Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ko je to jos u Swe? :o

 

"Daklem - iz Danske..." :signhere: (a ako ti kaže ko je još u SE, znaš da će morati da te eliminiše.... :rofl:)

 

:character13:

 

PS. dobio sam Grozne vesti... :respect: do :crazy:

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Daklem - iz Danske..." :signhere: (a ako ti kaže ko je još u SE, znaš da će morati da te eliminiše.... :rofl::character13: PS. dobio sam Grozne vesti... :respect: do :crazy:  :BeerMugCheers:

Grozne vijesti su Doktorski izljecene pa nisu vise grozne :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam nešto gledao u SL-Q2 ali sam se ipak odlučio za SL-150/1500, prvo, treba mi (kvalitetna) baza a ne kompletna sprava, na SL-150/1500 se ručica jednostavno stavlja ili skida dok kod ovih koji imaju polu ili full automatiku podloga/osnova za ručicu nije deo koji se može odstraniti bez devastiranja baze...

Deluje mi da nije neki veliki problem odstraniti rucicu ni na SL-Q2.Samo se odsrafi nekoliko zupcanika i poluga sa donje strane i gramofon postaje manuelni, a onda je lako skinuti i rucicu.Ima u bazi rucice jedan prekidac koji ukljucuje i iskljucuje motor kada rucicu stavimo na plocu ili vratimo na odmoriste,ali se, kapiram, i on moze premostiti/odstraniti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada sam rekao "odstraniti" onda sam pod tim podrazumevao kompletno odstranjivanje svega tj mogućnost da ili baza ostane ravna ili da se na mesto gde je inače pozicionirana ručica može ukrojiti adapter ploča koja se posle, jel, koristi za neku drugu ručicu, a bilo kada kasnije, da se izvorna ručica može vratiti u originalnu poziciju. Većina tzv "odličnih kopija Technicsa 1210" ima mogućnost da se kompletna ručica odstrani kao što se to može izvesti na SL-150/1500 a kasnije vratiti, kod tih tzv kopija su na žalost motori uglavnom prilično jadni (najbolji test je blago dodirom prsta sa gornje strane tanjira polako izvršiti dodatno opterećenje - motor odmah počinje da klokoće)  a ručice su uglavnom u najmanju ruku neozbiljno napravljene, neretko je headshell napravljen od štancovanog magnetičnog lima :notthinking:  tako da ako nekoga i zanima kako to da sam kupio DD gram a uvek zagovarao da se isti izbegavaju, onda sam prvenstveno mislio na low-end/budget uređaje... Dobar uređaj je jednostavno dobar a sve ostalo il je odlično ili je nezanimljivo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3809 x 2.....

 

 

 

 

Predlažem IB sa po 6 petnaestica na svakoj strani. Takozvani "zvučni zid" :D

Lijepo izgledaju. Čestitam na dobroj kupovini.

 

Tann u svaku prostoriju, i to u OB :)

 

imam i ja novih skalamerija, služe za zvučno tretiranje (svih) prostorija :)

 

Postavljena slika

 

 

Je l' se ovi elementi vežu u seriju ili paralelu? Gdje ima data sheet za skinuti? :D

Dižeš još nekoliko redova cigle kad već radiš krov? Tako ćeš uz Steina imati svoju vlastitu dječju sobu za igračke. 

Moj tavan je uređen za živjeti (brodski pod na stropovima, močvarni hrast na podu, dovedena je čak i voda, mini kuhinja, struja, balkon), ali je pun nekih dimnjaka, "stolaca" (ono gdje se na sredini vežu grede) i takvog je oblika da je neupotrebljiv za slušaonicu. Šteta.... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlažem IB sa po 6 petnaestica na svakoj strani. Takozvani "zvučni zid" :DLijepo izgledaju. Čestitam na dobroj kupovini.

 

 

 

 

 

uopste nije definisano ciji su , niti je to u ovom trenutku bitno

 

kad volemo da ciganimo , to nam u krvi ...... :rofl:

 

prvo da se srede , lako je posle za trivije o posedovanju ......... neko ce vec sigurno uzivati ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dižeš još nekoliko redova cigle kad već radiš krov? Tako ćeš uz Steina imati svoju vlastitu dječju sobu za igračke. 

Moj tavan je uređen za živjeti (brodski pod na stropovima, močvarni hrast na podu, dovedena je čak i voda, mini kuhinja, struja, balkon), ali je pun nekih dimnjaka, "stolaca" (ono gdje se na sredini vežu grede) i takvog je oblika da je neupotrebljiv za slušaonicu. Šteta.... :(

 

 

Ne, skupo bi to bilo, morala bi da se prekombinuje cela krovna konstrukcija, napravi stepenište, struja, voda kanalizacija, izolacija.... A moj WAF je infinite, pošto je nemam, pa mi niko ne brani da se igram :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada sam rekao "odstraniti" onda sam pod tim podrazumevao kompletno odstranjivanje svega tj mogućnost da ili baza ostane ravna ili da se na mesto gde je inače pozicionirana ručica može ukrojiti adapter ploča koja se posle, jel, koristi za neku drugu ručicu...

Mislim da se kod SL-Q2 uz malo truda i paznje moze uraditi i to...

Ovo je slika skinute osnove rucice: Postavljena slika

 

...a ovo je slika na kojoj se vidi kako je ista zasrafljena na bazu:

 

Postavljena slika

Zanimljiva budzevina od delova SL-Q2 :) :

http://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/34126-opus-3-cantus-parallel-tracking-arm-22.html#post2214788

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigla "nova" vrtilica...

Matori telefunken S600-deluje jako kvalitetno napravljen i jako lepo svira.

Ručka je ortofon AS-212, a ketridž je shure V15 III.

Lift na ručki treba da se popravi-sada naglo pada a veoma polako se podiže. :msn-rofl:

Jel ima neko rezervnu iglu za V15 III da mi pozajmi/proda ?

post-14-0-44409100-1402745450_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...