Jump to content

Koji LED TV 40-42"?


Zare

Preporučeni Komentari

Treba mi savet koji LCD LED TV kupiti za 70-tak hiljada din, sto je i neka gornja granica. 

 
Ekran 40-42", full HD, ne mora ni SMART ni 3D. Po mogucstvu noviji model sa sto boljom slikom i da je jeftin :).
Kupuje se u prodavnici na rate tako da otpada kupovina iz Madjarske preko oglasa. Nije za mene ali ja moram da odlucim a ovom tematikom se nisam bavio dosta godina tako da je svaki savet dobro dosao. 
Kako cujem Philips su kupili Kinezi i tek u visim klasama opravdava ime. Ostaju Samsung i LG.
 
Nekoliko modela koji za sada ulaze u izbor:
 
LG 42LM3400                  71000 din
LG 42LS3400                   62000 din
LG 42LV4500                  66000 din
LG 42CS460          ispod 60000 din  
Samsung LE40D550       72000 din 
Samsung UE40EH6030   70000 din
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz ličnog iskustva mogu samo da dam komentar na dve stvari. Ja imam 32" UE325500 Smart Samsunga i ne da sam prezadovoljan nego samo tako. Slika je u poređenju sa tadašnjim konkurentnim LG u startu bila mnogo bolja, čistija i oštrija. Osim same "Smart" opcije koja je više vezana za internet i mrežne komunikacije (npr može se daljinski upravljati preko smartfona - android plus samsung aplikacija na istom - radi i na drugim, ne samo na samsung telefonima) ima i neki kristal-klir fazon i recimo filmovi na 720p kompresovani na cca 700MB gledaju se kao da je full HD. Naravno, zavisi i od kvaliteta snimka, ali isti snimak na klasičnom CRT ekranu je bio prepun brlja (tamne površine, mrak, more itd izgledaju kao velika masna pikselizovana fleka na CRT)... Dakle, što se tiče vizuelnog utiska, plus ide za Samsung.

TV imam od oktobra 2011 pa ne znam dokle će da bude dobar, ali za sada ne pokazuje nikakve probleme. Ima jedan mali bug o čemu sam našao dosta komentara i na internetu: dešava se sporadično, ali redovito da se tokom gledanja sa externog izvora (dakle, ne TV signal sa antene) da se na recimo, sekund, zvuk mutira, tj nestane, ali ja sam se svikao pa mi to ne predstavlja neki veliki problem. Koliko sam istražio, to je neki tipičan bug za ove televizore - nekome to može da bude presudno jer ne želi da mu se to dešava. Za sve ostalo imam samo reči pohvale - zadovoljan sam. Ja sam ga kupio iz Mađarske (platio i preuzeo u Subotici) za 450€, u isto vreme, jeftinija, UE32D5000 verzija televizora (isti TV ali bez SMART funkcije) je u Bg, u Tehnomaniji koštao bliže 700€ tj oko 69.000+ dinara.

 

Za LG osim pomalo bledunjave slike (kao da im je nedostajao kontrast, šta li ?) nemam konkretnih komentara jer nemam niti iskustva niti sam išta posebno čuo o njima u krugovima gde se krećem. Svi moji prijatelji, poznanici itd imaju ili Samsunge, ili Sony ili Pioneer TV-e

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se slika na lcd tv ne svidja. Uzeo sam panasonic plazmu 42 u emmezeti, kostala 3900kn(520E).

http://www.emmezeta.hr/pretrazivanje/?upit=plazma&site_search_submit.x=0&site_search_submit.y=0

Slika je blize klasicnim tv-ima jedina mana je da se mora transportovati uspravno i veca potrosnja elektricne energije i to sve veca sto je svetliji ekran, mislim da moze vise da svijetli od bilo kojeg lcd-a.

 

Ne drzi me za rijec ali navodno da moze da povuce i 220W ,sve zavisno od svijetline slike.

Onda je islo 5 godina garancije sa njom(inace je 3 godine) ima vise od godine kako je uzeta. 

 

Inace kad sam je uzimao padala je jaka kisa i na parkingu je bilo vise srpskih registracija na autima od lokalnih , ispred mene su nekom iz srbije utovarali neke kutije, pretpostavljam nesto cenge menge sa povratom poreza pa im se isplati.

