Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ovo nije kao novo, ali pre nekih dvadeset godina jeste bilo novo. Moj prijatelj i ja odlučili da mu napravimo i gramofon. I napravismo ga. Poslednju deceniju, mislim da je brojao muve i paukove na polici u garaži a sinoć sam ga i zvanično preuzeo i strpao u gepek da se lepo vrati kod mene na jedno sređivanje i upgrade a potom, ostaje mi kao još jedna dobra uspomena na mlade dane...  Neće više drugar da se petlja sa njim a ploče već odavno nema pa mi poklonio svoju polovinu projekta... Zasad samo šta se pre čišćenja vidi u gepeku...

 

post-13-0-93750500-1366306674_thumb.jpg post-13-0-72779000-1366306683_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje dete srećom ume da hoda i bez kolica. Još malo pa će pitati da li i njen dečko može s nama...

 

edit: Ovo nije bilo kakav gramofon. Prečnik mata je 295mm pa sračunaj koliki je tanjir a potom i gabariti osnove... S obzirom da ovaj auto i nema gepek (pogotovo ako se poredi sa karavanima i 4.5metara limuzinama - auto je dugačak 3790mm spolja) mislim da iza zadnje klupe ima više nego dovoljno mesta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Култни грамофон г-дина Вердиеа сам видео у "Стерео"-у осамдесет и осме, чини ми се. Шокирао ме приступ и изглед, али га никад нисам ни видео ни чуо. Као ни његове цевне појачиваче. Овај преамп ми се допао одмах на први поглед, минимализам, мала кутија (гвожђе, 3кг), пасивни преамп, али са могућности активног рада. Уз пре је стигао и исправљач, за активни режим. Пробао сам га на активним Грундиг кутијама (оне су прошли викенд одпутовале у Немачку) - одлично, а са укљученом струјом страхота. Искрено говорећи, ја нисам ни знао да Грундиг може тако ЈАКО и жестоко да праши.

Један потенциометар је прекидао, и ја контактирам Г-дина Вердијеа да ми каже које да купим потове, да их заменим оригиналима. Иначе, преамп је 93-е коштао 1300 марона, а то им је био и најјефтинији производ који су направили . Ево одговора (обожавам овог човека) :

Dear Mr Manojlovic,

Those potentiometers have nothing special.

The same can be found everywhere in all electronic shops.

Nevertheless, if you don't find them - that seems impossible - I will send them to you.

Best regards.

J.C.VERDIER

Онда ја отворим кутију и ... ни трага од неких егзотичних решења или елемената.

Ево слика са горње и доње стране. Сликао сам у великој резолуцији, али сад само смањујем. Најлуђе је то , што ово СТВАРНО ради посао. СаХ ће ми средити оне несретне СЕТ-ове, па ћемо онда видети. Преамп је и купљен за њих.

Невероватно је да сам ја ово сликао, окачио слике и нисам приметио да нема оп ампа ! Ево га, само подножје на слици ... Има ли неко идеју који оп амп да пробам? Немам схему, али покушаћу да нађем..

post-606-0-78237500-1366377949_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revox samo gomila software, +++

:respect:

 

upravo tako

 

A to je svakako za pohvalu. Bez softwarea sve ove skalamerije vrijede samo tehno fetišistima.......... :)

 

naravno

 

danas pokupih u zamjeni

 

post-38-0-67580600-1366384788_thumb.jpg

 

fenomenalan snimak - jazz wax rec

 

:skrivanje:

 

p.s.

 

od hardwera fijam samo glave :whistle2:

biće radi toga što ih nisam mogao imati kad mi se htjelo

pa velim da se obezbedim kad se može :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revox-e 

 

Kind of Blue !!!  ,

 

to je i jedan od mojih omiljenih Jazz albuma !!!  

 

:BeerMugCheers:

 

album je fenomenalan, evo ga vrtim drugi put mada ja za ovakvu svirku rano

 

ostaviću ga za oko ponoći :wink2:

 

I šire...

 

naravno

 

Potpis! :BeerMugCheers:

 

:wink2:

 

cek da vidim kroz prozor   :wink2:

 

nemoj čekaš nego na berzu i dako ga nađeš

 

ovaj LP me atmosferom podsjeća na In the silant way

 

Imao sam ovaj album davno mislim PGPRTS ali se ofuco pa sam ga makao

 

to je idući LP od čika Miles-a koji se mora nabaviti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...