Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

 

Mudro je ići srednjom stazom. To je otkrio i Sidarta pa se ostvario kao Buda veličanstveni.

Dakle, najbolje bi bilo zadržati iglu koja lebdi 0,0002mm u geometriji brazde (mehanički je ne dodiruje) a urezani zapis očitava laserskim snopom koji teče kroz nju.

Majko mila, kakav B.shit sam namaštao. :buehehe:    

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja to sa laserom, samo su ploče manje i imaju samo jednu stranu :)
Šalu na stranu, titrajuća masa zaslona je manja nego četiri kalema, tako da sa te strane to može biti benefit, ali opet se uvodi još jedna konverzija koja utiče na prirodnost zvuka... Može biti detaljnije, ali mora neki q da fali.
Ovo sa čisto optičkim, beskontaktnim čitanjem ploče, to mi još nejasnije

Klasičan LP: konverzija mehaničkog kretanja u analogni signal, apliciranje ekvilajzera, pojačanje

Laser sa iglom: konverzija mehaničkog kretanja u analogni signal na senzoru, digitalizacija, ekvilajzer, analogizacija, pojačanje
Šta će adc i dac ovde, jbm li ga. Cenim da bi laserska glava sa iglom mogla da se napravi elegantnije i da bide kompatibilna sa mc riaa.


Sent from my Commodore64 using Crapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, gluv_i_udaren said:

aser sa iglom: konverzija mehaničkog kretanja u analogni signal na senzoru, digitalizacija, ekvilajzer, analogizacija, pojačanje

Ova greška je posledica mog neobrazovanja u ovoj oblasti. I iz optičke lubanje isto ide analogni signal direkt. U stvari mi se jako sviđa kako radi. Molim samo da me neko uguši jastukom ako se sad primim k’o majmun da to kupujem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

ne zvuci to nimalo lose

Koliko neloše, imaš li neku ideju sa čime uporediti, o Majti? Sedim, upaljujem se, tražim reviewe, ne nalazim da se neko posrao po ovom i gori mi glava

Onaj vid što je @Leonardo okačio nije pošten, porede babe i žabe, razlika u ceni je cena jednog od najskupljih kertridža na svetu minus 300 eura

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sa filma nije Lambo, vec taljiga sa pomoćnim motorom. I dalje su ostali problemi komplijanse oslonca igle i pokretnih masa ručke, ostao je i antiskejting, realno je samo fina indukcija zamenjena skenerom, za koji ne znamo broj piksela po incu...a i laser je pomalo izlišan, mada besno marketinški zvuči.

Kada spuste laserski zrak da čita brazdu, e to bi moglo da bude Lambeto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Zen Mod reče

batali, nije to za nas smrtnike

ima radosti i bez Lamborgini-ja u garazi



Neka postane popularno, pa da se po kantama nađe kojekakvih Koetsua, Benzova ili kako li se već zovu ti cvrčci što ih koriste cool likovi što imaju svoje audio blogove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih, da je takva sudbina...:D

Nego će i ovu prostacinu da proglase za glamur i ode cena u besmisao...

Sto na neki način kvari igru jednih zbog alavosti na pare drugih...pa ta gužvica košta kao ozbiljan osciloskop...ulazi u kategoriju teških zavisnosti :sarcastic:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, vladd said:

za koji ne znamo broj piksela po incu

Koliko sam ja skontao senzor je analogni, meri intenzitet svetla.

Jedan sa leve i jedan sa desne strane. Ili ipak ima neke piksele? Ako ima milion nekakvih ćelija koje su on/off, onda pretvara ploču u... u mp3. Ili 3pm ili šta već :)

6 hours ago, Zen Mod said:

batali, nije to za nas smrtnike

Mudro, kao i uvek. Od jutros se već osećam bolje :)

11 minutes ago, zerowaf said:

Neka postane popularno, pa da se po kantama nađe kojekakvih Koetsua, Benzova...

Takoe. Čitao sam o poređenju entry level DS-a (8k sa preampom-napajanjem) sa Clearaudio Goldfingerom. Vratilo mi veru u život, Goldfinger ga počistio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kao meri snagu, ali je problem sto se zaklanja površinu, senzora a realno ne menja intenzitet svetla, pa ta progresija površine ne mora da ima linearnu zavisnost, makar zboh sitnih difrakcija na ivicama zaslona...

Da bi to izbegao, treba da koristi taćkasti senzor, i postavi treshold okidanja...

Vrlo, vrlo klizav teren za tako mala pomeranja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U sustini je sve to dobrano preveslalo kvalitet ploce i principe rada, ali nije poenta u tim poentama.

Jedno je zelja za ocuvanjem ploca od raubovanja, a drugo isterivanje nekih preciznosti izvan pameti.

Mozda bi neki kvalitet plus bio u manjem preslikavanju R-L...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...