 

Inace sestra ima 4 godine kupila philipsa 82cm i krepao ekran poslije 30 dana kako je iuasla garancija od 2 godine, inace je tv kostao oko 670E, tako da ovog proizvodjaca zaobilazim. Ja bih isto preporucio samsunga za lcd , neki kazu da ni oni nisu vise sto su bili prije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam vise za Samsung nego za LG. LG u jeftinijim serijama ima panel sa 1000:1 kontrastom koji u praksi ne prelazi 500-600:1 sto je uzrok bledunjave slike kao sto kaze Stein. Ne znam ja, nego tako kazu po forumima :)

Philips bih izbegao, mnogo kukaju na njega posebno u klasi cene koja je aktuelna. Da pricamo o 90-100 hiljada to je vec druga prica ;).

 

Plazma nije opcija, samo LED. Tako ljudi hoce, ja ispunjavam zelje ;)

 

Sada vidim da Samsung UE40EH6030 moze da se nadje u kompletu sa Blue Ray plejerom za isti novac. Citam neke testove i prilicno ga hvale sto se tice kvaliteta slike i plus dobijes Blue Ray plejer. Videcemo... Ako imate neke predloge, samo napred ;)

 

Umalo da zaboravim. DVB-T2 kao nacin prenosa zemaljske digitalne televizije kod nas i dalje nije ispracen odgovarajucim televizorima. Kazu ljudi da na prste mozes da prebrojis televizore koji taj standard podrzavaju. A i kada podrzavaju moras da izaberas Englesku ili Svedsku. Drugacije ne radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umalo da zaboravim. DVB-T2 kao nacin prenosa zemaljske digitalne televizije kod nas i dalje nije ispracen odgovarajucim televizorima. Kazu ljudi da na prste mozes da prebrojis televizore koji taj standard podrzavaju. A i kada podrzavaju moras da izaberas Englesku ili Svedsku. Drugacije ne radi.

 

Moj UE32D5500 ima dva digitalna tunera, nemam ni kablovsku ni satelitsku ali zato preko obične "loge" hvatam sva 4 digitalna hrvatska TV kanala, sijaset mađarskih što TV što radio stanica, a domaćih šta dohvati šta ne, ali na primer, mogu redovno da gledam Euronews... DVB-T2 naravno da nema, ne znam odakle ovim moronima u PTC ideja da se to uvede kao standard, ali ako bude tako, ja ih onda neću gledati pa nek se slikaju, i oni i njihov neprimenjivi standard. BTW, Smart opcija kod Samsunga uopšte nije loša stvar, baš smo pre neko veče odgledali kompletna dva koncerta od Michael Buble sa YouTube, a da ne znam da je sa YT, po kvalitetu slike i zvuka, nikada ne bih ni pretpostavio da ide sa YouTube. BTW, pristupna brzina internetu tj protok mi je na 1.5MBs...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravi razlog za kupovanje TV (prijemnika) bi trebalo da bude,  (valjda)  ljubav prema televizorima i TV programu. :smesna:

Ja ih ne volim. :hyper:  Volim da buljim u monitore. :eek: srednje i velike - visoke rezolucije zakacene

 

na skupe video karte. A ni dobar Video Beam nije losa varijanta  za kucni bioskop. :blum3:

 

 

 

:4869:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada sam pre godinu dana kupovao TV  700Eur je i meni bila cifra koju sam spreman da izdvojim, gledao dugo po nasim prodavnicama, limit se polako blizio prema 1000Eur, a onda cuo za ljude koji donose televizore iz madjarske po istim cenama kao i tamo, sto je otprilike 40% nize nego ovde. 

 

Kupio sam tada Samsung UE40D6500 za 690 EUR dok je u kod nas isti kostao 139000 RSD.

