Jump to content

Koji LED TV 40-42"?


Zare

Preporučeni Komentari

On 6/25/2019 at 3:38 PM, Leonardo said:

Kad smo kod TV-a, koji modeli LG su za preporuku i po čemu su se izdvojili od ostatka ponude (osim po ceni) ? 

Lg ima bolji Smart TV, procesiranje slike ,a Samsung bolji ekran, pritom je Lg jeftiniji.

 Recimo LG 42LB650  iz Mađarske - 420E preko oglasa - u radnji je preko 60K dinara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Imam tri komada raznih velicina licno svojih Samsung LCD TV sa neispravnim panelima , gde sve nisam pitao i koje ne sve kolegione TV mehanicare i opet nista , ima li ko nesto od tih starijih Samsung TV ? 

ako treba stavljam slike, slikano do u sitna crevca 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja prijatelju imam samo LG . Dva ispravna 42" ekrana. Sad sam upravo narucio napajanje rezervno. Ili riknu LED ili napajanja na njima - ili oboje zajedno. Prosto mi se ne isplati da cackam i trazim kvar - narucim ceo modul za 25 evra zamenim i opet radi bioskop. E kad rikne displej onda verovatno idem opet u radnju....

Mozda se neki nadje na KP.....Ali obicno prodaju sa razbijenim ekranima....:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko svi ovi moji matori Samsung LCD nisu sa LED pozadinskim osvetlenjem nego sa neonskim , dok im paneli nisu stradali imali su neverovatno dobru sliku , ovi novi Kineski ne mogu da im prismrde ni blizu sa tom bednom slikom , na zalost kod tih starijih Samsung panela najcesce stradaju oni tanki stampani flet kablovi , i tu i je kraj jer zamena tih fletova nemoguca ,

 iz mog iskustva kod tih tvojih ploca kao i kod mnogih drugih slicnih TV napajanja sve sto reba da uradis je da periodicno, recimo jedanput u 5 godina skines tu mreznu plocu i odmah je dobro izduvas od prasine , pogotovu izduvaj ili odcetkaj na primarnoj strani oko pinova izlaznih Mos-fetova snage , zatim proveris i po potrebi zamenis filterske elektrolite u sekundarnoj strani ako su krenuli da se nadimaju ( bubre od gore gledano ) , svakako treba kvalitetnima zameniti i one sitne elektrolite na primarnoj strani mreze jer od njih puno toga zavisi , stabilnost rada napajanja pre svega ,

na kraju lemilicom uz pomoc kvalitetnog kalaja prelemis sve kriticne tacke , oko nozica sekundarnih ispravljackih dioda snage , oko nozica prekidackih Mos-Fet tranzistora snage na primarnoj strani , oko nozica choper trafoa , kao i oko nozica ostalih elemenata gde je primetno da je PCB ploca promenila boju usled zagrevanja .

ps ,imam i jednog odlicnog Grundig 37`` LCD sa nazalost naprslim panelom .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja oću da kupim nov TV, 42" plafon, za muziku naravno prvenstveno da mi služi. E sad me Mika pokolebao malo za LG. Imam godinama LG neki prastari ništa mu ne fali. Ako su ovi novi tako loši i kvarljivi, koje proizvođače da gledam. Kupujem u budget klasi da dajem nešto puno za to ne pada mi na pamet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vezano za veličinu, ko hoće da proceni šta mu odgovara, ima nauka za to:

WWW.RTINGS.COM

Our TV Sizes to Distance Calculator helps you choose the right size TV for your space. The optimal viewing distance is about 1.6 times the diagonal length of the television. For example, for a 55” TV, the best distance is 7 feet.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Racunaj da LED riknjavaju na jedno 4.5 godine bilo koji da uzmes model i marku. 

Napajanja posle jedno 5-6 godina .

