Jump to content

Sonido MLTL & OB


Woland

Preporučeni Komentari

@ 0

 

noge odokatvno - od 15cm navise - nije kriticno jer je k-ka MLTL da nema "duvanja" na otvor u toj kolicini  kao kod BR

 

Iskra ....... sve je to resivo ; samo ti dodji do adekvatnih bass helpera i bog te vido

 

 

Trafo je na motanju, modul za daljinski je u avionu, određeni su elementi napajanja i čeka se spasovo da se pokupuje sav grincajg...i prvo se sređuje line pre. Nakon toga DAC...   ;) .... , i krajem ljeta, negdje na godišnjicu dolaska Iskri će se planirati vikend u Budimpešti... Brže od toga ne mogu osim ako me netko natjera da uplatim loto....jer sigurno dobijam. :)Tada će opet biti ciganenja i kumljenja i sav folklor koji prati svaki moj diy projekt. :rofl:Nego, volio bih ćuti SFR, ali ovo radi tako dobro da se još uvijek ponekad iznenadim...a znaš da imam s ćime usporediti.

 

P.S. One fotke ne mogu napraviti! Predmet interesa je sklonit u ćošak i zatrpan sa doslovce stotinama kila hife...Dok ne dobije ponovo mjesto na pozornici ništa od Lupino sessiona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle 3 dana slušanja, privikavanja & gledanja, za Dnevnik bih da kažem da zvučnjaci sviraju odlično.

 

Kvalitativni pomak je ipak bio dosta značajniji nego što mi se na prvi pogled učinilo. Polako su isplivavali detalji i definicija. Loše strane pojedinih izvora ili snimaka su postale uočljive. Zvučnjaci se polako usviravaju i svakoga dana otkrijem nešto novo na snimcima koje slušam godinama.

 

Usput su mi i kriterijumi porasli, ono što mi je do skoro bilo odlično, danas je podrazumevajući minimum :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pominjah ti ono za Led Zeppelin ; njihove snimke- da li stare ili remasterovane - svejedno , jednostavno ne mogu da slusam na FiFi opremi

 

tek kad je sistem muzikofilski ( ako se moze tako reci ) orijentisan , onda pocnem da uzivam u istim

 

desilo mi se ne jednom da se smrznem videvsi sprave kod nekoga , a pale su na Zepp testu ( Physical Graffiti CD,original ,  je lako za poneti) ...... dok na drugom mestu , sa sistemcicem zbrzanim i skrpljenim od vremesnih otpadaka sa Germanskih ulica u danima skupljanja tehnickog otpada , to peva za nebilivit

 

 

a da ne pominjem ovo ( sto takodje pominjah ) :

post-2-0-03037100-1364992057_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

L36, lepo sređeni.

 

Ništa od downgrade-a - ne dam Gyurgyevak-a, on je tu da ostane. Svoj na svome :) I ne bi tata JBL-a, sine :) Uostalom, ja to više ne slušam, bilo nekad - on se bunio a ne ja, smetalo mu, prazno mu bilo. Uostalom, Gyurgyevak je za odlikaše :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dok na drugom mestu , sa sistemcicem zbrzanim i skrpljenim od vremesnih otpadaka sa Germanskih ulica u danima skupljanja tehnickog otpada , to peva za nebilivit

 

tako sam ja slusao (pre jedno 5 godina) kod nekog preprodavca uredjaja na stajgi, Sony sa odpada sa sve SIT-ovima u njima a da ni on ni ja, ni drugar nismo znali sta slusamo ali je pevalo za nebilivit . tek skoro sam cuo za 2sk / 2sj i sta je to..toliko o skupljanju tehnickog otpada. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Usput su mi i kriterijumi porasli, ono što mi je do skoro bilo odlično, danas je podrazumevajući minimum :)

 

