Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

elem .......... evo vam pa citajte : https://dl.dropboxusercontent.com/u/20665608/Revue%20Audiophile%201977-1995.rar

 

 

veoma interesantno stivo , sa ne samo istorijskim znacajem ; videcete da su Hiraga & Co. jos tada dosli do veoma zanimljivih zakljucaka ...... ali je bitno reci da nisu bili prvi u tome

 

no , kao i u svemu ostalom , i u FiFiju se sve vrti oko mode , i svaki dan se ponavljaju placebo efekt zavrzlame

 

elem , u stivu ce se naci jos boljih specimena od pominjanog 20-watt-era , koji jeste kamen temeljac na polju pojacala male snage ....... ali niti je najuniverzalniji , niti je najbolji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa hiraga svakako nije u modi, narocito ne otkako je svako kome se ne tresu ruke za malo para sebi nasvajsovao neki F3, F5, aleph i slicno. ko se danas bavi hiragama? kome trebaju pojacala sa pola farada ili faradom u napajanju i prigusnicom od 3 kila pored onoga sto je pass minimizirao i pojeftinio?

 

ja sam samo pricao o tome kako se cuje (ili sto bi reko siroma - kako peva) originalna hiraga, a cuje se strahovito. kroz ovu sobu svasta prolazi a malo je izlaznih stepena koji na keca ostavljaju ovako dobar dojam. mislim - cuo sam i ranije razne hirage i neke su bile spektakularne, recimo lemiceva, ali su sve bile svajs na kojima je neko nesto pametovao i improvizovao pa je uvek lebdela senka sumnje koje ovde nema.

 

ako je uvrezeno misljenje da je F3 najblize sto SS moze da se napravi da svira kao SE trioda, onda bi ljudi stvarno trebalo da cuju ovo. mozda su izoblicenja - kao u slucaju trioda - mozda je nesto trece, mozda je najobicnija dobra sinergija, tek nisu ludi mnogi francuzi koji ovo ne diraju iz kuca, recimo le cleach.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja i komentarisah na konto original Hirage , a ne verzije gluvih telefona ..... od kojih je jedna od sto bila uradjena kako bi je Jean uradio ;

 

lepo je to , i sve je u THD spectra ( kako je to i rastolmaceno u clancima ) ,ali ........ mislim - ali ...... sve sam vec napisao

 

F3 je tri i po koplja blizi karakteru SE triode , ali u tvojoj sobi evidentno vise vode pije Hiraginih 20W nego stepen slicnosti THD spectre sa SET-om

 

sorry , must fly .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1 i od mene, hvala ZM.

 

jos da se nadje oridjidji l'audiophile preamp, onako kurioziteta radi. ako neka zna gde ima, neka vice.

 

 

e da, samo da kazem (posto se pominjalo na forumu) - ovde gde sam nasao hiragu ima da se kupi originalni par dr.heil ESS kabineta. nesto fantasticno. da imam jos jednu sobu za zvucnike povelikih gabarita, uzeo bi ih samo na racun toga kako izgledaju, sve i da ne znam kako rade, a rade.

 

ovo

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beše neki problem sa izlaznim za Hiragu ? Nema originala šta li, pa su ljudi trpali svašta... Ako je tako, nije ni čudo što ne zvuče kao origigi. Reče mi Lemić da ima set rezervnih origigija u šteku za pu pu ... ne daj Bože :) (ako se nešto dobro sećam)

 

Samo, ona njegova hiraga je smrt u diskoteci... Odrađena ful ful.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, samo sto je i on spalio originale pokusavajuci da nadje optimum izmedju biasa i grejanja pa mu je Miroslav Petrovic nasao neku zamenu. Na ovoj Hiragi sto je kod mene su stavljeni dodatni hladnjaci na tranzistore pored standardnih (fabrickih).

 

Inace se slazem za tu Miletovu, fantastican amp. Nazalost nije vise kod njega. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E jbg-a. Nisam znao da ih je popalio.

 

Bilo kako bilo, ako je on otuđio tu Hiragu, onda je sigurno prešao na nešto, za njega, bolje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mda :)

 

Nego, jesi li provalio šemu za onaj preamp by DjK koji smo slušali ono veče ? Ne bi bilo loše imati to u šteku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, dajte malo skinite nogu s gasa! Ne mogu ni da privirim do onog Zenovog RAR-a! :buehehe:

 

 

Error (509)

This account's public links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konacno stigle :acute:

 

 Ostaje samo da nadjem taj famozni brezov sper :stink:

 

 

Daj za nas - kako Stein kaže:"Sa jeftinijim ulaznicama" - što je na slici?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Nego, jesi li provalio šemu za onaj preamp by DjK koji smo slušali ono veče ? Ne bi bilo loše imati to u šteku.

 

njet. prodavac nema. kenjalo navodno nema - mada mislim da bi neko ko je blizak njemu mogao da priupita. ja ne znam coveka.

 

inace je onaj gore ESS tower prodat, upravo mi javljeno. izvinjenje ako sam nekoga uzbudio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

njet. prodavac nema. kenjalo navodno nema - mada mislim da bi neko ko je blizak njemu mogao da priupita. ja ne znam coveka.

 

inace je onaj gore ESS tower prodat, upravo mi javljeno. izvinjenje ako sam nekoga uzbudio.

 

 

Ne znam ni ja. Ne znam ni ko je blizak njemu.

 

Shit. A baš mi se svideo zvukić sa grama to veče (mnogo više nego digitalija) i mislim da je delom do strašne vrtilice, a delom do njega/preampa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ni ja. Ne znam ni ko je blizak njemu.

 

Shit. A baš mi se svideo zvukić sa grama to veče (mnogo više nego digitalija) i mislim da je delom do strašne vrtilice, a delom do njega/preampa.

 

treba da moze negde da se nadje Welborne Labs shema za njihov Compleat Phono - ovo je neka varijacija na temu.

 

mislim ko hoce da se aka da skida semu sa onoga sto je unutra, koliko se moze skinuti, moze da dobije preamp da se bakce sa time. ako ce obeca (javno) da nece da svajsuje po njemu:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...