 

Naravno postoji odredjeni rizik sto se tice garancije, ali mislim da je opcija vredna razmatranja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa nista onda...pravac madjarska

 

Naravno ako budem kupovao takav televizor.Isplati mi se cak da platim nekom Madzaronu. :house14:

 

Televizori-i iz Madjarske su EU verzije (kao i sva druga roba) ..uglavnom je bolji kvalitet nego (svi) ovi ,koji stignu kod nas :taz:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno ako budem kupovao takav televizor.Isplati mi se cak da platim nekom Madzaronu. :house14:

 

Televizori-i iz Madjarske su EU verzije (kao i sva druga roba) ..uglavnom je bolji kvalitet nego (svi) ovi ,koji stignu kod nas :taz:

 

OT: Ne plaćaš madžaronima ništa nego našem "dobavljaču"... Pun KP oglasa. Jedino što ti ili treba da se nadaš da će kurirska služba da bude na visini zadatka ili da lično ili uz pomoć prijatelja odradiš transport na relaciji Su-Bg. Što se mene tiče, kad mi Modus bude registrovan a nađem "kritičnu masu" zainteresovanu za audijenciju ESL-a ja mogu sve zajedno da odfuram na neku lokaciju u Bg pa da se ubije dve muve ali nećemo o tome ovde, da ne trujemo temu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kupljen televizor pa je red da podelim neke utiske i zahvalim svima na savetima. A bice nekome valjda i korisno.

http://www.comtradeshop.com/40/samsung_led_tv_40_ue40eh6030_full_hd-16384

 

Kao sto vec rekoh nije za mene ali je potraga bila kao da jeste. Posle premisljanja o nacinu kupovine, cenama i performansama odluka je pala na Samsung UE40EH6030. 

Dok ceka na isporuku novim vlasnicima probao sam ga kod mene na IPTV i odusevio se kakva je slika. Neuporedivo bolja od slika po radnjama gde ide signal sa kablovske i gde mozes da brojis kockice na ekranu. Slika naravno nije kao sa full HD snimaka ali vrlo priblizno klasicnim CRT televizorima i sa 2 m daljine potpuno gledljiva. Programi koji se emituju u 4:3 formatu "razvuceni" na 16:9 opet izgledaju mnogo bolje nego na kablovskoj, nema one ogromne sirine gde su svi od reda debeli :). Probao sam par filmova preko USB-a, full HD je izvanredan, neka niza rezolucija (ne znam tacno koja) je sasvim pristojna i bez nekih vecih primedbi.

 

Da li je fora do samog televizora ili do neke razlike IPTV/kablovska, ne znam. Ovaj model konkretno ima dobre ocene po recenzijama pa je najvise na osnovu toga i pala odluka. Uglavnom, po meni vredi svaku paru. E da, zaboravio sam da je 3D. 

 

Ja licno do sada nisam kupio LCD tv zbog ocajne slike na koju sam uglavnom nailazio sto kod ljudi koje znam sto po radnjama. Ne gledam mnogo tv ali kada gledam volim da je slika odlicna. I do sada je CRT bez problema pobedjivao. Posle ovoga sada moracu ozbiljno da razmislim koji tv (i kada) da kupim :) :). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da kupujem za sebe skoro sigurno bih i ja tako uradio. Ali ovo radim da bih ljudima ucinio uslugu a oni hoce da kupe na rate. Tako da Madjarska otpada. 

 

Krediti - zaduzivanja , rate , dozvoljeni minusi  -  banke su i dovele svet pred ivicu propasti . Daju oni nama na rate ali debelo to naplacuju - kozu s ledja nam skidaju ali dobro da ne idem u of . Sto se tice televizora ogroman napredak u slici i potrosnji odnosno ustedi  energije je napravljen dolaskom Led tehnologije. Ja sam takodje srecni korisnik Samsunga led  televizora ue55b700 koji je  u trenutku kupovine pre 2 go.. placen 1.100e iz Mdjarske sa dvo godisnjom garancijom  preko ljudi koji se na  kp bave sa tim a u isto vreme u Tehnomaniji taj isti tv  je kostao 280.000 dinara. Paaaa... izvinite hvala im na njihovim ratama za tu cenu. Ista prica je bila i kad sam za malu sobu kupio Samsung ue 32d5000 , usteda je bila 50%  U ODNOSU NA NASE PRODAVNICE. 