 

a tek kad se do kraja usvira.... uhhh.... a onda imaju da ti padaju u sred noci ideje o rekabliranju svega, srebrom i zlatom jer zli glas za kriterijume i neizdrže  uvek dosaptava  i kaze uvek moze jos bolje od boljega. . . :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a tek kad se do kraja usvira.... uhhh.... a onda imaju da ti padaju u sred noci ideje o rekabliranju svega, srebrom i zlatom jer zli glas za kriterijume i neizdrže  uvek dosaptava  i kaze uvek moze jos bolje od boljega. . . :buehehe:

 

Neeeće, hteo Zen da ostavi skretnicu sa strane da se malo igram, al' nisam 'teo. Nemam volje da ponovo ulazim u tu beskonačnu petlju. Jedva sam izašao :)

 

Ehhhh ....... sta reci ( sad' ) ?

 

A ne zaplakati? :) Ništa. Mnogi heavy bandovi su snimani tako da dobro zvuče samo na kantama   ;) A Gyurgyevak-ci su zvučnjaci. Pravi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nadjoh ali jedva , zapreteno u zakucima sjecanja

 

Miro - ajd kad budes u NS ovijeh dana - ili nazovi ili svrati

 

ono sto nam treba je 0.1mm folija u rolni

 

sirina 5mm i sirina 25mm ; to pokriva sve nase potrebe

 

http://www.mojgrad.rs/Novi-Sad/Umetnicko-i-knjizevno-stvaralastvo/GALERIJA-NS-ART-108936

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ne zaplakati? :) Ništa. Mnogi heavy bandovi su snimani tako da dobro zvuče samo na kantama   ;) A Gyurgyevak-ci su zvučnjaci. Pravi.

 

Heavy band-ovi mozda - da, ali Led Zeppelin ....  hmmmmmm ?

Ne zameri, ali IMHO, moguce je sledece :

a ) "usviravanje" driver-a

b ) fino tune-ovanje skretnice/a 

c ) ...... 'bem li ga, znaju bolje "guru-l"

 

Generalno, :good2: za sve ovo uradjeno !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nadjoh ali jedva , zapreteno u zakucima sjecanja

 

Miro - ajd kad budes u NS ovijeh dana - ili nazovi ili svrati

 

ono sto nam treba je 0.1mm folija u rolni

 

sirina 5mm i sirina 25mm ; to pokriva sve nase potrebe

 

http://www.mojgrad.rs/Novi-Sad/Umetnicko-i-knjizevno-stvaralastvo/GALERIJA-NS-ART-108936

 

Pogledaću, pa javljam.

 

Heavy band-ovi mozda - da, ali Led Zeppelin ....  hmmmmmm ?

Ne zameri, ali IMHO, moguce je sledece :

a ) "usviravanje" driver-a

b ) fino tune-ovanje skretnice/a 

c ) ...... 'bem li ga, znaju bolje "guru-l"

 

Generalno, :good2: za sve ovo uradjeno !

 

d) loša produkcija

 

Ne zameram naravno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako volite HM bendove probajte skin-khm-prokleti kašalj....ovaj...gdje sam stao, a da - kupiti LP izdanje. Obično su nešto bolje producirani.

Zeppelinima ništa ne pomaže, ali Metallica je slušljiva na taj način. Naravno, teško ćete naći puno takvih izdanja danas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nadjoh ali jedva , zapreteno u zakucima sjecanja

 

Miro - ajd kad budes u NS ovijeh dana - ili nazovi ili svrati

 

ono sto nam treba je 0.1mm folija u rolni

 

sirina 5mm i sirina 25mm ; to pokriva sve nase potrebe

 

http://www.mojgrad.rs/Novi-Sad/Umetnicko-i-knjizevno-stvaralastvo/GALERIJA-NS-ART-108936

 

Galerija se preselila, nije na tom broju, nije ni na drugom, ali jeste na trećem. Na žalost nemaju nikakvu bakarnu foliju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...