OLED bi trebalo da duze traju ali su skuplji :rasta:

 

Ne bi nikad riknulo nista da imaju dobru ventilaciju - primer je moj LED monitor LG koji evo radi vec 8 godina, ali ima lepe proreze pozadi da ventilira 

Na TV je nikakva ventilacija. Prakticno su hermeticki zatvorene LED u kadi displeja. Razmisljao sam dodatne rupe da izbusim  kad budem otvarao - a na ovom drugoim sam stavio ARCTIC ventilator 120 x 120 da duva u  napajanje i nikad nije riknulo - pozadi na alu poklopac - koji fabricki nikakav prorez ni rupu nema - pa nije ni cudo sto riknjava ;)

 

LG.jpg

Znaci nikakva rupa pozadi da ventilira - one dve rupe  su da se nabode postolje - znaci smrt :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj stari pomocni tv, lg oznake lw nesto, star 11 godina, svakodnevno radi od kako je kupljen, ali je tad bio high end, medju prvim pasivnim 3D televizorima. Ne riknjava to tako lako. Samo je pitanje kao i uvek, koliko para toliko muzike. 

Oled traje ihaha, samo treba optimizovati. Ima gomila tutoriala za podesavanja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene na smart LG zeza Youtube aplikacija i to do neupotrebljivosti a bukvalno sve ostalo radi kao prvi dan.

 

43UF778V to su oni kad je krenula expanzija UHD kod nas recimo oko 5 godina sigurno mozda i malo vise.

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj stari LG ima jedno 13god otprilike, i ima otvore za hlađenje. Jednom sam ga otvarao i očistio šta je moglo da se očisti, a nije ni bio nešto posebno prljav unutra da bi ga to ugrozilo. Nije bio nikakav napredan model, onako među najjeftinijima. Ako sve zatvoriš u plastiketinu i pustiš da se pregreva, zna se šta će biti. To rade namerno, da se češće kupuju novi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Danas crko samsung uhdtv malo veci od metra koristio kao monitor za komp, mislim kupljen 2013 , bilo u emezeti neko snizenje na njega , manji ekran spustili sa 1000E na  700E pa uzeo, jako dobar 2 daljinska , smart i ostalo. Prezivio jedan udar groma u blizini, komp spalio , sat kopcalicu, ruter on ostao kao i panasonikova plazma koja odbija da krepa i poslije 13 godina, ona je isla sa 5 godina garancije dok ovaj samsung samo sa 3 godine.

Smrt je bila iznenadna i nasilna izbio mi je i osigurac na kuci :) , kad sam ga otvorio kondenzatori svi u tip stanju , jedan mosfet u kratkom spoju u napajanju , ne bi jos krepao ali se termalna pasta toliko osusila kao cement pa se poceo grijati.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
On 5/10/2023 at 12:46 PM, gluv_i_udaren said:

Drugari, ima li neko iskustva sa Philips OLED televizorima iz serije 7 (706, 707)?

Philips je trenutno jedina opcija zbog integracije sa HUE osvetljenjem

Prouci dobro sta se ne sme sa Oled, da ne cupas kosu posle. Npr klinci ostave staticnu sliku dugo. Posle procesor satima regenerise ekran a da li ce uvek uspesno ??? Ja zato odustao i pazario Qled.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaki moderan oled tv ima mere protiv toga :) Burn in bas i nije problem, veci problem kod oleda danas je dinamicko osvetljenje koje su toliko agresivno setovali jer prze panele iste tehnologije od kako je izmisljena da bi sro jace osvetljenje imali. Samsung je iole napravio pomak, samo ima problema sa premazom ekrana za refleksije. No i to ce se popeglati :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam ispratio burn in je na Philipsu rešen prilično čestim regeneracijama (jbo ih DPF na televizoru :)). Našao sam i nekoliko videa na YT vezanih za "bezbedna" podešavanja dinamike osvetljenja za duže staze. Jeste prenaglašena na većini OLED televizora valjda da crna bude još crnja i bela još belja nego u prirodi. Posle 12 godina starog LG-a svaki OLED skače u oči i napada :) Btw, poručen je 55OLED707 i čekam da stigne, pa će da vidimo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...