Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

njet. prodavac nema. kenjalo navodno nema - mada mislim da bi neko ko je blizak njemu mogao da priupita. ja ne znam coveka.

 

inace je onaj gore ESS tower prodat, upravo mi javljeno. izvinjenje ako sam nekoga uzbudio.

 

 

Ne znam ni ja. Ne znam ni ko je blizak njemu.

 

Shit. A baš mi se svideo zvukić sa grama to veče (mnogo više nego digitalija) i mislim da je delom do strašne vrtilice, a delom do njega/preampa.

 

 

treba da moze negde da se nadje Welborne Labs shema za njihov Compleat Phono - ovo je neka varijacija na temu.

 

mislim ko hoce da se aka da skida semu sa onoga sto je unutra, koliko se moze skinuti, moze da dobije preamp da se bakce sa time. ako ce obeca (javno) da nece da svajsuje po njemu:)

Mislim da se više isplati da vam Đorđe to napravi. Nije problem povezati se s njim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da se više isplati da vam Đorđe to napravi. Nije problem povezati se s njim.

 

I ja mislim isto ali kaže čovek da nema šemu. 

Mislim da SilverSurfer sa HiFiles ima kontakt pa ću da kontaktiam njega za Kenjalov broj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se ispostavi da je tako, onda će da sledi švajsovanje sa Anubisovim preampom...

 

Meni nekako uvek ostane višak šrafova :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Phono sam i kupio od Silver Surfera. On nema semu. Moguce da mu je nezgodno da trazi od Djoke posto je oba uredjaja koja mu je on napravio prodao.

Od ta dva jedan svira sa Marten Django a drugi sa Kuzma i Oris Swing.

 

Neka vas spoji sa Đorđem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kud mu darnu u Pasa i mosfetove

vidiss da je morao da potegne cevi na branik otadzbine...

:hihihihi:

 

 

ma kakvo branjenje Pass-a ( bas njemu treba da ga neko brani ) , nego da ne ispadne da je ovdasnjim svajserima najbolje sto su culi bas i samo FW ........ :rofl:

 

recimo da pravo napravljeni JLH (kasnija DC iteracija) veoma bogato zvuci , kao i kulturno napravljen MF A1 izlazni stepen ; u tom slucaju razlike izmedju ta dva i 20W Hirage su pitanje ukusa ( pa bila ta Hiraga origigi ili dobar klon)

 

bilo nekad , pa se culo kojecega ....... sad se omatorilo pa me bole uvo ...... :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bio jedan mali JLH ovde u sobi. a bio i veci, njega i posedovao - kupio ga decko sa foruma koji zivi u herceg novom. a nekad se i A1 posedovao, davno. nemodifikovan, doduse. da ne bude bas da pricam napamet. daleko je to od toga da bude ista klasa, ali dopustam da ima sistema na kojima je svejedno. hiraga je nesto posebno, stojim pri tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mda , poredjenja (koja pominjem) obavljena na KH ;

 

u vezi A1 - napisah - posteno napravljen ali samo izlazni stepen ; onaj njegov preamp stage nije vredan imena koliko je los a 75W potrosnje sa trafoa od 75W ne treba komentarisati

 

za JLH - iteracija od pre desetak i kusur godina , DC sprega , sa dva para izlaza MJ15003 (ako se ne varam , mrzi me kopati )

 

za Hiragu nije toliko kritican tip izlaznih tranzistora , koliko je bitno nastelovati mirnu struju za bash odredjen THD spectra ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svi ampovi bilo JLH ili Hiraga ili sta god vec u kod nas u DIY sto sam imao prilike da odavno pogledam i poslusam

nisu imali (sa velikom verovatnocom uparene tranzistore, vecina cak ni originalne po shemi tipove, nego zamene

i svaki je imao jedan teafo za oba kanala tehnicki verovatno ispravne vrednosti ali nedovoljne mase za pravu stvar.

i takodje je skoro svaki primerak imao predimenzionisane vrednosti C u napajanju vise puta pa i desetinu puta vece nego sto je na shemama...

.

mozda nisam u pravu ali

svako dalje poredjenje sa bilo cim nije relevantno

dok se eventualno prvo ne urade poredjejnja

sa odiginalnim izvedbama konstruktora...

i "poboljsanjia" koja stvarno nesto znace a ne degradiraju originalnu zamisao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao sam Hiragu (ko zna koja verzija) i to je bilo jako lepo :-)

 

Kod Impulsa ako se ne varam?

 

Meni je zvuk bas bio legao...Dobro bi bilo imati jednu Hiragu na eventualnom DIY susretu...Da se eventualno uporedi sa nekim novijim konstrukcijama. Ja se inace belezim za DiyFest sa Betom :guitarplayer:

Evo je svira bolje od Karana KAS270 hahaha.

 

PS

U poplavi kojekakvih gluposti na forumu ovo je pravo osvezenje...Pitanje za modove: jel moze tema da se stavi na ignore listu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cini mi se da je bas kod hirage od vitalne vaznosti uparenost tranzistora.

I to ne samo izlaznih, vec mozda vise ulaznih tr.

To nije moguce kao sto vecina diyera radi

ode i kupi par komada i to iz razlicitih serija a ponekad i od razlicitog proizvodjaca

postavi malo podesi i kaze - svira :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...mislim...

Anubis nahvali Hiragu :). Već vidim horde DiY-era kako hrle da naprave pojačalo koje su do pre godinu dana davali u po cene delova, za tepsiju ribe, bacali u bunar...

Ja bih lično voleo da je čujem, čisto da vidim u čemu je larma...hmmm, mogao bi i da našvajsujem sebi jednu :svakatidala:

EDIT:

Neverovatno, eno jedne na K_P skočila joj cena sa 150 na 250e :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

disclaimer - i moje babe Bajazzo bi radio daleko bolje no sto je radio - da mu aknes dobar trafo pa 39mF-1R-189mF filter

 

daklem - Chakijice - stogodj pravio , gledaj tako

 

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...