Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

 Carinik je otvorio gepek i pitao šta je to, ma neki zvučnici rekoh, SAL? pita on. Nešto slično - odgovorih. 'Ajde prolazi. :)

Aha.

Tako i moj drugar rekao cariniku kada je dovlacio Dynadio drajvere iz Trsta sredinom osamdesetih.

Carinik se nasmejao i pokazao mu ruke:

- Mene si nasao? Vidis ovaj lepak na prstima? I ja pravim SBI 1...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wolande,

jos jedno pitanje:

Na koliko si planirao da rezes sonido i Fountek?

Ja sam citao malo ovih dana forum i nasao sam na razne predloge (mada preovladava misljenje da rez bude sto visi tj da se visoki reze na 20KHz-a sa 6db po oktavi)

Ja cu poci drugim putem (rez izmedu sonido i RAAL-a na oko 3Khz 24db/oct) pa javljam kako je uspelo...

Jos par slicica RAAL-a:

 

 

Pa moglo je i sa 2 kom da se resi(ima Aca i dipol ribbone: http://www.madisoundspeakerstore.com/ribbon-tweeters/raal-dipole-140-15d-ribbon-driver/)

Ali nisam mogao toliko da dobacim.

Da, taj dipol bi se lepo uklopio koncepcijski. Pitanje je samo efikasnosti.

 

Ti RAAL-ovi što si ih kupio su neki novi? Imaš li više podataka o njima?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oce Woland

 

nije ti on od onijeh koji se nagone ka gladan na veliku nuzdu :buehehe:

 

- " sta bi ja mog'o ?"

- "evo to ovo "

- " a ne , ne bi ja to , nego ako bi ikako moglo ovo drugo "

 

a to drugo da se prepravlja ne ide bas na dopisnu skolu , no treba na sto , pa probati

 

lepo ti ja reko' - svi planovi za phono sa lanpama - u Moracu

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....................... lepo ti ja reko' - svi planovi za phono sa lanpama - u Moracu

 

:rofl:

 

Smo te gledam i čitam šta pišeš da znaš :whistle2:

 

ona riaa je prepravljena,

 

radi se druga no, ne znam bili meto na forum kad se završi  da što ne poremetim :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davore... Napravi li skretnicu više, tj. jesi li zalemio kondiš na Sonido i kalem na bas ? :D

Napravljena je konacno...Stavio sam ICAR Ecofill motor run kond od 50μF serijski na Sonido (spojen u kontra fazi) i to sad radi samo tako :guitarplayer: u odnosu na ono sto ste ti i Gagi imali priliku da cujete kad ste bili.Ono sto me je najvise nerviralo kod mojih zvucnika (nedostatak definicije tj zamucen bas u kombinaciji sa prenaglasenim - po nivou- gornjim basom) dodavanjem konda je reseno.Pisao mi je to Zen davno jos (Odgovor 22 August 2011)Otvoren citat : :respect:Sonido jos uvek cap-less ? ako si stavio samo L na Alfe , a osnido ostavio bez konda , onda imas nadvisenje u gornjem basu , a ono ispod vec nije u fazi dakle - evaluacija tek posle razradjivanja sa potpunom skretnicom ( 6 ili 12db/oct , kako ti uvo odluci )Kraj citata...Tako da me stvarno treba :fouetaa: sto je toliko vremena radio ovako kako je radio.Nego,sad planiram (posto ovaj koncept definitivno ima potencijala) da dodam RAAL ribone gore (sa pasivnom skretnicom oko 3000Hz) a za Alphe da dodam jos jedan amp i aktivnu skretnicu.

Da, taj dipol bi se lepo uklopio koncepcijski. Pitanje je samo efikasnosti.Ti RAAL-ovi što si ih kupio su neki novi? Imaš li više podataka o njima?

Taj dipol bi legao samo tako na Sonido a i dovoljno je efikasan (93db/1W/1m)Ove moji su nov model i karakteristike su im slicne (malo skromnije od) modela RAAL 70-10.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u svakom slucaju - ne seci levak na Sonidima dok ne isprobas svoju ideju da ces imati bolje sa RAAL od 3KHz nagore

 

ne sumnjam ja u Acin rad , ali je sve pitanje integracije

 

moze se lako desiti da ti bolje ulegne ako ribone popnes vise

 

izuzimajuci big koaxe , mene licno ne interesuju driveri koji ne sviraju zabavno bar do 10KHz , a takve je grehota presecati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-23-0-87137300-1360492728_thumb.jpg

трафои непознатог порекла, по обрисима се да закључити да је у питању CT,секундар 2х 600 ома,преносни однос примар секундар 4-1, made in Denmark

post-23-0-52500000-1360492744_thumb.jpg

Стари искрини кондензатори 2 микро 250 V

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...