Jump to content

Sonido MLTL & OB


Woland

Preporučeni Komentari

sledeci stepen , koliko vidim je da ces da ubacujes bakarne folije u ampove :rofl:

 

 

U transformatoru umjestu žice. Možda i nije loša ideja? ;) Prodavalo bi se to!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Papuče su zakon posle četrdesete. Ja nosim ove mekane, fleksibilne, što nisu aerodinamične - uvek me promaši kada dodatno argumentuje svoj stav :)

 

Jebote, imam zvučnjake! Tu su i jutros. Sa'ću prvo malo da ih gledam, da im se divim, pa ću da odem da kupim 'leba (pročitam novine u kafeteriji), pa ću da (ih ponovo malo gledam) ih pustim da rade. Slobodne, nesputane  :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Jebote, imam zvučnjake! Tu su i jutros. Sa'ću prvo malo da ih gledam, da im se divim, pa ću da odem da kupim 'leba (pročitam novine u kafeteriji), pa ću da (ih ponovo malo gledam) ih pustim da rade. Slobodne, nesputane  :rasta:

 

sve dok ti žena ne da predlog da bi bilo pametno da kupiš sebi jedne dobre slušalice :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........Jebote, imam zvučnjake! Tu su i jutros. Sa'ću prvo malo da ih gledam, da im se divim.........

 

Za nebilivit je l' da ? :D

 

Znam osećaj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve dok ti žena ne da predlog da bi bilo pametno da kupiš sebi jedne dobre slušalice :rofl:

 

Zamisli, sviđaju joj se... Kaže, baš su neobični  :unbelieveble: Mada, ne treba se opuštati - žensko je to :) A to za slušalice joj ne odgovara - ne bih čuo šta priča :)

 

Za nebilivit je l' da ? :D

 

Znam osećaj :)

 

Nemreš belivit Zvule :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamisli, sviđaju joj se... Kaže, baš su neobični  :unbelieveble: Mada, ne treba se opuštati - žensko je to :) A to za slušalice joj ne odgovara - ne bih čuo šta priča :)

 

 

Nemreš belivit Zvule :)

Svaka cast zvucnici izgledaju extra a sigurno i zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da! Zaboravih pitati - koja je osjetljivost zvučnika?

 

Ako se dobro sjećam, Nackom, rez između basa i mida je oko 300Hz. Bar je tako nešto Zvu spominjao negdje na prvim stranicama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka čast za sistem! Koj frekventni opseg pokriva FR sonido?

 

 

E da! Zaboravih pitati - koja je osjetljivost zvučnika?

 

Ako se dobro sjećam, Nackom, rez između basa i mida je oko 300Hz. Bar je tako nešto Zvu spominjao negdje na prvim stranicama.

 

Oba Pitanja su za Zena. Koliko se sećam pominjao je osetljivost 93 - 95dB.

 

Više informacija ovde: http://www.sonido.hu/adat_pdf/sfr-200a.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sema skretnice je negde gore

 

nazivna impedanca Sonida je 8 oma , Founteka recimo 7 oma

 

za analizu kola i malo ucenja koristan link : http://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/XOver/  , mada je najbolje nabaviti Dickason-ovu knjigu http://tinyurl.com/2btmqo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitke Woland, speakersi su za respect, drago mi je da si projekat doveo u slusno stanje. Lep je to osecaj kada se ujutru probudis i jedva cekas da vidis to nesto u sobi, decacki zar ne.

 

Samo mi nesto nije bilo jasno, govoris o promeni police i da ce zvucnici biti onda 60 cm udaljeni jedan od drugog,  zar to nije premalo za tolike jedinice plus udaljenost od garniture na kojoj predpostavljam sedis dok slusas.

 

@Zen olmajti-  Kako si uboo skretnicu i elemente, iz prve proracunima ili si vec eleborirao ove iste  Sonido jedinice na drugim kutijama. Respect u svakom slucaju za gurua, uskoro ce mi tvoji saveti biti dragoceni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitke Woland, speakersi su za respect, drago mi je da si projekat doveo u slusno stanje. Lep je to osecaj kada se ujutru probudis i jedva cekas da vidis to nesto u sobi, decacki zar ne.

 

Samo mi nesto nije bilo jasno, govoris o promeni police i da ce zvucnici biti onda 60 cm udaljeni jedan od drugog,  zar to nije premalo za tolike jedinice plus udaljenost od garniture na kojoj predpostavljam sedis dok slusas.

 

60 cm će biti bliži, sada su na razdanjini oko 220 cm.

Ako svira kao što izgleda... :guitarplayer:

 

Bez preterivanja mogu da kažem da sviraju bolje nego što izgledaju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....iz prve proracunima ili si vec eleborirao ove iste  Sonido jedinice na drugim kutijama.......

 

 

elaborirao 8" metodom uzaludnih pokusaja - baffleless , u DIY Aion (ona cetvrtasta orna po Sonido nacrtu )

 

12" nisam prethodno ni cuo , ali mi bilo dovoljno ovo prethodno i dopisivanje sa Vargom

 

btw. Varge ne ljube (ML)TL , samo reflex i horna

 

a ja ne ljubim reflex

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš sam prošao ponovo thread ispočetka i nisam našao (možda nisam uočio) kolika je duljina nogu? Našao sam samo od kojeg su materija napravljeni, a sjećam se da je negdje pisala duljina...25cm? Ili si utvaram da sam to vidio u ovoj temi?

Pretpostavljam da i visina kutije od poda utjeće na odziv u basu ili se grdno varam?

Koliki bi bio problem prilagoditi skretnicu ako umjesto Sonida  za mid uzmemo Iskre?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ 0

 

noge odokatvno - od 15cm navise - nije kriticno jer je k-ka MLTL da nema "duvanja" na otvor u toj kolicini  kao kod BR

 

Iskra ....... sve je to resivo ; samo ti dodji do adekvatnih bass helpera i bog te vido

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...