Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

...Ja se inace belezim za DiyFest sa Betom :guitarplayer:

A imaš li ideju kako ćeš da je transportuješ?

Za tu godzilu treba ti dozvola za vangabaritni transport  :bilder:

 

Z-M...ne znam da li da pravim bilo šta od pojačala-bolje da sačekam da neko od kolega reši da otuđi svoju pa lepo uštedim i para i živaca.

Mada, stvarno je poseban osećaj kada ti kao totalnom duduku proradi pojačalo iz prve (pa makar i uz telefonsko puštanje u rad u trajanju od par sati :hihihihi:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a kakav je mucenik taj s KP, vazno da je napravio 2 maske a to sto je stavio 4x manje elektrolita u napajanje to nikom nista (ili 8x u slucaju da je ta njegova od 30w).... uzasi priucenih svajsera srBskih....

 

pa nisam ja sad prvi put nahvalio hiragu, nemojte da sad  radim search po starim postovima. meni je to bio i ostao benchmark za najbolje dokle solid state (koji sam cuo) moze da dobaci barem sto se tice zvuka koji volem. hvalio sam i onog malog krella za slusalice od 5 vati u a klasi za koji sam uvek mislio da najbolje svira muziku od svih krellova. pa sam hvalio i F3, i stare marantze u pravoj a klasi (esotec serija, PM-4 pa navise). a verujem da dobar SIT moze sve to da zadene za pojas ali to tek treba da cujem.... i tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve pise na one tri strane

verovatno...

a mozda i ne

ti ces bolje to znati

recimo mislim da je kod hirage jako vazno da ulazni tranzistori 4 kom 2 para

budu upareni ne samo po elektricnim vrednostima vec i termicki?

to jest da se te vrednosti i uparuju u paru termo-vezanih tranzistora?

Giesberts iz elektora je nesto pisao na tu temu posto neki njegovi nacrti

kako sam kaze koriste na ulaznom delu hiragin koncept...

.

dok je JLH prva verzija, a verovatno i ostale ne toliko PP

i potpuno je drugi koncept?

Prva verzija JLH ima sprezni C posto je jednostruko napajanje u pitanju i oko te tacke.

J. Curl daje u papirim osvrt na kvalitet i sopstvene tastove i iskustva sa spreznim C na tom mestu generalno...

.

takodje za A clasu moze biti koristan i clanak N. Pasa, jedan od prvih za zen seriju ampova

gde daje chart kako bi po njegovom misljenju, a na osnovu tehnickih argimenata, trebalo

dimenzionisati i primeniti mrezni trafo. Recimo njegova preporuka u tom PDFu za snagu od 50W u pure a clasi

je 1500W trafo ako se ne varam. Postoji i neki diagram koji dosta toga govori.

.

Mislim da ako bi se uzeli u obzir ti komentari, pojacla u a klasi ne bi imala onu mellow notu u donjem delu

sa signaturom i slicnoscu materijala, i kompresiju u centralnom delu...

i upravo na taj nacin vrsila neku vresu korekcije vecini "standardnih" zvucnika koji poslovicno imaju suprotan

karakter?

.

cisto neka zapazanja

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Ljudi, dajte malo skinite nogu s gasa! Ne mogu ni da privirim do onog Zenovog RAR-a! :buehehe:

 

 

Error (509)

This account's public links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!

 

Sta je u opste bilo u ovom fileu, nisam mogao da otvorim od kako je okacen :(

Isti error kao kod Zeroa........

 

@Zen

Imas li neku semu od onih monoblokova iz posta #3473?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao sam Hiragu (ko zna koja verzija) i to je bilo jako lepo :-)

 

Kod Impulsa ako se ne varam?

 

Meni je zvuk bas bio legao...Dobro bi bilo imati jednu Hiragu na eventualnom DIY susretu...Da se eventualno uporedi sa nekim novijim konstrukcijama. Ja se inace belezim za DiyFest sa Betom :guitarplayer:

Evo je svira bolje od Karana KAS270 hahaha.

 

PS

U poplavi kojekakvih gluposti na forumu ovo je pravo osvezenje...Pitanje za modove: jel moze tema da se stavi na ignore listu?

ti Betu, anubis Hiragu, i eto veselja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nova igračkica.

 Sony Ericsson MH 100 . Bluetooth, hands free , ...

Postavljena slika

Interesasntna sprava. Inicijalno namenjena za model AINO kojim je Sony Ericcson ulazio na polje touch telefona ali sa snažnom podrškom za multimediju ( i konekciju na PSP3).

Nisam baš nešto očekivao od handsfreeja pogotovo ne u HiFi. Ali..

Uz slušalice

Postavljena slika

daje neverovatno dobar zvuk. ( telefon SE k800i). Toliko dobar da sam malo eksperimentisao. povezao sam MH100 ( bluetooth) na sve kompjutere sa BTom i ovaj mališa postaje ne samo handsfree već i target za BT streaming muzike. Iz omiljenog playera se samo usmeri stream na BT i veselje počinje. Na samom uredjaju su tasteri za Pause, Play, Next, Previous pa možete da komandujete vašim playerom.,

. Koliko sam malo poslušao ( zbog nedostatka vremena) čuje se bolje kada se šalje sa telefona nego PCa što mi je dosta čudno. Još ću to ispitati a naknadno sledi i povezivanje na HiFu.

Interesantan je neki minimalistički HiFi samo BT i zvučnici. Slanje sa telefona, tablčeta, laptopa,...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

inace najbolja zica koju sam probao u zivotu. i miris i ukus, i bas i detalji i muzika!

 

 

 

Koja je to žica? Nešto diy ili "brend"? Zašto dvostruki kabel? Daj, raspričaj se malo sad kad si joj dodijelio titulu najbolje. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja je to žica? Nešto diy ili "brend"? Zašto dvostruki kabel? Daj, raspričaj se malo sad kad si joj dodijelio titulu najbolje. :)

 

http://www.duelundaudio.com/Cable.asp

 

moj je stari, uradjen za zivota stana duelunda. ovitak je od voskirane svile. dvostruk - pa isti je ko i svaki kabl na svetu, samo sto su tako izolovali svaki vod.

 

ma zajebavam se da je najbolji. zna se koliko su meni zice vazne. uzeo sam ga kao referencu za pravljenje DIY kabla od istog proizvodjaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...