Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Impuls ... lookin' nice :)

 

0waf :oke:

 

 

Tenx! Još da mi je Kinez poslao shemu ili bar blok dijagram bilo bi mi lakše, ali snaći ću se jer oko mene stoji "armija drugara". ;)

 

Impuls, sad sam tek pogledao pločice i vidio da je to Electrocompaniet clone. Što misliš, ovako unaprijed, koliko je vjerno kopiran originalni "nacrt"?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji mala razlika izmedju originalne seme za 120 i ove. Razlika je jer originalni koristi jedan strujni izvor za ulazni kmplementrni dok u ovoj varijanti i ulazni jfet-ovi imaju strujni izvor. Ako ne bude dorbo sviralo uvek mogu da stavim otpronik. Sem toga zastitno kolo je drukcije a i ja nacrtani su 2sa1186 i 2sc2837 na plocici iako bi trebali 5200/1943.

 

Sema je ovde http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/219735-new-electrocompaniet-aw120-clone.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji mala razlika izmedju originalne seme za 120 i ove. Razlika je jer originalni koristi jedan strujni izvor za ulazni kmplementrni dok u ovoj varijanti i ulazni jfet-ovi imaju strujni izvor. Ako ne bude dorbo sviralo uvek mogu da stavim otpronik. Sem toga zastitno kolo je drukcije a i ja nacrtani su 2sa1186 i 2sc2837 na plocici iako bi trebali 5200/1943.

 

Sema je ovde http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/219735-new-electrocompaniet-aw120-clone.html

 

:hi:

Bit će zanimljiv projekt. U idealnom slučaju sa originalnim AW za usporedbu. Lako moguće da DIY varijanta pokaže više od tvorničke znajući tvoje poznavanje raznih modela istih komponenti (kondenzatora npr.) i njihov utjecaj na zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je nešto što bi svaka kuća morala da ima :)

 

Postavljena slika

 

I ovo:

 

Postavljena slika

 

i sve zajedno:

 

Postavljena slika

 

Ona tri prcmoljka su interesantna: MSM317 Access Device - kombinuje wireles router, 4 portni hub, od čega je jedan port pass trough 1GB, 3 po 100MB i jedan nosi napajanje (za IP kameru npr). Ostatak - gigabitni switch i router.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od svega Ti fokusirao samo Tika:)

 

Ništa od svega meni nije palo na pamet, već prijatelju koji radi računarske mreže. Kod njega radi ista konfiguracija oko pola godine. Kaže bez greške. Probao sam NAS - vuklo HD filmove sa 3 računara - bez frke. U pola filma sam izvadio jedan disk na živo - bez frke. Jedino što se rebildovao pola dana :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...