Jump to content

Philips CD204,i jos po nesto


Mr.Ans98

Preporučeni Komentari

Zdravo postovani forumasi,

 

Ovaj CD plejer sam kupio zajedno sa celom Philips linijom (kraj septembra,pocetk oktobra 2011),i to od gastrabajtera iz Austrije za 5000DIN.Ovde su slike te cele linije u postu u kojem sam se predstavio,ali koliko ja vidim niko ga nije procitao:   http://www.diyaudio.rs/topic/5801-zdravo/.Uz tu liniju je bio i dek FC152,kom se onaj zupcanik od gume ili nekog silikona istrulio i rasprso,rasturio sam ga i imam neke delove iz deka.

 

CD player radi perfektno,u relativno doborom stanju,i mehanicki i kozmeticki,Lepo pusta sve CD-ve,i orginalne i rezane bez ikakvih problema,jedino nekad kad vrata se zatavraju sve je ok,a kad dodje pri kraju kad treba skroz da ih zatvori nekad malo zapne i uvuce ih,a nekad ne,desava se povremeno.Ima i neki granicnik koji sam podigao i resio problem( i to privremeno) ,ali se ne zatvaraju bas savrseno.,Sumnjam da su neki plasticni klizaci,oznacicu ih na slikama,sta vi mislite??

Takodje poseduje neku PROGRAM opciju,to neznam ni sta znaci,ni kako se koristi,moze li mi to neko objasniti??

Takodje mi zanima vrednost ovog CDpleyera,ne planiram prodaju ali me interesuje,video sam neki oglas na KP, trazi 200EVRA.

Takodje gledao sam na tim se pleyerima rade upgradeovi,o cemu se radi,da li bih moga neko malo da mi pojasni??Sta se tim dobija i koliko to kosta.

 

Sto se tice pojacala,radilo je sve ok,(radi i sada),normalno pre se pri ukljucivanju i iskljucivanju malo pomere membraen na zvucnicima i cuje se tiho PAK,ali u poslednje vreme kad se upali cuje se slabo PaK,ali kad se iskljucuje tako jako tresne  da ce da probije mebrane na bassovima.Planirao sam da mu menjam filter elektrolite u napajanju,ali kad vec to radim,nek mi neko kaze da li je to do tih ili nekih drugi kondezatora,ili do neceg drugog.

 

I jos nekoliko stvarcica nevezanih za ovo gore navedeno: 

1. Imam par Niskih auto zvucnika,ovalnih,AZ0705/PFP-1,rade ali su ima pokidane pletennice,kupio sam im nove pletenice,e sad da li ima nekih specijalnih caka pri lemljenju,i kako i s cim da ih zalepim za membranu na spoju,i koliko dugacke da ih ostavim.

 

2.I imam dosta dosta novih neotpakovanih kaseta TDK,Maxell,Fuji,Sony.Zanima me cena tih kaseta???

 

 

P.S. na tim slikama malo izgleda musavo,jer je bila prljava,nisu ogrebotine!!!

post-1200-0-11144500-1362925570_thumb.jp

post-1200-0-86674200-1362925570_thumb.jp

post-1200-0-56041500-1362925571_thumb.jp

post-1200-0-16549000-1362925572_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako pitas za upgrade CDa

zavisi u kakvom stanju je transport?

Da ne bude posle ti nesto vec uradis

to ti se dopadne, a ono crkne transport?

i sta posle?

...

Ima vise tipova upgrade-a za CD playere.

A sve to zavisi koliko unutra ima slobodnog prostora

1. osvezavanje napajanja i upgrade napajanja

2. prebacivanje u NON OS mode

3. izrada novog izlaznog audio stepena sa sopstvenim napajanjem

4. promena master clockova

itd

uglavnom je i ovaj redosled...

ovde ti je manual

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/49982/Philips_CD204.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pojacalu mozda treba neki rele koji ce ksanije ukljuciti zv?

mislim da imas to ovde na forumu?

A te pletenice, pa imas konkretno kako to izgleda na zvucniku?

pa mozda nesto sto pribliznije tome ako je moguce.

Za kasete stvarno ne znam

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

korektne slike , kao i dati linkovi za vise informacija su osnova dobro postavljenog pitanja

 

sto bi se reklo - homework za postavljaca pitanja

 

sad neko treba da trazi slike iznutrica po netu i eventualno semu , da bi mogao da ti odgovori ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napravi spisak kondova i kupi gde ti je najlakse

 

koje god da kupis dovoljno su dobri za to pojacalo

 

za kasete - ukljuci mozak i koristi google

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...