Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Посредовањем земунске везе добих гумице и ролере  :clapping:.

Овом приликом се захваљујем колеги Ревоксу , роба је изузетног квалитета.

Наравно захваљујем се колеги из Земуна али његов надимак неће бити објављен да не би после имао проблема у земунском клану :dubbio:.

Препознаће се он.

Морао сам умањим слике јер немам могућности за већим, неда форум па то ти је :blink:

стоН_Колд

za problem slika obratiti se WebHamsteru na PP ; kao sto rekoh - nemoguce da si ti jedan ispunio kvotu od 500MB , kad ceo forum nije toliko tezak

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ne znam šta je ovo. Znam da je 2x vodič, pun presek + 1x koaks, oklop spolja karbon, i set od 4 RCA konektora... Saznaću više kada krenem u seciranje i terminalizaciju...post-13-125682731909.jpgpost-13-125682734115.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otvorio sam kraj kabela i nakon što sam teškom mukom isekao snake skin (karbonski oklop, tzv zmijsku kožu), došao sam do crnog omotača, zajedničke izolacije od nekog materijala, negde je na pola puta između gume i silikona. Ispod toga, lepo, gusto upleten bakarni coax, ispod toga, alu folija, srebrna spolja, plavkasta iznutra, a unutra dva bakarna vodiča punog preseka u čini mi se teflon ili sličnoj izolaciji (neće da se zapali na plamenu, dakle nije PVC, PE ili PU) i gusto ušuškana uzdužno postavljena vlakna slična staklenim nitima, takođe teško za rezanje i ne gori niti se topi... Nigde nisam uspeo da nađem neki natpis... Pretpostavljam da je neki jeftiniji kabel jer nema natpisa ali sa intencijom da bude dobar za neku audio primenu. Takođe je ovo prvi put da naiđem na pun presek vodiča u ovakvoj izvedbi... Pošto se nikada nisam preterano informisao o interkonektima, molim vas zanemarite moje neznanje.post-13-125683988085.jpgPošto sam doneo tri metra, pripremiću nekoliko komada sa RCA konektorima pa ću ubosti kod RIAA i CD-a i čuti kako se uklapa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takođe je ovo prvi put da naiđem na pun presek vodiča u ovakvoj izvedbi... Pošto se nikada nisam preterano informisao o interkonektima, molim vas zanemarite moje neznanje.

Немој да се секираш колега има нас још таквих!Колика је савитљивост тог кабла?стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Немој да се секираш колега има нас још таквих!Колика је савитљивост тог кабла?стоН_Колд

Relativno se lako savija, karbon, crna izolacija i coax sa onim belim vlaknima ne pružaju neki poseban otpor, jedino valjda ona dva vodiča u sredini. Lakše se recimo savija od klasičnog UTP kabela koji ima tanji presek vodiča ali ih ima više. Svi ostali kablovi koje imam se nešto lakše savijaju, ali ne bih mogao reći da se ovaj ponaša kao opruga. Na dvadesetak santimetara dužine, lako se savije u polukrug. Na desetak, osetno teže, ali svakako bi mi bilo šta ispod 30-40cm bilo prekratko, osim za neki prespoj na istom uređaju. Sad me samo kopka metodologija merenja kapacitativnosti kabela. Da li se kapacitet meri između vodiča za + i - signal i da li se na kraju kabela vodiči moraju spojiti ili ostaviti slobodni...?Merio sam sa otvorenim krajevima, na 3 metra, pokazuje 10,8pF kapaciteta na području od 200pF. Spajanjem dva kraja, instrument ne pokazuje nego 0pF pa pretpostavljam da sam našao odgovor na pitanje... Da li je ova vrednost nešto realno ili nema smisla meriti ovako " na suvo"?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako da zna kad se u njegovo vreme jos merilo sa palcem popa Dzona... :punk:P.S. Je se tog kabela moze nabaviti? Dobro izgleda...

