Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

2 hours ago, vladd said:

Bilo mi zanimljivo, ekstremno, dok se nisam zapitao cemu? Pogotovo opruga je nepozeljan stavak u tom sistemu, sta god da radi.

Ali na izgled bas deluje. :) 

A posebno me iritiraju raznorazne stangle i prstohvati za drzanje hedsela. 

opruge su tu samo kao limiteri krajnjeg polozaja , kako ja to kontam

u svirci nemaju nikakvu funkciju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

opruge su tu samo kao limiteri krajnjeg polozaja , kako ja to kontam

u svirci nemaju nikakvu funkciju

ako je tako onda je lezaj u toleranciji od ne znam kolko hiljaditih mikrona ka moze da da zakrece polozaj igle u brazdi

ovo kontam kako radi 

IMG_20190606_223816.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, mozda mi sine ili se prosvetlim, ovo sa filma mi kaze, da je pravac poklopljen sa pravcem rucke, na sredini polja brazdi(gde postoji neka greska ugla) kao da nema greske ugla, zatim mi kaze da sila na igli moze da pomera doticni zglobic, i ostaje mi nejasno sta se sve desava pri razlicitim brzinama, razlicitim modulacijama brazde...

Prosto mi je nejasno cemu....a deluje mi da pravi vecu stetu. I sikanira recimo elipsaste igle.

Ako se vec ulaze ogroman novac, onda se moze i tangenta ubaciti u sistem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, deluje mi da se sistem bori sa antiskejtingom.

Ali jos ne mogu da uradim simulaciju svih desavanja u glavi...a da prihvatim njiovo razglabanje o benefitima..taman :) .

Ideja je jasna. Ali je npr rucka kojoj je komplet geometrija definisana i korekcija greske ugla je jasna. Samo za nju i njenu duzinu i poziciju.

Ovo je dodatak za na random rucku...odnosno, samo da konektor odgovara..?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledaj zutu i crvenu kazaljkicu. Promena ugla je par stepeni. Samo u jednu stranu, sto je nalik na neku korekciju ugla, a meni lici na reakciju na proporcionalnu antiskejting silu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

antiskating je manji , tj. steluje se efektivnim testom , za rotacioni shell - nego sto je za klasicni gimbal

na tom vidoju nesto debelo nije u redu - znam ( i logika kaze) da kod rotary shell poduzna osa je uvek tangenta na brazdu , sto i jeste funkcija cele skalamerije , sto se lepo videlo na jednom ootoobetu za RS-A1 rucku koji sam gledao , ali sad ga izgleda vise nema - lepo bese prikazan makro snimak akcije

sve funkcionise savim jednostavno - centar rotacije i sve je podeseno da se skalamerija ponasa kao kamionska šlepa

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To bi znacilo da se deo sila u brazdi trosi na zaokret i(ili) borbu-natezanje sa oprugama, a to opet varira zavisno od komplijanse, znaci nekonzistentno i zavisno i od geometrije rucke i amortizera kantilevera, ili se to sve zanemari po principu sve je to tu negde, pa za malo... sto kod mene u glavi ima sve minuse...

 

P.S>

Odnosno, radice razlicito, imace razlicite efekte u kombinacijama rucka -glava, sto ce samo otvoriti nove poljane za nove kombinacije modelovanja efekata na zvuk. I igri nikad kraja... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je dobro napravljeno , opruge su ti samo kao krajnji oslonci ( da ti ne bambara shell levo-desno i kida zice)

batalite ovi snimak , gledajte RS-A1 arm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ali sve te igracke se drze principa, pripremi pa zapali, i uzivaj u dimu...niko ne sme caj od duvana.. :) 

 

1 hour ago, Zen Mod said:

gledajte RS-A1 arm

Daj neki linak...na googletu dobijam ramena za audije razne, arm procesore... servere :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

Da ali sve te igracke se drze principa, pripremi pa zapali, i uzivaj u dimu...niko ne sme caj od duvana.. :) 

 

Daj neki linak...na googletu dobijam ramena za audije razne, arm procesore... servere :D 

Đeram: http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0701/rslabs.htm

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...