 

Da napomenem da ovaj veliki  ue55b7000 ima za dve klase bolju sliku iako je skoro duplo veci od ue32d5000. Samsung se u to vreme veoma hvalio sa serijom 7 i 8 i tu stavio dosta bolju elektrniku tako da treba pri kupovini obratiti paznju na seriju kojoj tv pripada.. Opcija smart je meni bzvz jer u svakoj kuci postoji racunar sa hdmi portom koji pusta ci9stih 100 Hz  a prava i jedina vredna  opcija internet tv u nasoj zemlji ne postoji tako da mnoge funkcije su dzaba. Inace ja svoj analogni signal iz kablovske mreze obradjujem njegovim analog  to digital konverterom  koji sliku isporucuje u hd rezoluciji. To nisam znao sam da namestim jer je bilo dosta nekih parametara koji su trebali da se podese pa sam zvao ljude iz icom-a koji barataju sa tim da mi to urade  tako da je sad slika iz ove shit analogne kablovske mreze u  hd rezoluciji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... Inace ja svoj analogni signal iz kablovske mreze obradjujem njegovim analog  to digital konverterom  koji sliku isporucuje u hd rezoluciji. To nisam znao sam da namestim jer je bilo dosta nekih parametara koji su trebali da se podese pa sam zvao ljude iz icom-a koji barataju sa tim da mi to urade  tako da je sad slika iz ove shit analogne kablovske mreze u  hd rezoluciji

 

Toliki televizor, a koristiš analogni signal. :icon_eek:  Pa što nisi uzeo digitalni risiver (set-top-box) kad si već

rešio da kupiš tv od 55 inča? Mislim,... nije to hi-fi, pa da se ubeđujemo šta je bolje, gramofon ili CD.

 

I nije mi uopšte jasno kako to misliš da iz analognog signala SD rezolucije ti sada imaš sliku HD rezolucije.

To može biti samo apskejlovana slika do HD, ali to nema veze sa izvornim HD signalom i kvalitetom

slike onako kako bi to zaista trebalo da izgleda. :wink3: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Toliki televizor, a koristiš analogni signal. :icon_eek:

 

kad si već

rešio da kupiš tv od 55 inča? Mislim,... nije to hi-fi, pa da se ubeđujemo šta je bolje, gramofon ili CD.

 

I nije mi uopšte jasno kako to misliš da iz analognog signala SD rezolucije ti sada imaš sliku HD rezolucije.

To može biti samo apskejlovana slika do HD, ali to nema veze sa izvornim HD signalom i kvalitetom

slike onako kako bi to zaista trebalo da izgleda. :wink3:

 

 

Iskreno ne znam kako ali tako obradjena slika iz analogne kablovske koja je tezak  shit  obradjena u  njegovom  internom receiveru   izgleda sjajno. Poredio sam takve tv kanale sa hd filmovoma i skoro da nema razlike. Full hd je nesto sto se dosta razlikuje. Ne znam sta ti je to ,,  digitalni risiver (set-top-box) . Zvao sam ove iz Icom-a i oni nemaju cak ni digitalne receivere sa hdmi  vec su mi kroz paket dali receiver koji ima analogne prikljucke za sliku, svideo, skart i cinc sto je realno  bzvz jer je ovaj receiver u samom tv - u  daleko bolji.  Tako da ovaj njihov i ne koristim  :oke: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ne znam sta ti je to ,,  digitalni risiver (set-top-box) . Zvao sam ove iz Icom-a i oni nemaju cak ni digitalne receivere sa hdmi...  :oke: 

 

E to je upravo ono što ovi iz ICOM-a nemaju. Dakle HD risver sa HDMI izlazom.

Prebaci se na SBB i dobićeš takav set-top-box, sa više od 20 kanala u izvornoj Full HD rezoluciji.... :good2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E to je upravo ono što ovi iz ICOM-a nemaju. Dakle HD risver sa HDMI izlazom.

Prebaci se na SBB i dobićeš takav set-top-box, sa više od 20 kanala u izvornoj Full HD rezoluciji.... :good2:

 

Koliko kosta taj paket + internet. Moram da vidim da li ovde na Karaburmi koja je pokrivena uglavnom sa icom ima uslova za prelazak na sbb

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...