 1KW )  tako da moze recimo da se lepo upotrebi za 100W A klase PP pojacalo sa po 6xEL34, ako se sekundar veze na odredjen nacin dobice se ispravljenih oko B+ = 450VDC  , u sekundaru ima dva ista visokonaponaska sekundara  , a svaki je sa 2 x 310VAC , ima naravno i sekundar 6,3V / 15A za grejanje svih lampi , kao i izvod 48VAC za G1 negativni prednapon  izlaznih cevi .

 

- Izlazni trafo ( S= 19,7 cm ) moze da se upotrebi ali samo za 4 x EL34 u A klasi rada ,ali samo pod uslovom ako se preveze sekundar na tacno odredjen nacin , i opet bi to bila recimo samo neka privremena solucija , jer cak i tako prevezan nije bas 100% prilagodjenog sekundara na standardne impedanse zvucnika .

 

- Te izlazne EL34 na sasijama su obicno Siemens , Telefunken ili pak Philips , izuzetnog kvaliteta . sve u svemu ako nadjes par dobrih duplih C jezgara i namotas kako valja za izlazne mogao bi da naparavis dva izuzetno dobra 100W  A klase bloka , predlazem ti modifikovanu Mullard 5-20 topologiju .

 

 Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto volim konkretan info .... :D

 

Banat - da nemas u furdi par tih instrumenata sa Iskri ?

 

   Burazeru

 

Ni meni nije jasno kako ih nemam ali ih zaista nemam !

 

  :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvao dedu. Kaže da je prošlo previše godina da bi se sjetio,ima oko 80 godina ,probati če da nadje sheme transformatora,ako jih još ima.Hvala za baš konkretne informacije!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvao dedu. Kaže da je prošlo previše godina da bi se sjetio,ima oko 80 godina ,probati če da nadje sheme transformatora,ako jih još ima.Hvala za baš konkretne informacije!

 

 

 

 

znam i majstora koji je pravio izlazne trafoe za iskru

 

 

ako je tako kako si napisao - pozdravi Dedu od postovalaca iz Srbije ....... i zamoli ga da se potrudi - da prenesemo takve izvanredne recepte sledecim generacijama

 

niko se od toga nece obogatiti , a greota je da se zagubi ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Samo ručka je nova igračka ili je cijeli Garrard novodošao? Je li to 301?
Ručka je lijepa. Nemam pojma koja je , ali mi se sviđa na izgled. :D

 

EDIT: Sad sam si uvečao sliku i vidim da piše 301. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...