Ovo parče, zajedno sa konektorima već poduže vreme stajalo u zapećku kod poznanika, čoek sebi kupio, ali se ne seća ni gde, ni koliko je platio. Ustanovio sam da se ovi RCA i ovaj kabel ne mogu spojiti jer je rupa na prstenu na kraju tela RCA taman mala da kabel prođe sa karbonom koji se mora osigurati makar sa komadićem termo bužira. U suprotnom, karbon se rasprca i nema nauke koja bi ga vratila u izvorni položaj, jbga....Moraću opet sa MonsterCable kopijama a baš mi ih ponestaje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo parče, zajedno sa konektorima već poduže vreme stajalo u zapećku kod poznanika, čoek sebi kupio, ali se ne seća ni gde, ni koliko je platio. Ustanovio sam da se ovi RCA i ovaj kabel ne mogu spojiti jer je rupa na prstenu na kraju tela RCA taman mala da kabel prođe sa karbonom koji se mora osigurati makar sa komadićem termo bužira. U suprotnom, karbon se rasprca i nema nauke koja bi ga vratila u izvorni položaj, jbga....

Moraću opet sa MonsterCable kopijama a baš mi ih ponestaje...

Možda montaža uspe ako na karbonski oplet kapneš jednu-dve kapi super lepka, tada neće trebati termo bužir.

Nisam ovo probao na kablovima ali je uspelo na drugom mestu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem, ako tako mogu da ga nazovem, je u tome da je pletenica sva od karbona a telo RCA konektora, proteže se celom dužinom, od početka gde se kabel uvodi u cev kroz rupu, sve do druge strane gde se negativni deo signala spaja na utičnicu. Dakle, ovo nisu konektori sa onim fljimzi kobajagi letvicama i kapicom koja samo maskira spojeve. Ovo je malo masivnija izvedba. Na telu konektora u delu gde se spaja plus signala, ima otvor gde se to može izvesti, ali samo otvor, dakle, nije kao kod manje masivnih i rasprostranjenijih izvedbi moguće prvo provući kabel kroz kapicu, pospajati veze pa navući kapicu. Uspeo sam iz trećeg pokušaja sa MonsterCable kopijom, na njima je rupa za blagu nijansu veća, ali ne mnogo, tek-tek... Ovako nekako (da objašnjenje o izgledu konektora bude jasnije)post-13-125684783485.jpgLucky je samo zarad usporedbe reda veličina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a što

pošto meni jedan takav par čuči u podrumu pa da se i ja obradujem :punk:

revox izvini, ne videh tvoj post ranije od silnog offtopičarenja ovijeh obojenih članova foruma Postavljena slika

meni trebaju za OB projekat ... oni sa trubicom

inače o njima bi ti ZM mogao puno toga (lepog) reći

na kraju krajeva izvadi ih iz podruma, priključi na neko pojačalce i poslušaj; videćeš onda i sam jel (ti) nešto vrede Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvi utisci i svi naredni; novopridošli komad komplikovane i višestruko izolovane žice... Pošto RIAA čeka da pošta proradi, digitalija... Philips CD630 je do sada sa svim kablovima zvučao solidno, prilično transparentno sa malo memljavijim basom i nedostatkom istinske dubine. Dva zasebna vodiča od 30-ak santimetara od već spomenutog kabela su blago "zastaklila" zvuk, sada je blago "more tubelike", staklastiji sa snimcima gde je gitara onako, Fender-Marshall, kao da se više čuje da je snimak dobijen u studiju ili sceni gde je gitara pojačana nekim cevnim gitarskim pojačalom. Bas je malo fokusiraniji, ali ne i čvršći, malo definisaniji a vokali manje napadni, što bi rekli, "manje nazalni"... Promena nije ni u kom slučaju drastična, tek je reč o nijansama. Trebalo bi mnogo više muzike preslušati i probati sa više izvora i usporediti ga sa drugim kombinacijama. Za sada, sasvim prihvatljivo.Edit:Majmum sam samo taki... Kada sam prebacio na fixni izlaz (ne znam kako sam uopšte i pomislio da zabodem kabel u varijabilni izlaz) odjednom sam dobio za klasu bolji plejer. ... ili kabel... Razlika je veoma čujna i to u pozitivnom smislu, u odnosu na kablove koje sam do sada koristio. Naravno, CD630 je i dalje samo malo bolji Filipsov CD plejer, ali da li zahvaljujući konstrukciji ili izuzetno maloj dužini, kapacitetu kabela, muzika zvuči mnogo više... detaljnije i jasnije? Jasnije, bolje je rečeno. Sve što se čuje sada, čulo se i do sada, jedino što imam osećaj da je separacija kanala malo bolja i pojedinačni karakter instrumenata manje izmešan. Ali, kao što rekoh, o tom, potom... Puno muzike još čeka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...