Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Bolje da nisam... Franu Lasića nisam mogao da smislim ni kad je bio popularan među šiparicama, a kamoli ovako mator... Neka, za skrečovanje će biti dobar  :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se ponovio srebrnim vizuelno perfektnim sistemom sa ruckama i metalnim rekom na tockicima: PS11, TA11, ST11L, TC188SD i stotinak ploca medju kojima su se nasli Fleetwood Mac Rumours, ELP - Picture at Ex.., Santana Caravanserai i jos mnogo bisera iz vremena sedamdesetih, naravno Philips, RCA... Ne znam cemu ce mi ali ovakvo vizuelno stanje sa originalnom Sony iglom bilo mi zao da propustim

 

Kupljeno ali nije jos stiglo i LL1540

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se ponovio srebrnim vizuelno perfektnim sistemom sa ruckama i metalnim rekom na tockicima: PS11, TA11, ST11L, TC188SD i stotinak ploca medju kojima su se nasli Fleetwood Mac Rumours, ELP - Picture at Ex.., Santana Caravanserai i jos mnogo bisera iz vremena sedamdesetih, naravno Philips, RCA... Ne znam cemu ce mi ali ovakvo vizuelno stanje sa originalnom Sony iglom bilo mi zao da propustim

 

Kupljeno ali nije jos stiglo i LL1540

 

Opaa bato!!!  Hoće li biti fotkica sistema ? ... ovako nešto nikada nisam video u rack-u :mellow:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle duzeg vremena napravismo osovinu za vrtilicu pa krecemo eto u nepoznate vode,naravno da ce mi trebati pomoc kad krenem sa projektom sa predlozima kako ,sta,gde itd.Osovinicu sa lezajem sam sam konstruiso i nacrto kako sam ja mislio da ce biti naj bolje ali videcemo da li ce bas valjati. :dubbio:

post-1362-0-86166400-1404249636_thumb.jp

post-1362-0-49998400-1404249807_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle duzeg vremena napravismo osovinu za vrtilicu pa krecemo eto u nepoznate vode,naravno da ce mi trebati pomoc kad krenem sa projektom sa predlozima kako ,sta,gde itd.Osovinicu sa lezajem sam sam konstruiso i nacrto kako sam ja mislio da ce biti naj bolje ali videcemo da li ce bas valjati. :dubbio:

Najjednostavniji način za proveru kakvoće osovine je malo ulja i mora teško da ulazi, kao klip u cilindar amortizera - ako tek onako upadne nije dobro - kad se izvlači, takođe mora da ide lako ali pred kraj mora da pruži otpor kao kad se vadi čep iz boce i skoro da uradi ono "plop"... Poliranje ili brušenje obe površine do maksimalne glatkoće je takođe veoma preporučljivo. Uostalom, šta sad ja imam tu da balavim, znaš i sam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavit ću temu slijedeći tjedan kad planiram početi mozgati. Sad sam još malo zauzet drugim misaonim aktivnostima - štrebam električni i strojarski dio vučnih vozila. :D

 

Kutiju sam davno spasio sa nekog krupnog otpada, ali trebat će ju dosta srediti da bude funkcionalna i sigurna za imat ju u kući.

LDR je od Uriah Daily-ja sa stranice "Build an amp" ili tako nešto. I to sam kupio ima već koja godina. Ne znam jesu li današnji kitovi isti ili je nešto mijenjano.

Set za daljinsko upravljanje sa relejnim odabirom kanala i Alps potom (barem piše da je Alps) je sa ebaya iz Kine. To ću još morati otkriti kako i gdje da ukradem signal i dovedem ga na LDR. Iskreno, još nemam pojma kako to napraviti. Ne bude li išlo ili ako nešto zdimim pokušavajući bite će bez toga. :rofl:

A sam preamp imam na piku već barem dvije godine otkad ga je na hrdiya objavio Davorin. Napravljeno je do sada nekoliko primjeraka od strane drugih članova i svi su zadovoljni.
Koristi 13DR7 lampe, odnosno jednu njihovu polovinu po kanalu. Specifična je i po tome što u data sheetu traži 450mA struje za grijanje. Tamo u podforumu o izvorima napajanja sam postavio temu o pravljenju strujnog izvora, odnosno postavio sam temu ni ne znajuči što trebam pitati. Pomogli su mi dosta Guja i Impuls, a ako sam nekog izostavio neka se ne ljuti. EDIT: I Lazar i ZZZ! Kako sam samo zaboravio!
Bez pomoći članova koju dobijam uglavnom preko PM-a (ne puškomitraljeza nego "Private Message" :D ) ne bih znao niti kakve elemnte da tražim tokom nabavke.

Kondenzatori su svi ruski - što PIO, što teflon, što PETP, osim prvog u napajanju koji je Vishay 100uF. Takav rus ili motor radni kondenzator bi tražio da se drugačije snađem za kutiju jer i ovako mi je tijesno unutra.

Nabavljena je (skoro) paučinasta žica od srebra 0,3mm i teflonske cjevčice, a nabavljena je i pamučna cijev ako mi se sprdne. Ne znam ima li smisla, ali čovjeka vesele i manje gluposti, pa zašto onda ne. :D

 

EDIT: Na kraju ne napisah što je tu novopridošlo. Novopridošli su limovi oblikovani prema kondenzatorima tako da ih mogu sve staviti u kutiju bez lijepljenja. Moram još smisliti nekakav lim koji će držati lampe "u zraku" jer nemam još ništa što bih iskoristio kao poklopac, pa da cijeli preamp izradim na tom komadu lima. Ovako će poklopac kad bude stvarno biti samo poklopac sa rupama za ventiliranje i za lampe koje ću izvuči van da mi ne griju LDR-ove.

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nice! :D

Što ide iza USB/I2S interfacea kod tebe? (Vjerojatno ćeš poželjeti napisati kratko: "DAC" ili još bolje "Kabel" :rofl: )

I nisi li već ranije imao neke pločice sa Pass/Sony Vfetima? ili sam polupao lončiće? :unsure:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nice! :D

Što ide iza USB/I2S interfacea kod tebe? (Vjerojatno ćeš poželjeti napisati kratko: "DAC" ili još bolje "Kabel" :rofl: )

I nisi li već ranije imao neke pločice sa Pass/Sony Vfetima? ili sam polupao lončiće? :unsure:

 

iza ovoga ce ici ili Buffalo ili nesto even more custom

 

sto se tice pcbs , zadnje behu pridosle za F6

 

a za pravi SIT su pcbs u pripremi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...